Web Tasarım Ekibi 7/24 : 0507 770 07 27

duyarlı resimler
Web Tasarım Merkezi

21 En İyi ChatGPT Alternatifi

OpenAI, üretici yapay zeka yarışına liderlik ediyor gibi görünse de, ChatGPT'ye parasının karşılığını veren bu 21 alternatif araca bakmaya değer.

ChatGPT , API'si ve SEO uygulamaları - yerel SEO'dan başlık etiketleri ve içerik düzenlemeye kadar her şey beni heyecanlandırdı . Ve birçok kişi gibi ( OpenAI'nin kurucusu dahil ), sınırlamalarını da gördüm.

ChatGPT olağanüstü olsa da, onu yeterince uzun süre kullandığınızda muhtemelen aşağıdakileri biliyorsunuzdur:

Sıklıkla yanıtları "halüsinasyon" görür, gerçekte platform "kendinden emin ama yanlış" iken doğru yanıtı biliyormuş gibi davranır.
Nispeten zayıf olduğu (ve basit bir Excel işlevinin daha iyi çalışacağı) alanlar vardır (karakter sayma, belirli türde hesaplamalar yapma vb.).
ChatGPT için eğitim verileri 2021'in sonlarına kadar uzanıyor ve canlı web'e erişemiyor.
Bir "nokta çözümü" değil, genel amaçlı bir yapay zeka sohbet ürünü olacak şekilde tasarlanmıştır.
ChatGPT'yi içerik oluşturma veya anahtar kelime araştırması gibi işlevler için kullanmayı düşünüyorsanız, aracın bir SEO çözümü olarak tasarlanmadığı (SEO işlevlerinde yardımcı olsa bile) çok hızlı bir şekilde anlaşılacaktır.
Tüm bu nedenlerden dolayı bir ChatGPT alternatifi arıyor olabilirsiniz. Durum buysa, şanslısınız çünkü tonlarca yatırım üretken yapay zekaya gidiyor .

Bu makale, ChatGPT'nin 21 alternatifini inceliyor ve her ürünü, kimlerin neden kontrol etmek isteyebileceğini açıklıyor.

En iyi ChatGPT alternatifleri
Bu listeyi gözden geçirirken hatırlamanız gereken önemli bir şey: bu ürünler çok erken gelişim aşamalarındadır.

Bazıları hızla gelişecek ve iyileşecek, birkaçı kapatılacak ve diğerleri şu anda yaptıklarından tamamen uzaklaşacak.

Bunları, şimdilik ChatGPT'yi kullandığınız veya ChatGPT'yi kullanmak istediğiniz ancak başarılı olamadığınız işlev için denemenizi ve kendi sürecinize nasıl uyduklarını görmenizi öneririm.

Genel olarak bu yazıda ChatGPT'yi "kutudan çıktığı haliyle" web arayüzünde şu anda oluşturulmuş hali ile karşılaştırıyorum.

OpenAI kısa süre önce ChatGPT için ChatGPT ile bu alternatiflerden bazıları arasındaki boşluğu doldurmaya başlayabilecek eklentileri ( bir tarayıcı eklentisi dahil) duyurdu.

Biraz kodlama yeteneğiniz varsa, bunlardan ve ChatGPT API'sinden yararlanarak yetenekler arasındaki farkı değiştirebilirsiniz.

1. Claude
Claude
Claude nedir?
Claude kendisini bir "AI asistanı" olarak tanımlar ve ChatGPT'ye benzer bir AI sohbet platformudur. Anayasal Yapay Zeka adı verilen farklı bir model üzerine inşa edilmiştir.

Neden ilgilenmelisin?
Claude, eski OpenAI mühendisleri tarafından tasarlandı ve bir milyardan fazla fonu olan Anthropic tarafından yapıldı.

Bu listedeki yatırımcılardan biri de Google. AI ve ChatGPT alternatifleriyle ilgileniyorsanız, genel olarak Google ve Microsoft'un yaptığı her şeyin izlemeye ve incelemeye değer olduğunu söyleyebilirim.

Ek olarak, Claude - eğer doğruysa - önemsemeye değer iki iddiada bulunuyor:

Yapay zekaları "daha az zararlıdır", yani daha güvenlidir ve tehlikeli derecede yanlış cevaplar ve/veya tehlikeli tavsiyeler veya bilgiler verme olasılığı daha düşüktür.
Yapay zekaları daha "yönlendirilebilir", yani istediğiniz çıktıya ulaşmak daha kolay.
Bunları ölçülebilir bir şekilde değerlendirmek zordur, ancak doğruysa her ikisi de önemli olacaktır.

Kimin için?
Genel olarak Claude, ChatGPT ile aynı temel işlevleri gerçekleştirebilir, ancak ChatGPT'yi kullandıysanız ve aşağıdaki sıkıntıları yaşıyorsanız:

Aradığınız bilgiye gerçekten sahip olmasa bile ChatGPT'nin sorunuzu yanıtladığı "kendinden emin ama yanlış" yanıtlar veya "halüsinasyonlar" almak.
ChatGPT'den şüpheli veya tehlikeli çıktılar.
ChatGPT'den doğru cevapları ve çıktıları almada zorluk.
Açık amacı bu sorunları ele almak olduğu için Claude sizin için test etmeye değer.

2. Google Bard Yapay Zekası
Google Bard Yapay Zekası
Bard AI nedir?
Bard AI, farklı bir büyük dil modeli (LLM) üzerine inşa edilmiş, ChatGPT'ye benzer bir konuşma AI'sıdır.

Neden ilgilenmelisin?
Bard, Google'ın ChatGPT ve Bing AI sohbetine verdiği yanıttır. Yine, Google ve Microsoft'un bu alanda yaptığı herhangi bir şey muhtemelen kayda değer olacaktır.

Ayrıca Bard, GPT'den farklı bir büyük dil modeli üzerine geliştirilmiştir.

GPT birçok yeni yapay zeka aracını destekler, bu nedenle LLM'lerinin üstün olabileceği ve daha iyi veya farklı yeteneklere yol açabileceği göz önüne alındığında, diğer modellerin üzerine inşa edilenler kayda değerdir.

Bard'ın ayrıca gerçek zamanlı verilere ve web'e erişimi vardır, bu da onu ChatGPT'den ayırır.

Kimin için?
ChatGPT'nin gerçek zamanlı verilere erişememesi sizin için sınırlayıcı bir faktörse, Bard kontrol etmeye değer.

İçerik oluşturmak için güncel bilgilere veya istatistiklere ihtiyacınız varsa, canlı web sayfalarında vb. analiz yapılmasını istiyorsanız.

3. Bing Yapay Zeka Sohbeti
Bing Yapay Zeka Sohbeti
Bing Yapay Zeka Sohbeti nedir?
Bing AI Chat, canlı internete erişimi olan ve GPT üzerine inşa edilmiş bir Microsoft (ChatGPT'nin sahibi OpenAI'nin önemli bir paydaşı) sohbete dayalı sohbet ürünüdür.

Neden ilgilenmelisin?
Microsoft'un OpenAI ile ilişkisi ve GPT çerçevesi ile Bing'in arama yetenekleri aracılığıyla web'e canlı erişim kombinasyonu göz önüne alındığında, Bing AI Sohbeti dikkat etmeye değer.

Kimin için?
Gerçek zamanlı veriler arıyorsanız ve özellikle verilerin geldiği kaynakları ve siteleri görebilmek için bu verilerle ilgili alıntılar istiyorsanız (listicle oluşturmak, içeriğe alıntılar eklemek, AI tarafından oluşturulan bilgileri incelemek gibi şeyler yapmak için), Bing Chat, hem ChatGPT hem de Google Bard için ilginç bir alternatiftir.

4. ChatSonic
ChatSonic
ChatSonic nedir?
ChatSonic, Writesonic tarafından geliştirilen GPT'nin üzerine inşa edilmiş bir konuşma yapay zekasıdır.

Neden ilgilenmelisin?
ChatSonic, ChatGPT'nin yanı sıra birkaç belirli özelliği katmanlamaya çalışır:

Web'den gerçek zamanlı veriler ve URL'ler.
Konuşmak için kolayca erişilebilen sohbet "kişileri".
Paylaşılabilir yanıtlar
ChatGPT'nin "belleğinden" daha uzun geçmiş soru belleği (OpenAI daha uzun belleğe sahip bir sürüm üzerinde çalışmasına rağmen ).
AI görüntüleri oluşturma yeteneği.
Kimin için?
Diyaloğa dayalı bir AI ürünü için ödeme yapmaya istekliyseniz ve web erişimi ve daha iyi "bellek" içeren bir ürün istiyorsanız, bu denemeye değer olacaktır (ürünü ücretsiz olarak deneyebilirsiniz).

5. Jasper
Jasper
Jasper nedir?
Jasper, sohbet tabanlı bir yapay zeka aracıyla GPT üzerine kurulmuş, yazma odaklı bir yapay zeka platformudur.

Neden ilgilenmelisin?
Jasper, standart sohbet ürünlerinden daha çok yazma araçlarına odaklanmıştır.

Sohbet ürünlerine ek olarak, reklam metni, açılış sayfası kopyası, başlıklar, blog gönderileri vb. şeyler için şablonları vardır.

Kimin için?
Yapay zeka içeriği oluşturmayla ilgileniyorsanız ve bir ürün için para ödemeye hazırsanız, Jasper'a göz atmaya değer (yine de deneme için kredi kartı gerekir).

6. You.com
sen.com
You.com nedir?
You.com, AI ve web bağlantılarının bir kombinasyonu ile genel soruları yanıtlamaya yardımcı olacak bir sohbet ürünü de içeren, AI destekli bir arama motorudur.

Neden ilgilenmelisin?
You.com, geleneksel sohbet ürünlerinden farklı bir yaklaşımdır ve belirli sorulara özel yanıtlar bulmanıza yardımcı olabilir.

Kimin için?
Bu, web ile harmanlanmış yapay zeka sonuçları elde etmek ve Google'dan farklı sorulara yanıt bulmak isteyen herkes için bir araştırma ürünü olacaktır.

7. Devasa Sohbet
Devasa Sohbet
ColossalChat nedir?
ColossalChat, GPT'ye benzer açık kaynaklı bir çerçeve olan Colossal AI üzerine inşa edilmiştir.

Neden ilgilenmelisin?
Projenin tamamen açık kaynaklı olması (OpenAI'nin sahibi olduğu ve Microsoft'tan yatırım aldığı ChatGPT'ye karşı) ve farklı bir platform üzerinde geliştirilmiş olması bu sohbeti ilginç kılıyor.

Kimin için?
Açık kaynaklı bir konuşma AI ürünüyle ilgilenen herkes, kolayca erişilebilir olduğu için buna göz atmalıdır.

8. OpenAI Oyun Alanı
OpenAI Bahçesi
OpenAI Oyun Alanı nedir?
OpenAI Playground, ChatGPT'ye benzer işlevsellik sunmak için OpenAI API'sinden yararlanır, özellikle Davinci 003'te oluşturulmuş çeşitli hızlara ve API maliyetlerine sahip birkaç sohbet ürünü sürümü.

Neden ilgilenmelisin?
OpenAI Playground, oyun alanındaki farklı araçlardaki belirli işlevleri veya görevleri test etmek için yararlı bir araç olabilir.

Kimin için?
Farklı OpenAI API'leri kullanmayı düşünüyorsanız ve farklı araçlara dayalı çıktıları karşılaştırmak istiyorsanız bu ürün ilginizi çekebilir.

OpenAI, bir dizi bilgi istemiyle çalışmanıza olanak tanıyan 18 ABD doları değerinde ücretsiz API kullanımı sunar.

9. Şaşkınlık AI
şaşkınlık AI
Şaşkınlık AI nedir?
You.com gibi, Perplexity AI da, sohbete dayalı AI'yı harici kaynaklara yapılan alıntılarla birleştiren, AI destekli bir arama motorudur.

Neden ilgilenmelisin?
Perplexity AI, sohbete dayalı AI işlevselliğini alan ve dış kaynaklara ve ilgili sorulara bağlantı katmanları oluşturarak çıktıların paylaşılmasını kolaylaştıran bir araçtır.

Kimin için?
Yapay zeka ve gerçek zamanlı verilerin bir kombinasyonunu arıyorsanız (belirli konuları araştırmak, son haber olaylarının listelerini oluşturmak veya hızla değişen konuları araştırmak gibi görevler için), bu kontrol etmeye değer ücretsiz bir araçtır.

10. Çaktüs AI
Çaktüs AI
Çaktus AI nedir?
Caktus AI, öğrenci odaklı bir AI ürünüdür.

Neden ilgilenmelisin?
Bu, SEO'lar ve iyi alıntılanmış içerik, alıntı listeleri ve bilgi içeriğindeki ücretsiz araçlar ve widget'lar için harika bir kaynak olarak web için içerik oluşturan herkes için ilginç olacaktır.

Kimin için?
AI araçlarını kullanmakla ilgilenen SEO'lar ve web için içerik oluşturan kişiler bunu (ve benzer ürünleri) kontrol etmelidir. Ürünü kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekiyor.

Arama pazarlamacılarının güvendiği günlük haber bültenini edinin.

Search Engine Land'i gelen kutunuza alın
Şartlara bakın.

11. GitHub Yardımcı Pilot X
GitHub Yardımcı Pilot X
GitHub Yardımcı Pilot X nedir?
GitHub Copilot X, hata ayıklamaya ve kod yazmaya yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış, GPT-4 üzerine kurulmuş bir yapay zeka kodlama asistanıdır.

Neden ilgilenmelisin?
Bu göreve özel araçlar, ücretsiz bir araç, WordPress veya teknik SEO ile ilgili sorunlarınız varsa kodlama görevlerinde yardımcı olabilir.

Kimin için?
Önemli miktarda kodlama yapan herkes GitHub Copilot X'i kontrol etmelidir.

12. Amazon CodeWhisperer
Amazon CodeWhisperer
Amazon CodeWhisperer nedir?
Amazon CodeWhisperer, yapay zeka destekli kodlama yardımı sağlayan, makine öğrenimi destekli bir kodlama yardımcısıdır.

Neden ilgilenmelisin?
Belirli işlevlere yardımcı olan nokta çözümleri, ChatGPT'nin söz konusu işlev için sunabilecekleri (kolay entegrasyon gibi) üzerinde ek işlevler içerebilir.

Amazon'un aracı ve AWS'nin yaygınlığını oluşturduğu göz önüne alındığında, bu dikkate alınması gereken bir nedendir.

Kimin için?
Bu, AI çift programlama veya yardımcı araçları kodlama ile ilgilenen geliştiriciler için göz atmaya değer.

13. Quora Poe
Quora Poe
Quora Poe nedir?
Quora Poe, birkaç yapay zeka destekli sohbet botuna erişim sağlayan tek bir arayüz sunan bir araçtır.

Neden ilgilenmelisin?
Bu, kısa bir süre içinde tek bir basit arabirimden yapay zeka destekli birden çok aracı hızlı bir şekilde karşılaştırmanıza, karşılaştırmanıza ve bunlardan yanıtlar almanıza olanak tanıyan ilginç bir sarmalayıcıdır.

Kimin için?
Belirli bir görev için düzenler ve veriler için farklı fikirler arıyorsanız bu, aynı görevin birden çok yapay zeka platformunda nasıl gerçekleştirildiğine hızlıca bakmanın harika bir yolu olabilir.

14. Koala
Koala
Koala nedir?
Koala, GPT üzerine kurulu web siteleri için içerik oluşturmak üzere özel olarak tasarlanmış bir araçtır.

Neden ilgilenmelisin?
Koala, blog gönderilerinin yapay zeka algılayıcılarından geçmesine, tüm gönderileri oluşturmasına ve bağlantılar ile gerçek zamanlı verileri içermesine yardımcı olmak için belirli komutlar verir.

Kimin için?
Bu, ilk taslakları, ana hatları ve içeriği oluşturmak için AI araçlarını kullanmakla ilgilenen herkes içindir.

15. Rytr
Rytr
Rytre nedir?
Rytr, özellikle Jasper ve Koala gibi yazmak için tasarlanmış bir AI aracıdır.

Neden ilgilenmelisin?
İçerik oluşturma gibi belirli görevler için ChatGPT'nin işlevselliğini temel alan nokta çözümleri, yararlı bulabileceğiniz bu görevlere özgü daha fazla işlevsellik geliştirmeye başlayacaktır.

Kimin için?
AI yazma araçlarıyla ilgileniyorsanız, Rytr'ın kendi önceden yüklenmiş istemleri ve biçimlendirmesi vardır ve hızlı bir şekilde denenmesi kolaydır, bu nedenle bu tür araçlara bakıyorsanız kontrol etmeye değer.

16. Copy.ai
kopyala.ai
Copy.ai nedir?
Copy.ai, AI aracılığıyla içerik oluşturmak için içerik odaklı bir araçtır.

Neden ilgilenmelisin?
Copy.ai yazmaya odaklanır - özellikle reklam metni, sosyal medya içeriği, blog gönderileri vb. gibi web ve pazarlama içeriği.

Copy.ai aynı zamanda sohbet / diyaloglu bir AI ürünü ve içerik oluşturucular için kendi bilgi istemleri ve biçimlendirme seçenekleriyle çok iyi finanse edilen bir şirkettir .

Kimin için?
AI yazma araçlarını kullanmak istiyorsanız, bu incelemeye değer.

17. Biber türü
Biber türü
Peppertype nedir?
Peppertype, özellikle yapay zeka aracılığıyla içerik oluşturmaya odaklanan bir nokta çözümüdür.

Neden ilgilenmelisin?
Peppertype, içeriğe odaklanan bir nokta çözümüdür, ancak Peppertype, izleme, SEO ve yapay zeka destekli yazı paketi gibi araçlar üzerinde katmanlar oluşturur.

Kimin için?
Bu, yapay zeka destekli içerik oluşturmayla ilgilenenler içindir.

18. Frase
Frase
Frase nedir?
Frase, SEO odaklı içerik oluşturmak için bir AI aracıdır.

Neden ilgilenmelisin?
Frase, birçok AI yazma platformundan daha yüksek SEO araçları entegrasyonuna sahiptir ve ChatGPT'nin yapamayacağı bir şekilde AI içeriğinin ana hatlarını çizmeye ve optimize etmeye yardımcı olabilir.

Kimin için?
SEO dostu içerik oluşturmak istiyorsanız ve hem belirli bir terim için arama sonuçlarına başvurmak, hem de yazıldıktan sonra bir gönderi için içerik puanı almak ve AI tarafından oluşturulan içeriğe sahip olmak için tek bir arayüz istiyorsanız, Frase kontrol etmeye değer.

19. Tabnin
tabnin
Tabnin nedir?
Tabnine, GitHub Copilot X ve Amazon CodeWhisperer gibi yapay zeka odaklı bir kodlama asistanıdır.

Neden ilgilenmelisin?
Tabnine, özel olarak bu amaç için tasarlanmamış olan ChatGPT'den daha fazla bir kod arkadaşı olarak size yardımcı olabilecek, belirli bir amaç için yapay zeka kullanılarak oluşturulmuş bir nokta çözümü örneğidir.

Kimin için?
Yapay zeka destekli bir kodlama asistanı arayan geliştiriciler ve teknik SEO uzmanları.

20. Derin Yazma
Derin Yazma
DeepL Yazma nedir?
DeepL Write, daha net yazmanıza yardımcı olmak için yapay zeka destekli bir yazma yardımcısıdır.

Neden ilgilenmelisin?
Bu araç, sıfırdan içerik oluşturmaya yönelik üretken bir yapay zeka yaklaşımı yerine, aracın daha net ve öz bir şekilde yazmanıza yardımcı olduğu, yazma için kodlama yardımcıları gibidir.

Kimin için?
Daha sade veya kesin bir şekilde yazmak istiyorsanız ve içerik oluşturmaktan çok düzenleme ve yardım sunan bir AI yazma aracı istiyorsanız, bu incelemeye değer.

21. ortaya çıkarmak
Çıkarmak
Elit nedir?
Elicit, yapay zeka destekli bir araştırma görevlisidir.

Neden ilgilenmelisin?
ChatGPT veya Bard gibi araçların eksikliklerinden biri, yanıtların bazen yüzeysel olması ve genellikle yanıtların nereden geldiğinin belli olmamasıdır.

Web'de içerik veya görselleştirmeler oluşturuyorsanız yapay zeka destekli araştırma araçlarına dikkat etmeye değer. Harika bir kaliteli bilgi ve kaynak kaynağı olabilirler (AI aracılığıyla hızlı bir şekilde erişebilirsiniz).

Kimin için?
İçerik oluşturan herkes - özellikle yüksek kaliteli uzun biçimli içerik - Elicit ve benzeri yapay zeka araçlarını incelemelidir.

Sarma
Elicit ve DeepL Write gibi araçlar, ChatGPT "alternatifleri" hakkında düşünmenin bir yolunun harika örnekleridir.

Sadece büyük teknoloji şirketlerinden rekabetçi, karşılıklı etkileşimli yapay zeka ürünleri aramayın.

Bunun yerine, son derece spesifik nokta çözümlerinin eldeki görev için bir alternatif olarak ChatGPT'den daha iyi performans gösterip gösteremeyeceğini ve daha iyi çalışmayı daha verimli bir şekilde yapmanıza yardımcı olup olmayacağını düşünün.

Ads ve Analytics'te Neler Kaldırılacak

Neden umursayalım? Bu, Google Ads'de bu modelleri kullanmaya devam eden herkesi etkileyecektir. Veriye dayalı ilişkilendirme formülü her reklamveren için farklı olduğundan ve görünür olmadığından, son tıklama olmayan her şeyi izlemek çok daha zor olacaktır.

Devamını Oku

AI, SEO yu Etkiler mi

Google'ın sıralama sistemi, yüksek kaliteli içeriği ödüllendirmek için tasarlanmıştır. Arama sıralamalarını manipüle etmek için içerik oluşturmak için otomasyon kullanmak terimleri ihlal ederken, harika içerik oluşturmanıza yardımcı olması için AI kullanmak mümkündür.

Devamını Oku

Akıllıca Çalışmanız İçin Verimlilik

Yoğun bir web tasarım ajansında Proje Yöneticisi olarak, kaliteli işlerin zamanında ve bütçe dahilinde teslim edilmesini sağlamak benim işim. Bunu yaptığımızdan emin olmak için etrafımdaki ekibe güvenmem gerekiyor. İhtiyacım olduğunda teslim edeceklerini bilmem gerekiyor.

Devamını Oku

Amazon için SEO'nuzu Artırmak

Amazon, ticari ortamda muazzam bir varlığa sahiptir. Bir Amazon SEO stratejisine sahip olmak , başarılı olmak isteyen ve ürün listeleme puanlarını iyileştirmek için bir plan tasarlaması gereken satıcılar için idealdir. Rakipler okyanusunda kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlayacak

Devamını Oku

Basit ve Etkili İçerik Oluşturma

Daha önce düzen ve tasarım için açılış sayfası kullanan mevcut web sitelerini yenilemek için bize geldiler. Bu teknik birkaç yıl önce popülerdi, ancak artık kullanıcılarla içerik arasına bir engel koyduğu için bir web sitesini ziyaret eden kullanıcılar için bir engel olarak görülüyor.

Devamını Oku

Başarılı Bir Proje Sunmak

Bir plan oluşturun, paylaşın ve yönetin - onu oluşturmak için zaman ayırın ve başkalarıyla paylaşmadan önce üzerinde biraz oturun. Dahil olan herkes buna uyma konusundaki rolünü anlayana kadar onu daha geniş bir kitleyle paylaşmayın. Planın değişip değişmediğini kilit paydaşlara bildirin

Devamını Oku

Blog Yazmanın Faydaları

Bir işletme blogu, web sitenize trafik çekmenin ideal bir yoludur, çünkü eklediğiniz içerik SEO'yu destekler . Google gibi arama motorları, kullanıcıların arama yapmak istedikleri amaca hizmet eden kaliteli içeriğe olumlu bakar ve bu, 2022'deki 'yardımcı içerik güncellemelerinin' ardından özel bir odak noktası haline geldi.

Devamını Oku

Canlı Sohbet Artıları ve Eksileri

Eski, güncel olmayan web siteleri güncellendikçe ve yeni web siteleri kullanıma sunuldukça, QR kodlarından minimalist tasarımlara (ve aradaki her şeye) kadar bir dizi trendin yeniden ortaya çıkmaya başladığını görüyoruz. Biraz moda endüstrisinde olduğu gibi, bir dizi retro özelliğin ana sahneye geri döndüğünü gördük.

Devamını Oku

Çöpe Atılmayacak Kartvizit Tasarla

Kartvizit, işletmenizle ilgili tüm temel bilgileri içeren küçük, basılı bir karttır. Bu, normalde şirket adınız, iletişim bilgileriniz ve marka logonuz gibi ayrıntıları içerecektir. Bir kartvizit genellikle bir kredi kartı boyutunda olduğundan cüzdanınıza veya el çantanıza rahatlıkla konulabilir.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Geleneksel Pazarlama

Pandemi, sayısız yüz yüze toplantının yerini alarak dijital iletişim ve işbirliği trendini kesinlikle hızlandırdı. Alıcıların masalarından kalkmadan dijital stantlarda gezinmelerine ve çevrimiçi ürün tanıtımlarını görmelerine olanak tanıyan sanal ticaret fuarları bile var, bu da ürün ve hizmetlerin geleneksel pazarlama

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Hatası

Dijital pazarlama, adından da anlaşılacağı gibi, dijital teknoloji kullanılarak ürün veya hizmetlerin pazarlanmasıdır. Dijital pazarlama, e-posta, sosyal medya, arama motorları ve web siteleri gibi dijital kanallar kullanılarak yürütülebilir. Bir dijital kampanya oluşturmadan veya başlatmadan önce dijital pazarlama hakkında bilgi edinmek faydalıdır.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama İle İşinizi Büyütün

Dijital pazarlama, hedef müşterilerinize ulaşmanın en verimli ve etkili yollarından biridir. Arama motorları, sosyal medya ve e-posta gibi dijital kanalları kullanarak, geleneksel pazarlama yöntemlerine göre daha fazla kişiyle daha kısa sürede ve daha düşük maliyetle bağlantı kurabilirsiniz.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Reklam Platformları

Mobil ve masaüstü tartışması söz konusu olduğunda, daha fazla web trafiği içermesine rağmen mobilin aslında masaüstü satın alımlarını desteklediğini bilmek sizi şaşırtabilir. Masaüstü cihazlarda dönüşüm oranları iki kat daha yüksekken, tüketicilermobil cihazlarında göz atınbir karara vardığında.

Devamını Oku

Dijital Pazarlamada Olası Satış Nedir

İnternet sayesinde, bir işletmeyi pazarlamak artık bir gazeteye ilan vermek veya sokakta el ilanları dağıtmak kadar kolay değil. Öne çıkmak ve para kazanmak için güçlü bir müşteri adayı oluşturma stratejisine ihtiyacınız var. Bu makalede, müşteri adayı oluşturmanın ne olduğunu

Devamını Oku

Dijital Pazarlamanın Faydaları

Pazarlama, işletmeler için güçlü bir araçtır. Potansiyel müşterilerinizi hizmetinize abone olmaya veya ürününüzü satın almaya ikna etmek amacıyla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, uzun bir süre pazarlama, pahalı TV reklamları ve reklam panoları için ödeme yapabilecek köklü kuruluşlara ayrılmıştı.

Devamını Oku

Dijital Pazarlamanın Sonu Gelecek mi?

Bazıları ne kadar inkar etmek istese de, sosyal medya ve çevrimiçi varlık herkesin hayatına dokunuyor. İster kişisel ister iş olsun, hayatın her alanında, dünya büyük ölçüde internetin etrafında dönüyor gibi görünüyor. Bu, son yıllarda dijital pazarlamanın, çevrimiçi olarak müşterilere

Devamını Oku

Doğrudan Yanıt Reklamcılığı

Doğrudan yanıt reklamcılığı, hedef kitleden anında yanıt almayı amaçlayan bir reklam türüdür. Doğrudan yanıt reklamcılığının amacı, tüketicileri ücretsiz deneme için kaydolma, rezervasyon yaptırma, form doldurma veya satın alma gibi belirli bir eylemde bulunmaya teşvik etmektir.

Devamını Oku

Durgunlukta Pazarlama

Bir durgunlukta, işletmeler daha akıllıca çalışmak ve hedeflerine öncelik vermek zorundadır. Bir pazarlamacı olarak, pazarlama bütçenizi harcama konusunda stratejik olmalısınız. "Gerçekçi olarak pazarlamaya ne kadar para harcayabilirim?" diye merak edebilirsiniz. veya "sınırlı kaynaklarla en iyi yatırım getirisini nasıl elde edebilirim?

Devamını Oku

En iyi ChatGPT Alternatifleri

Gerçek zamanlı veriler arıyorsanız ve özellikle verilerin geldiği kaynakları ve siteleri görebilmek için bu verilerle ilgili alıntılar istiyorsanız (listicle oluşturmak, içeriğe alıntılar eklemek, AI tarafından oluşturulan bilgileri incelemek gibi şeyler yapmak için), Bing Chat, hem ChatGPT hem de Google Bard için ilginç bir alternatiftir.

Devamını Oku

E-Ticaret Sitesi Açmak

Çevrimiçi olarak herhangi bir şey satabilmenin ilk adımı, kazanacağınız tüm parayı kabul edecek bir banka hesabı oluşturmaktır. Ne yazık ki, herhangi bir eski banka hesabı veya standart bir tüccar hesabı işe yaramaz, internet ödemelerini kabul edebilecek bir tüccar hesabı açmanız gerekir. Çoğu büyük banka, en iyi internet ödeme sağlayıcılarının yanı sıra

Devamını Oku

Etkili Bir Web Sitesi Sanatı

Etkili bir web sitesi için iyi tasarlanmış pek çok özellik vardır, ancak bunlar sektörünüze ve hedef kitlenize göre farklılık gösterebilir, bu nedenle Apple'ın yakın zamanda web sitelerine eklediği o parlak yeni şeye aldanmayın. Bu, sizin için anında sahip olunması gereken bir şey olduğu anlamına gelmez.

Devamını Oku

Facebook İşletme Nasıl Kurulur

Facebook günümüzde önemli bir pazarlama aracıdır, ancak yalnızca bir işletme sayfası oluşturup hedef kitlenizin onunla etkileşim kurmasını beklemekten daha fazlasını yapmanız gerekir. Gündelik bir ortam olmasına ve daha kişisel, gayri resmi bir üslupla en iyisini yapmanıza rağmen, İşletmeler için Facebook

Devamını Oku

Gelecek Yıl ve Bu Yıl Seo

Diğer herkes? Başsız tavuklar gibi ortalıkta mı koşuyorsun? Her üç ayda bir strateji veya yönergeleri kesmek ve değiştirmek? Bu, bugün yeni içerik yayınlamanın "dizine eklenmemiş" durumundan hemen ilk 3'e geçmediği anlamına gelir. Daha yaygın olanı, aşağıdakilerin bazı varyasyonlarıdır. Topikal otoriteden yoksun olmak (yükselen bir dalga tüm tekneleri kaldırır

Devamını Oku

Google Ads Yeniden Pazarlaması

Hiç bir web sitesini ziyaret ettiniz ve birkaç gün sonra tekrar çevrimiçi gezinirken, daha önce baktığınız aynı web sitesi için bir reklam gördünüz mü? Bu yeniden pazarlamadır. Google Ads yeniden pazarlaması, web sitenizi zaten ziyaret etmiş olan ve onları bir dönüşüme yönlendirmek istediğiniz kullanıcıları hedeflemenin harika bir yoludur.

Devamını Oku

Google Analytics 4 yeni özellikleri

Google Analytics, işletmeler ve web sitesi sahipleri tarafından kullanıcı davranışını izlemek ve çevrimiçi etkinlikleri hakkında bilgi toplamak için kullanılan popüler bir web analizi aracıdır. Kısa bir süre önce Google, Google Analytics 4 adlı platformun, selefine göre birkaç önemli iyileştirme sunan yeni bir sürümünü yayınladı.

Devamını Oku

Google Chatbot Derecelendirme

Neden umursayalım? Google şu anda açıkça Bard'a ve diğer AI girişimlerine çok fazla kaynak ayırıyor. Arama, ana ürünü ve baş para kazandırıcı olmaya devam ediyor, bu nedenle Google'ın Bard'a o kadar büyük yatırım yaptığını ve bildirildiğine göre kaliteyi potansiyel olarak etkileyebilecek arama sonuçlarını derecelendirmekten kaynakları çaldığını öğrenmek ilginç.

Devamını Oku

Grafik Tasarım ve Web Tasarım Farkı

Buna rağmen, grafik tasarımın kilit noktaları hala renk teorisine, tipografiye ve mizanpaja odaklanmaktadır - tüm tasarım özellikleri, bir grafik tasarımcının yaratması gereken görüntülere büyük ölçüde katkıda bulunur. Web tasarımlarından farklı olarak, herhangi bir ortamdaki görsellerin anında etkisi ile çok daha fazla ilgilenirler.

Devamını Oku

İçerik Pazarlamanın Önemi

İçerik pazarlaması, müşterilerinize yardımcı olan ve onlara ilham veren benzersiz ve bilgilendirici bir kaynağın oluşturulmasıdır. İçerik sadece kelimelerden ibaret değildir. Harika içerik, yüksek kaliteli video, etkileşimli medya, bilgilendirici infografikler, bloglar ve çok daha fazlasını içeren birçok biçimde olabilir. Yüksek kaliteli içerik, marka hikayenizi anlatmanıza

Devamını Oku

İşletme Twitter Hesabı Oluşturma

Bir iş Twitter hesabı oluşturmanız ve tweet atmaya başlamanız gerektiğini hissedebilirsiniz çünkü bu çoğunluk uzun zamandır dönüyor. Veya belki de yeni bir iş kuruyorsunuz ve bunun güçlü bir sosyal medya varlığıyla başlamanıza yardımcı olacağını biliyorsunuz. Her iki durumda da, evet, işletmenizin veya markanızın Twitter'da olması gerekebilir

Devamını Oku

İşletmeler İçin Blog Nasıl Yazılır

Evet, zaman alıcı olabilir, ancak doğru yapılırsa web sitenize ve işinize çok fazla değer katabilir. Birincisi, SEO puanınız için sayılır (içeriğin yeni içerik olduğu için gösterilme olasılığı daha yüksektir) ve işletmenizi bir endüstri uzmanı olarak markalaştırmanıza yardımcı olur. Hedef kitleniz, bilginize inanır ve güvenirse, size güvenme olasılığı daha yüksektir.

Devamını Oku

İşletmeler için Snapchat

Bazı insanlar yeni teknolojinin tedarikçileridir ve yeni yenilikleri zahmetsizce benimserler ve bazıları bir sonraki yeni şeyi alıp onunla birlikte koşmak için o kadar hızlı değildir. Pek çok kişi için, Snapchat gibi sosyal platformlar özellikle ürkütücü bir olasılık olabilir, ancak bu, topuklarımızı çevirip kaçmamız gerektiği anlamına gelmez. Bloomberg'in verilerine göre

Devamını Oku

İşletmelerin En Büyük Sorunu Nedir

Biz bu işe zaten yaşadığımız türden sorunları çözmek için girmedik. Başka nedenlerle işe girdik; harika bir ürün oluşturmak, harika bir hizmet sunmak, umarım biraz para kazanmak, kariyerlerimiz üzerinde daha fazla özerkliğe sahip olmak vb. Beklenmedik şey, ardından gelecek sorunlardı.

Devamını Oku

İşletmeniz İçin Instagram Kullanımı

Instagram'a göre , sosyal medya platformları markalarla ilişki kurmak için bir numaralı platform ve anket yaptıkları kişilerin %70'i video izlerken reklamları beğeniyor veya önemsemiyor. Bu nedenle, bu kadar çok işletmenin platformu dijital pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak kullanmasına şaşmamak gerek

Devamını Oku

İyi Site Tasarımı Neden Önemli

Çevrimiçi faaliyet gösteren hemen hemen her işletmede, iyi bir web sitesi tasarımı hiç olmadığı kadar önemlidir. Hoş ve kullanımı kolay bir web sitesine sahip olarak, ilk kez alıcılar çekebilir ve elde tutabilir, aynı zamanda müşterilerinizde bir güven ve inanç duygusu oluşturabilirsiniz. Bu son blog gönderisinde, iyi bir web sitesi tasarımının önemini ve ayrıca

Devamını Oku

Kalite Güvencesi Neden Önemlidir

Muhtemel bir müşteriyle çalışma süreci boyunca, Web Danışmanlarımız bir proje ve onun gereksinimleri hakkında netlik kazanmak için çok zaman harcarlar. Özellik listeleri hazırlanır, bütçelere karar verilir ve beklentiler belirlenir. Kalite Güvencesi (QA) sürecimiz, bir projenin ömrü boyunca bunların üçünü de sağlam tutmak için yürürlüktedir.

Devamını Oku

Kartvizitlerin Hala Önemli Olması

Kabul edelim, hepimizin çöp bir hafızası var. Bir ağ oluşturma etkinliğinde veya bir ticaret fuarında insanlarla tanışırken, muhtemelen çalıştıkları kişinin veya şirketin adına değil, eldeki sohbete odaklanıyorsunuzdur. Kartvizitleri değiş tokuş etmeden oradan uzaklaşırsanız muhtemelen isimlerini unutursunuz ve kendinize “yine kiminle konuştum?” diye sorarsınız.

Devamını Oku

Kullanıcı Deneyimi Nedir

Kullanıcı deneyimi (UX), en basit haliyle “ bir kişinin bir ürün, sistem veya hizmetin kullanımından veya beklenen kullanımından kaynaklanan algıları ve tepkileri ”dir. Web geliştiricileri, tasarımcıları ve uzmanları olarak bizim bakış açımızdan, kullanıcı deneyimi, bir kullanıcının bir web sitesini veya uygulamayı kullanırken nasıl hissettiğidir.

Devamını Oku

Google için Faydalı İçerik

Yüksek kaliteli inceleme içeriği nasıl yazılır: Kullanıcılar ve arama motorlarında kazanmak için yapılması gereken 9 şey İnceleme içeriği oluşturmak, bir ürünün özelliklerini listelemek, neden beğendiğiniz/beğenmediğiniz hakkında bir paragraf yazmak ve bir yıldız derecelendirmesi eklemek kadar basit değildir.

Devamını Oku

Marka Hikayesi Anlatımı

Yoga tutkunları için bir ürün serisi olarak başlayan şey, artık aktif olan her şey için küresel bir fenomen haline geldi. Ancak mesajlarını taraftarlarına bağırarak kalpleri kazanmadılar. Müşterilerinin hayatlarındaki yerlerini sağlamlaştıran Lulu yaşam tarzı etrafında bir topluluk oluşturdular.

Devamını Oku

Mobil Web Sitesinin Avantajları

İçeriğinizi bir mobil cihaza sunmanın iki yöntemi vardır; Duyarlı ve Uyarlanabilir. İkisi arasında tek bir temel fark vardır, o da sunucu tarafından cihaza sağlanan içeriktir. Duyarlı ile son kullanıcı, masaüstü sitenizle aynı içeriği görecektir, tek fark, daha mobil uyumlu olacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Uyarlanabilir teknoloji, kullanıcının hangi

Devamını Oku

Başarılı Bir E-Ticaret Pazarlama

Geleneksel pazarlama ile dijital pazarlamanın artık gerçek bir rekabet olmadığına karar vermeden önce, göz önünde bulundurmanız gereken daha fazla gerçek ve rakam var. Publishers Weekly'de 2021'de 825,7 milyon fiziksel kitap satıldığını bildiren bir raporla başlıyoruz . Bu, 2020'de satılan 757,9 milyon kitapla karşılaştırıldığında önemli bir artış

Devamını Oku

Müşteri İlişkilerini Yönetme

Bir Dijital Proje Yöneticisi olarak, iş memnuniyetini sağlamanın ana hedeflerinden biri, müşterilere başarılı, kaliteli, bütçeyi aşmayan ve gerçekçi bir zaman çerçevesi içinde teslim edilen projeler sunmaya yardımcı olmaktır. Durumun böyle olmasını sağlamada kilit faktör, müşterilerle olan ilişkidir; iletişim anahtardır ve müşterilerle sağlıklı, çalışan bir ilişki açısından

Devamını Oku

Ne Koyduysan Onu Alırsın

Potansiyel müşterilerimizin kendi işlerinde uzman olduklarını biliyoruz ve biz de kendi işlerimizde. Bu uzmanlık kombinasyonu, kısa bir RFP'ye dayalı bir teklif üretmek için acele etmek yerine, en iyi çözümü sağladığımızdan emin olmak için müşterilerimizin ihtiyaçlarını gerçekten öğrenmemiz gerektiği sonucuna varmamıza neden oldu.

Devamını Oku

Önce İçerik mi Tasarım mı

Bazı insanlar, herhangi bir tasarım yapılmadan önce tüm içeriğin oluşturulmasını önerir. Bunun bazı avantajları var; içerik sınıflandırması dikkate alınarak uygun bir web sitesi yapısı oluşturulabilir ve sitenin türüne (yani bu bir kopya ağır site mi yoksa resim ağırlıklı bir site mi ) hitap eden bir görsel tasarım oluşturulabilir.

Devamını Oku

Profesyonel Site Neden Önemlidir

Çevrimiçi varlığınız söz konusu olduğunda, 'yeterince iyi' demek yeterli olmayacaktır. Kitlenizin ilgisini çekecek ve markanızın kalitesini uygun bir şekilde yansıtacak, baştan sona titizlikle bir araya getirilmiş bir platforma ihtiyacınız var. Mükemmellik tesadüfen bulunmaz, çok çalışmayla, ne yaptığını tam olarak bilen insanlar tarafından elde edilir

Devamını Oku

Profesyonel Web Tasarımın Önemi

2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre, web kullanıcılarının %94'ü bir web sitesiyle ilgili ilk izlenimlerini tasarıma göre veriyor . Daha da şaşırtıcı olanı, web kullanıcılarının %94'ünün tasarımı bir web sitesini reddetmek veya ona güvenmemek için bir neden olarak kullanmasıdır . Bu rakamlar, web sitenizin şirketinizi profesyonelce tasvir

Devamını Oku

Sayfalar İçin AI Nasıl Kullanılır

Instapage kısa süre önce yayınlandıYapay Zeka İçerik Oluşturucu, sayfa içeriği taslağı oluşturmak için AI modellerini kullanan yeni bir özellik. Bu özellik, tüm Instapage müşterileri için sayfa oluşturucuda mevcuttur. AI Content Generator, ChatGPT, DALL-E 2 ve diğer popüler AI oluşturucuların da temelini oluşturan bir API olan OpenAI'ye dayanmaktadır.

Devamını Oku

SEO İçin Paramı Boşa Mı Harcıyorum

Google'ın hedefleri, görüntülenmesi kolay, alakalı, kaliteli arama sonuçları sağlamaktır. Google bunu, algoritma güncellemelerinde sürekli gelişen çevrimiçi içeriği değerlendirerek yapar. Bu algoritma güncellemeleri, web sitesi sıralamalarını anında etkileyebilir, bu da sizi habersiz yakalayabilir ve değişiklikleri yansıtmak için kendi SEO

Devamını Oku

SEO'lar Yapay Zeka Aramayı Benimsedi

İşte Google'ın yapay zeka geçmişine, son gelişmelerin sektörü nasıl etkilediğine ve SEO'ların değişen zamana ayak uydurmak için neler yapabileceğine bir göz atın. Aramada yapay zekayı benimsemek kaçınılmazdır. Ancak bazı SEO'ların homurdanmasına neden olan sorunlar da ele alınmalıdır. Google'ın uzun yapay zeka geçmişi

Devamını Oku

Seonun Avantajları

Bir arama motorunda üst sıralarda yer alıyorsanız, önemli miktarda gösterim alacağınız ve muhtemelen çok sayıda tıklama alacağınız garantidir. Sonuç? Web sitenize daha fazla trafik (gezinmesi kolay, iyi tasarlanmış bir web siteniz olduğu varsayılarak) ve daha fazla dönüşüm. SEO'nun bu bölümünü çivilemenin anahtarı, bilgilendirici ve alakalı içerik,

Devamını Oku

SEO'nun yatırım getirisi nedir

SparkToro tarafından 2018 yılında yürütülen bir araştırma, Google'ın web sitelerine giden en büyük tek trafik sürücüsü olduğunu ortaya koydu. Google, ortalama bir site için toplam yönlendirme trafiğinin %57,8'ini oluşturur (Facebook'un ortalama siteye yönlendirdiği trafiğin 11 katı). Yani tek bir pazarlama kanalına yatırım yapacaksanız SEO'ya yatırım yapmalısınız

Devamını Oku

Sosyal Medyada Etkileşimli Gönderiler

Kullanıcıların ek ayrıntılar için yakınlaştırma, uzaklaştırma, kaydırma ve fareyle üzerine gelmelerine izin veren etkileşimli haritalar, mükemmel bir etkileşim biçimidir. Haritanızda ne kadar fazla bilgi sağlarsanız, hedef kitleniz gönderinizle etkileşime geçmek için o kadar fazla zaman harcayabilir. İnsanlar fikirlerini ifade etmeyi sever.

Devamını Oku

Süreç Bizim İçin Neden Önemli

Kulağa basit geliyor, ama bundan başka bir şey değil. Uygulama süreci dikkatli düşünmekten daha fazlasına ihtiyaç duyar, neyin doğru olduğunu bilmek için yanlış şeyi yapma konusunda deneyime ihtiyaç duyar ve bu hiç de basit değildir. En iyi sürecin uygulanabilmesi için başarısız olmanız gerektiğini söylemiyorum ama kesinlikle yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Uzaktan Eğitim Nasıl Olmalı

Bazen yeni işe alınan kişiyle yüz yüze olmayabilirsiniz ve ne kadar bitkin veya kafası karışmış göründüklerini göremezsiniz veya bunalmış olup olmadıklarını anlayamazsınız. Ayrıca kendilerine çok fazla bilgi verilip verilmediğini söylemek konusunda henüz rahat hissetmeyebilirler.

Devamını Oku

Varlık SEO'su Kesin kılavuz

YouTube, bilgi dağıtımını büyük ölçüde etkilese de, birçok konu için öğrenme deneyimini düzleştirdi. Platformda en başarılı içerik oluşturucular, kitlelerini eğitirken tarihsel olarak kolay yolu seçmişlerdir. Sonuç olarak, içerik oluşturucular yakın zamana kadar varlıklar üzerinde fazla zaman harcamadılar. Bu nedenle, NLP araştırmacılarından varlıklar hakkında bilgi

Devamını Oku

Web Siteniz Potansiyel Müşteri

Potansiyel müşteriler, bir işletmenin can damarıdır ve bu ihtiyacı beslemek için web sitenizden daha iyi bir yer olabilir: diğer bir deyişle, çevrimiçi mağaza vitrininiz. Bu olası satışlar, nihai satışlarınızın tohumlarını ekecektir: ve bu, hem ürün hem de hizmet tabanlı işletmeler için geçerlidir. Bu nedenle, web sitesi ziyaretçilerini olası satışlara dönüştürme beceriniz

Devamını Oku

Web Sitenize Kişilik Ekle

Video, kişisel görüntü dokunuşunu bir sonraki seviyeye taşımakla kalmaz, aynı zamanda tüketicileriniz de bunu tercih eder. Videoyu tüketmek çok kolay. Bir izleyicinin tek yapması gereken, arkanıza yaslanıp onu özümsemektir (aktif bir unsur içeren okumaya kıyasla). Minimum çaba gereklidir. Ve kabul edelim - en az direniş yolunu seçmek insan doğasıdır

Devamını Oku

Web Sitesi Logosu Tasarlama

Web sitenizin logosu, potansiyel bir müşterinin sitenize tıkladığında gördüğü ilk şeylerden biridir. Bu logonun kalitesi işletmenize ve müşterinin marka hakkında edindiği izlenime yansır. Bu, müşterinin çevrimiçi kalıp kalmayacağını veya tıklama yapıp yapmayacağını belirleyebilir, bu nedenle kaliteli bir logoya sahip olmak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Devamını Oku

Web Sitesi Tasarımının Geleceği

Hiç şüphe yok ki, 21. yüzyıla doğru ilerledikçe, web tasarımı giderek daha önemli hale gelmeye devam edecek. Ancak işletmelerin zihninde gerçekten ön planda olması gereken şey, duyarlı web sitesi tasarımıdır . İnsanların çoğu hayatlarını cep telefonlarında çevrimiçi olarak yaşıyor ve buna rağmen, birçok işletme hala mobil cihazlarda doğru şekilde yeniden

Devamını Oku

Web Tasarımı ve Web Geliştirme

Web tasarımı ve geliştirme, genellikle birbirinin yerine kullanılan iki terimdir, ancak bunlar farklı becerilere ve uzmanlıklara sahip farklı alanlardır. Burada, benzerlikleri ve her iki mesleğin birbiriyle nasıl ilişkili olduğu da dahil olmak üzere web tasarımı ve web geliştirme arasındaki farkları keşfedeceğiz

Devamını Oku

Yapay Zekada Microsoft'un Vizyonu

Bing'in Chat'e reklam eklemesi ( reklamlar zaten oradaydı ) ile ilgili hikaye dışı hikayede kaybolan, Microsoft'un içerik oluşturuculara yeni Bing'in amacının "yayıncılara daha fazla trafik ve gelir sağlamak" olduğu konusunda güvence vermeye çalışan bir blog gönderisiydi.

Devamını Oku

YouTube SEO İpucunuz

Yeni başlayanlar için ilk YouTube SEO ipucumuz, kanal adınızda nişinizle ilgili YouTube SEO anahtar kelimelerini kullanmaktır. Ancak her video için anahtar kelime optimizasyonuna odaklanılmalıdır ve bu planlama gerektirir. YouTube SEO anahtar kelimeleriniz, videonuzun konusuyla uyumlu olmalıdır, böylece doğru izleyiciler aradıklarında onu bulabilirler.

Devamını Oku

E-Ticaret Firma İçin Neden Önemli

Bugün herkes internette herhangi bir yerden daha fazla zaman geçiriyor. Başlangıçlardan iyi büyümüş şirketlere kadar herkes, ürünlerinin veya hizmetlerinin çevrimiçi olarak satılabildiği bir e-ticaret web sitesinden yararlanabilir. E-ticaret olmadan, internet dünyası artık neredeyse imkansız. E-ticaret, hiçbir şekilde yavaşlamayan, hızla büyüyen bir tüketici tabanı oluşturuyor.

Devamını Oku

Tescil Domain Web Tasarım Reklam Ajansı Olarak Her Bilgi, Makale ve Video Kullanımızınıza Açıktır, Çekinmeyiniz :)

7/24 0507 770 07 27