Web Tasarım Ekibi 7/24 : 0507 770 07 27

duyarlı resimler
Web Tasarım Merkezi

Kullanıcılar ve Google için faydalı olan inceleme içeriği nasıl oluşturulur?

Kullanıcılar ve Google için faydalı olan inceleme içeriği nasıl oluşturulur?
Alışveriş yapanlara en fazla değeri sunan ve arama motorlarında görünürlük elde eden yüksek kaliteli ürün incelemeleri oluşturmak için en iyi dokuz uygulama.

İster çevrimiçi ister mağazadan satın alıyor olsunlar, daha fazla müşteri, neredeyse tüm satın alma işlemlerinde akıllı kararlar vermelerine yardımcı olması için inceleme içeriğine güveniyor.

Yeni bir araba için alışveriş mi yapıyorsunuz? Yüz kremi? Yoga matı? Şarj edilebilir pil? Çocuk bezi? Pijama? Fıstık ezmesi?

Hızlı bir Google araması yapın ve çok sayıda inceleme, karşılaştırma, en iyiler listesi, en kötüler listesi ve "bu ürün hayatımı değiştirdi" içeriği bulacaksınız.

Ne tür bir üründen bahsediyor olursak olalım, talep çok büyük.

Peki, hem kullanıcılar hem de Google için faydalı olan inceleme içeriğiyle gürültüden nasıl kaçınırsınız ? Bu kılavuzun konusu budur.

İnceleme içeriği nedir?
İnceleme içeriği veya ürün inceleme içeriği, bir ürünün nasıl çalıştığı, göründüğü ve/veya nasıl hissettirdiği hakkında bilgi sağlamaya çalışan içeriktir.

İnceleme içeriği, bir ürünü satın almadan önce bizzat fiziksel olarak inceleyemeyen çevrimiçi alışveriş yapanlar için özellikle yararlıdır.

Ortalama bir ürün sayfasına (bir ürünün gerçek kullanıcı deneyimi) dayalı olarak tespit edilmesi imkansız olan ayrıntılara karar vermelerine ve bunları elde etmelerine yardımcı olacak yardımcı, objektif inceleme içeriğine güvenirler.

Yüksek kaliteli inceleme içeriği nasıl yazılır: Kullanıcılar ve arama motorlarında kazanmak için yapılması gereken 9 şey
İnceleme içeriği oluşturmak, bir ürünün özelliklerini listelemek, neden beğendiğiniz/beğenmediğiniz hakkında bir paragraf yazmak ve bir yıldız derecelendirmesi eklemek kadar basit değildir.

Dikkatli alışveriş yapanlar için tekne dolusu bilgi sağlayan faydalı incelemelerle Google'da üst sıralarda yer almak istiyorsanız, daha derine inmeniz gerekir.

Nihayetinde hedefiniz, kalite ve orijinalliğe odaklanarak o ürün için kesin bir inceleme yazmak olmalıdır. Bunu nasıl yaptın? Hadi keşfedelim.

1. Pratik gerçekleri belirtin (ürünü/inceleme sonucunuzu tanıtın)
Her şey sırayla. Her inceleme, ürünü tanıtarak başlamalıdır.

Okuyucunun neyi gözden geçirdiğinizi, ne yapması gerektiğini ve nereden satın alacağını anlaması için bilmesi gereken pratik gerçekleri sağlayın.

Genellemelerle zaman kaybetmeyin (bir bisikleti incelerken neden birçok insanın bisikleti sevdiğinden bahsetmek gibi), bunun yerine asıl konuya gelin. İnceleme okuyucularının çoğu, ürün türü veya kategorisi hakkında bir makale aramıyor - belirli bir ürünü satın almaları gerekip gerekmediğini bilmek istiyorlar.

O yüzden o ürüne odaklanın. Girişinizde, aşağıdaki gibi ayrıntıları ekleyin:

Ürün adı : Paketlemede veya ürün web sitesinde yazıldığı şekliyle tam ürün adını ekleyin.
Şirket/marka : Ürünü kim yaptı?
Fiyat : Maliyeti ne kadar?
Nereden satın alınır : Kullanıcılar ürünü çevrimiçi olarak nereden satın alabilir? Şahsen? Birden fazla satıcı varsa onlara bağlantı verin.
Ürün ne iddia ediyor/ne için kullanılıyor : Ürünün ne yapması gerekiyor? Ne gibi iddialarda bulunuyor (yani, bir kişi bu ürünü kullandığında ne olması gerekiyor)? Hangi sorunu çözer?
Derecelendirmeniz : Çok sayıda inceleme içeriği üretiyorsanız, her puan için standartlar içeren bir derecelendirme sistemi kullanmak mantıklı olabilir. Örneğin, ürünleri 1-10 veya 1-5 yıldız ölçeğinde derecelendirebilirsiniz.
İnceleme özeti : Okuyuculara ürünü önerip önermediğinizi ve neden/neden önermediğinizi hızlı bir özet halinde anlatın.
İpucu : Derecelendirmenizin ve inceleme özetinizin girişinizde paylaşılacak parçalar olarak dahil edildiğini unutmayın. Bu önemli. İncelemenizin sonucunu ilk birkaç paragrafta paylaşın. Bu bilgiyi en sona gömmeyin.

Neden? Pek çok çevrimiçi alıcı, gerçekleri önceden bilmek ister. İhtiyaç duydukları bilgileri bulmak için metin paragrafları arasında gezinmek zorunda kalırlarsa, sayfanızda dolaşmazlar.

Bu arada, ürünle ilgili en küçük ayrıntıyı isteyen kişiler, incelemenizin neden olumlu (veya kötü) olduğunu anlamak için kaydırma yaparak zaman harcayacaklardır.

Bunun harika bir örneği için Wirecutter'a bakın. Her inceleme size sonuçların ne olduğunu hemen söyler. En iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarının ürün karşılaştırmasında , ilk paragraf size kazananı anlatıyor.

Tel kesici tanıtımı
Kazananla bu hızlı tanışmanın ardından, neden genel seçimlerine ulaştıklarını açıklamak için her yönüyle ele alınan yoğun, kapsamlı bir incelemeye dalarlar .

Tel kesici tanıtımı
Arama pazarlamacılarının güvendiği günlük haber bültenini edinin.

Search Engine Land'i gelen kutunuza alın
Şartlara bakın.

2. Bir kullanıcının bakış açısından yazın
İnceleme içeriği oluştururken, her zaman incelemenizin karşı taraftaki kişinin onu satın alma kararı vermek için kullanmasına ne kadar yardımcı olacağını düşünün.

Ürünü satın almayı düşünüyor olsaydınız, ne bilmek isterdiniz?

Temel özellikleri bilmek, ürünü anlamak için bir temel oluşturmaya yardımcı olsa da, aslında size ürünün nasıl çalıştığını söylemezler (kullanıcının tüm ürün özelliklerini ürün web sitesinde bulabileceğinden bahsetmiyorum bile). Bunun yerine, ürünün nihai faydalarını bilmek istersiniz .

Örneğin, bir yüz kremi incelemesi okuduğunuzu varsayalım. Karar verme süreciniz için bu ifadelerden hangisi daha önemli olurdu?

Kremin güzel bir ambalajı var. (Bu bir özelliktir .)
Krem, eleştirmenin cildini aydınlattı. (Bu bir avantajdır .)
Her satın alma, hayatındaki bir sorunu çözmeye çalışan birinin sonucudur.

Bu, etkili inceleme içeriği yazmak için incelemeye, ürünün bir çözüm sağlamada başarılı olup olmadığına kullanıcının bakış açısından yaklaşmanız gerektiği anlamına gelir.

3. Ürünü incelemeye neden uygun olduğunuzu kanıtlayın
Kullanıcılar neden size güvenmeli veya fikirlerinizi önemsemeli?

İncelemenizi neden alışveriş araştırmalarının bir parçası olarak kullanmalılar?

İncelemenizde bu soruları cevaplayabilmeniz gerekir.

Özellikle, incelediğiniz ürünün türü hakkında bilgili olduğunuzu, yani güvenilir bir uzman olduğunuzu göstermeniz gerekir .

Bunu yapmanın birçok yolu var.

İncelemede geçmişinizi açıklayın

Ürünü incelemek için sizi neyin nitelikli yaptığını açıklayın.

Örneğin, bir dağ bisikletini inceliyorsanız, 10 yıldır dağ bisikleti kullandığınızı ve ülke çapında düzinelerce amatör dağ bisikleti yarışına katıldığınızı söyleyebilirsiniz.

Ürünü nasıl test ettiğinizi açıklayın

İncelemenize yol açan ürünü nasıl kullandınız? Başkalarına karşı kullandın mı?

Örneğin, bir yüz kremini bir ay boyunca her gece yatmadan önce uygulayarak test etmiş olabilirsiniz. Ya da belki her birinde aynı smoothie tariflerini deneyerek üç farklı blender denediniz.

Kısa bir yazar biyografisi ekleyin

İncelemenin sonuna, incelemekte olduğunuz ürün kategorisindeki deneyiminizden/uzmanlığınızdan bahseden bir yazar biyografisi de ekleyebilirsiniz.

Bağlam ver

Bazı ürünler için deneyimsiz olabilir ve yine de yararlı bir inceleme sunabilirsiniz - ancak bunu yalnızca tipik bir ürün kullanıcısını temsil ediyorsanız yapabilirsiniz.

Örneğin, bu saç maşası incelemesinde , yorumcu ona neden güvenmeniz gerektiğine dair bağlam sağlar - saçlarını şekillendirmede harika değildir ve hiçbir zaman da olmadı, ancak bu ürünün bunu kolaylaştırması gerekiyor.

saç maşası incelemesi
4. Kullanıcıların ürünü daha derinden anlamasına yardımcı olun
Kullanıcılara, bir ürün açıklama sayfasında bulabileceklerinin ötesinde, ürün hakkında daha derin bir anlayış nasıl verebilirsiniz?

Onlara nasıl kullanacaklarını söyle

Ürünün çalışması basit değilse, nasıl çalıştığını basit terimlerle açıklayın veya gösterin. Bu bir sonraki noktaya bağlanır.

Resim ve video ekleyin

Ürünü tanıttığınız bir video ekleyin veya ürünün görünüşünü ve hissini göstermeye yardımcı olacak açılardan resimler ekleyin.

Yakın çekim görüntülerin yanı sıra geri çekilen çekimleri de göz önünde bulundurun. Varsa, ürünü hareket halindeyken veya çalışırken yakalayın.

Onu kullanma deneyiminiz hakkında bir hikaye anlatın

Ürünü ne zaman/nerede/neden kullandığınızla ilgili duyusal ayrıntıları ve ek bağlamı ekleyin.

Örneğin, bir yüz kremi incelemesi için, belki de uzun bir günün sonunda geceleri kullandınız ve cildiniz kuru kış havasından kavruldu.

Sürdüğünüzde krem ??ipeksi ve serin bir his uyandırdı ve cildiniz hemen yatışmış ve nemlenmiş hissetti.

Harika örnek : Your Best Digs tarafından yapılan bu Kitchen Aid stand mikseri karşılaştırmasında , inceleyen kişi her bir mikserin yeteneklerini nasıl test ettiklerini açıkladı: yumurta akı ve kremayı çırparak, kek hamurunu karıştırarak ve pizza hamurunu yoğurarak.

mikser incelemesi - test prosedürü
5. Ürünü benzer ürünlerle karşılaştırın/karşılaştırın
Birden fazla ürünün doğrudan bir karşılaştırmasını yapmıyor olsanız bile, incelemekte olduğunuz ürünün piyasadaki benzer seçeneklerle nasıl karşılaştırıldığından bahsetmeye değer.

Örneğin, genellikle belirli bir kategorideki ürünlere iyi bilinen alternatifler vardır. Apple/Android, Coke/Pepsi, Revlon/Maybelline vb. düşünün.

Aynı kategorideki rakip ürünleri denediniz mi? İncelediğiniz ürüne göre nasıl bir yığın oluşturuyorlar?

6. Ürünün kimin için olduğunu/kimin için olmadığını açıklayın
Ürünü kullanmaktan ne tür bir kullanıcı fayda sağlar? Kim faydalanmaz?

Bu bölümü dahil etmek, izleyicilerinize son derece yararlı bilgiler verirken onlarla empati kurmanın harika bir yoludur.

Üründen faydalanacak bir kişinin profiline uysun ya da uymasın, o ürünü kişisel yaşamlarında görselleştirmelerine ve böyle bir üründen gerçekte neye ihtiyaçları olduğunu daraltmalarına yardımcı oluyorsunuz.

Örneğin, mikser karşılaştırmasında incelemeyi yapan kişi, her zaman tezgahlarının üzerinde duran büyük, ağır bir ekipman parçasına aldırış etmeyen, tüm gün süren bir fırına hazır, hevesli fırıncılar için belirli bir model önerir.

Daha küçük mutfakları ve günlük pişirme ihtiyaçları olanlar için, incelemeyi yapan kişi ürünü devretmenizi önerir.

mikser incelemesi - kimin için değil
7. Artıları ve eksileri dahil edin
Hiçbir ürün mükemmel değildir. Ve bir ürünü öyleymiş gibi incelerseniz, bu sizin orijinalliğinizi sorgular.

Bu nedenle, incelemenize ürünün artılarını ve eksilerini dahil etmek harika bir fikirdir. (Veya ürünün nerede yetersiz kaldığı hakkında kısaca da olsa bir bölüm ekleyin.)

Bu, kullanıcının ürünün sınırlamalarını ve satın almadan önce nelere dikkat etmesi gerektiğini anlamasına yardımcı olacaktır.

Örneğin, ürün genel olarak harika ve beklendiği gibi çalışıyor ancak bazı insanlar için önemli olabilecek küçük bir özellik eksik olabilir.

Yüz kremi örneğine dönersek, cildinizi parlak, harika ve genç gösterebilir, ancak kokusu iticidir. Ya da belki ambalajdan nefret ediyorsun ya da fiyatına göre çok fazla ürün almıyorsun.

Bunların hepsi, incelemenizde dürüstlüğü korumak için bahsetmeniz gereken önemli takaslardır.

Sonuç olarak, ürünün harika yönleri ile olumsuz taraflarını dengelemek, okuyucularınızın daha iyi bir satın alma kararı vermesine yardımcı olacaktır - ve asıl amaç da budur.

8. Google'ın ürün inceleme yönergelerini izleyin
İnceleme içeriğine nelerin dahil edileceği konusunda bu makaledeki tüm ipuçlarını takip ettiyseniz…

Google'ın yüksek kaliteli ürün incelemeleri yazmaya yönelik en iyi uygulamalarını takip etme yolunda zaten iyi bir yoldasınız (bunlar , kaliteye eskisinden daha fazla önem verilerek Eylül 2022'de güncellendi ).

İncelemenizi faydalı kılmak için yukarıdaki tüm yönergelerin yanı sıra, Google'ın önemli gördüğü, henüz değinmediğimiz bazı ek kategoriler de var:

Bağlantılar

Google, kullanıcının satın alma kararı vermesine yardımcı olabilecek diğer yararlı kaynaklara bağlantı verilmesini önerir. Örneğin, karşılaştırılabilir bir ürünün incelemesine veya ürünün nasıl kullanılacağına ilişkin ayrıntılı bir kılavuza bağlantı verebilirsiniz.
Kullanıcıların ürünü tercih ettikleri satıcıdan satın alabilmeleri için birden fazla satıcıya bağlantı verin.
performans standartları

Her ürünün, ürünün başarılı bir şekilde kullanılmasını en çok etkileyen belirli performans alanları vardır. Google, bunları başlangıçta belirlemenizi ve incelemenizi ürünün her bir alandaki puanlarına dayandırmanızı önerir. Örneğin Google, arabaları incelemek için üç ana performans alanı listeler: güvenlik, kullanım ve yakıt ekonomisi.
Ürünün birden çok modeli, sürümü veya sürümü varsa bunları en yeni sürümle karşılaştırın ve hangi iyileştirmelerin görüldüğünü görün.
Destekleyen kanıt

Google her fırsatta, bir ürünü neden belirli bir şekilde incelediğinize dair kanıt görmek ister. Başka bir deyişle, ürünün işinize yarayıp yaramadığına dair kanıt sağlayın. Deneyiminiz tek başına genellikle kanıt görevi görür, bu nedenle bunu dürüstçe ve iyi bir şekilde belgelemeniz gerekir.
Bir ürünle ilgili deneyiminizin gerçekliğini desteklemek için görseller ve sesler kullanın.
9. İnceleme içeriğinizi okuma kolaylığı için biçimlendirin
Son olarak, ürün incelemelerinizi, okuyucuların kendileri için en önemli bilgileri bulmalarına yardımcı olacak şekilde biçimlendirin.

İncelemenizi bölümlere ayırın

Yukarıdaki önerileri kullanarak, her bölümü benzersiz bir başlıkla etiketleyin. Bir bölümü daha da detaylandırmanız gerekirse alt başlıkları kullanın.

İçindekiler tablosu eklemeyi düşünün

İncelemenizin başındaki bir içindekiler tablosu, okuyuculara içeriğinizde neler ele alacağınıza dair kuş bakışı bir görünüm sağlar.

İçindekiler
Kaynak: En İyi Kazılarınız
Bol miktarda fotoğraf, ekran görüntüsü, video ve diğer görselleri ekleyin

Onunla yaratıcı olun. Örneğin, bazı inceleme içeriği oluşturucuları, iki ürün arasındaki farkları ve benzerlikleri özetlemek için karşılaştırma çizelgeleri ve tabloları kullanır.

İşte stand mikseri ürün karşılaştırmasından biri:

Ürün incelemesi karşılaştırma tablosu
Kaynak: En İyi Kazılarınız
Büyük etki yaratan inceleme içeriği oluşturun
Modern alışverişçiler, ne satın almaları gerektiği konusunda büyük ve küçük kararlar almalarına yardımcı olacak inceleme içeriğine güvenir.

İçeriğiniz onların seçimlerini doğrudan etkileme potansiyeline sahip olduğundan, faydalı, dengeli ve bilgilendirici ürün incelemeleri oluşturmak için zaman ayırın.

Derin ve ayrıntılı gidin. Özellikleri açıklayın, ancak bu özelliklerin nasıl faydalara dönüştüğüne dalın. Ürünü incelemeye neden uygun olduğunuzla ilgili ayrıntıları ekleyin.

Okuyucunun ürünü kullanma deneyimini anlamasına yardımcı olun. Ürünü başkalarıyla karşılaştırın/karşılaştırın, artıları/eksileri ekleyin ve ürünün kimin için olduğunu/ne için olmadığını açıklayın.

Son olarak, Google'ın ürün inceleme yönergelerini izleyin. İncelemenizde ne kadar fazla ayrıntı verirseniz o kadar iyidir.

Ads ve Analytics'te Neler Kaldırılacak

Neden umursayalım? Bu, Google Ads'de bu modelleri kullanmaya devam eden herkesi etkileyecektir. Veriye dayalı ilişkilendirme formülü her reklamveren için farklı olduğundan ve görünür olmadığından, son tıklama olmayan her şeyi izlemek çok daha zor olacaktır.

Devamını Oku

AI, SEO yu Etkiler mi

Google'ın sıralama sistemi, yüksek kaliteli içeriği ödüllendirmek için tasarlanmıştır. Arama sıralamalarını manipüle etmek için içerik oluşturmak için otomasyon kullanmak terimleri ihlal ederken, harika içerik oluşturmanıza yardımcı olması için AI kullanmak mümkündür.

Devamını Oku

Akıllıca Çalışmanız İçin Verimlilik

Yoğun bir web tasarım ajansında Proje Yöneticisi olarak, kaliteli işlerin zamanında ve bütçe dahilinde teslim edilmesini sağlamak benim işim. Bunu yaptığımızdan emin olmak için etrafımdaki ekibe güvenmem gerekiyor. İhtiyacım olduğunda teslim edeceklerini bilmem gerekiyor.

Devamını Oku

Amazon için SEO'nuzu Artırmak

Amazon, ticari ortamda muazzam bir varlığa sahiptir. Bir Amazon SEO stratejisine sahip olmak , başarılı olmak isteyen ve ürün listeleme puanlarını iyileştirmek için bir plan tasarlaması gereken satıcılar için idealdir. Rakipler okyanusunda kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlayacak

Devamını Oku

Basit ve Etkili İçerik Oluşturma

Daha önce düzen ve tasarım için açılış sayfası kullanan mevcut web sitelerini yenilemek için bize geldiler. Bu teknik birkaç yıl önce popülerdi, ancak artık kullanıcılarla içerik arasına bir engel koyduğu için bir web sitesini ziyaret eden kullanıcılar için bir engel olarak görülüyor.

Devamını Oku

Başarılı Bir Proje Sunmak

Bir plan oluşturun, paylaşın ve yönetin - onu oluşturmak için zaman ayırın ve başkalarıyla paylaşmadan önce üzerinde biraz oturun. Dahil olan herkes buna uyma konusundaki rolünü anlayana kadar onu daha geniş bir kitleyle paylaşmayın. Planın değişip değişmediğini kilit paydaşlara bildirin

Devamını Oku

Blog Yazmanın Faydaları

Bir işletme blogu, web sitenize trafik çekmenin ideal bir yoludur, çünkü eklediğiniz içerik SEO'yu destekler . Google gibi arama motorları, kullanıcıların arama yapmak istedikleri amaca hizmet eden kaliteli içeriğe olumlu bakar ve bu, 2022'deki 'yardımcı içerik güncellemelerinin' ardından özel bir odak noktası haline geldi.

Devamını Oku

Canlı Sohbet Artıları ve Eksileri

Eski, güncel olmayan web siteleri güncellendikçe ve yeni web siteleri kullanıma sunuldukça, QR kodlarından minimalist tasarımlara (ve aradaki her şeye) kadar bir dizi trendin yeniden ortaya çıkmaya başladığını görüyoruz. Biraz moda endüstrisinde olduğu gibi, bir dizi retro özelliğin ana sahneye geri döndüğünü gördük.

Devamını Oku

Çöpe Atılmayacak Kartvizit Tasarla

Kartvizit, işletmenizle ilgili tüm temel bilgileri içeren küçük, basılı bir karttır. Bu, normalde şirket adınız, iletişim bilgileriniz ve marka logonuz gibi ayrıntıları içerecektir. Bir kartvizit genellikle bir kredi kartı boyutunda olduğundan cüzdanınıza veya el çantanıza rahatlıkla konulabilir.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Geleneksel Pazarlama

Pandemi, sayısız yüz yüze toplantının yerini alarak dijital iletişim ve işbirliği trendini kesinlikle hızlandırdı. Alıcıların masalarından kalkmadan dijital stantlarda gezinmelerine ve çevrimiçi ürün tanıtımlarını görmelerine olanak tanıyan sanal ticaret fuarları bile var, bu da ürün ve hizmetlerin geleneksel pazarlama

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Hatası

Dijital pazarlama, adından da anlaşılacağı gibi, dijital teknoloji kullanılarak ürün veya hizmetlerin pazarlanmasıdır. Dijital pazarlama, e-posta, sosyal medya, arama motorları ve web siteleri gibi dijital kanallar kullanılarak yürütülebilir. Bir dijital kampanya oluşturmadan veya başlatmadan önce dijital pazarlama hakkında bilgi edinmek faydalıdır.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama İle İşinizi Büyütün

Dijital pazarlama, hedef müşterilerinize ulaşmanın en verimli ve etkili yollarından biridir. Arama motorları, sosyal medya ve e-posta gibi dijital kanalları kullanarak, geleneksel pazarlama yöntemlerine göre daha fazla kişiyle daha kısa sürede ve daha düşük maliyetle bağlantı kurabilirsiniz.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Reklam Platformları

Mobil ve masaüstü tartışması söz konusu olduğunda, daha fazla web trafiği içermesine rağmen mobilin aslında masaüstü satın alımlarını desteklediğini bilmek sizi şaşırtabilir. Masaüstü cihazlarda dönüşüm oranları iki kat daha yüksekken, tüketicilermobil cihazlarında göz atınbir karara vardığında.

Devamını Oku

Dijital Pazarlamada Olası Satış Nedir

İnternet sayesinde, bir işletmeyi pazarlamak artık bir gazeteye ilan vermek veya sokakta el ilanları dağıtmak kadar kolay değil. Öne çıkmak ve para kazanmak için güçlü bir müşteri adayı oluşturma stratejisine ihtiyacınız var. Bu makalede, müşteri adayı oluşturmanın ne olduğunu

Devamını Oku

Dijital Pazarlamanın Faydaları

Pazarlama, işletmeler için güçlü bir araçtır. Potansiyel müşterilerinizi hizmetinize abone olmaya veya ürününüzü satın almaya ikna etmek amacıyla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, uzun bir süre pazarlama, pahalı TV reklamları ve reklam panoları için ödeme yapabilecek köklü kuruluşlara ayrılmıştı.

Devamını Oku

Dijital Pazarlamanın Sonu Gelecek mi?

Bazıları ne kadar inkar etmek istese de, sosyal medya ve çevrimiçi varlık herkesin hayatına dokunuyor. İster kişisel ister iş olsun, hayatın her alanında, dünya büyük ölçüde internetin etrafında dönüyor gibi görünüyor. Bu, son yıllarda dijital pazarlamanın, çevrimiçi olarak müşterilere

Devamını Oku

Doğrudan Yanıt Reklamcılığı

Doğrudan yanıt reklamcılığı, hedef kitleden anında yanıt almayı amaçlayan bir reklam türüdür. Doğrudan yanıt reklamcılığının amacı, tüketicileri ücretsiz deneme için kaydolma, rezervasyon yaptırma, form doldurma veya satın alma gibi belirli bir eylemde bulunmaya teşvik etmektir.

Devamını Oku

Durgunlukta Pazarlama

Bir durgunlukta, işletmeler daha akıllıca çalışmak ve hedeflerine öncelik vermek zorundadır. Bir pazarlamacı olarak, pazarlama bütçenizi harcama konusunda stratejik olmalısınız. "Gerçekçi olarak pazarlamaya ne kadar para harcayabilirim?" diye merak edebilirsiniz. veya "sınırlı kaynaklarla en iyi yatırım getirisini nasıl elde edebilirim?

Devamını Oku

En iyi ChatGPT Alternatifleri

Gerçek zamanlı veriler arıyorsanız ve özellikle verilerin geldiği kaynakları ve siteleri görebilmek için bu verilerle ilgili alıntılar istiyorsanız (listicle oluşturmak, içeriğe alıntılar eklemek, AI tarafından oluşturulan bilgileri incelemek gibi şeyler yapmak için), Bing Chat, hem ChatGPT hem de Google Bard için ilginç bir alternatiftir.

Devamını Oku

E-Ticaret Sitesi Açmak

Çevrimiçi olarak herhangi bir şey satabilmenin ilk adımı, kazanacağınız tüm parayı kabul edecek bir banka hesabı oluşturmaktır. Ne yazık ki, herhangi bir eski banka hesabı veya standart bir tüccar hesabı işe yaramaz, internet ödemelerini kabul edebilecek bir tüccar hesabı açmanız gerekir. Çoğu büyük banka, en iyi internet ödeme sağlayıcılarının yanı sıra

Devamını Oku

Etkili Bir Web Sitesi Sanatı

Etkili bir web sitesi için iyi tasarlanmış pek çok özellik vardır, ancak bunlar sektörünüze ve hedef kitlenize göre farklılık gösterebilir, bu nedenle Apple'ın yakın zamanda web sitelerine eklediği o parlak yeni şeye aldanmayın. Bu, sizin için anında sahip olunması gereken bir şey olduğu anlamına gelmez.

Devamını Oku

Facebook İşletme Nasıl Kurulur

Facebook günümüzde önemli bir pazarlama aracıdır, ancak yalnızca bir işletme sayfası oluşturup hedef kitlenizin onunla etkileşim kurmasını beklemekten daha fazlasını yapmanız gerekir. Gündelik bir ortam olmasına ve daha kişisel, gayri resmi bir üslupla en iyisini yapmanıza rağmen, İşletmeler için Facebook

Devamını Oku

Gelecek Yıl ve Bu Yıl Seo

Diğer herkes? Başsız tavuklar gibi ortalıkta mı koşuyorsun? Her üç ayda bir strateji veya yönergeleri kesmek ve değiştirmek? Bu, bugün yeni içerik yayınlamanın "dizine eklenmemiş" durumundan hemen ilk 3'e geçmediği anlamına gelir. Daha yaygın olanı, aşağıdakilerin bazı varyasyonlarıdır. Topikal otoriteden yoksun olmak (yükselen bir dalga tüm tekneleri kaldırır

Devamını Oku

Google Ads Yeniden Pazarlaması

Hiç bir web sitesini ziyaret ettiniz ve birkaç gün sonra tekrar çevrimiçi gezinirken, daha önce baktığınız aynı web sitesi için bir reklam gördünüz mü? Bu yeniden pazarlamadır. Google Ads yeniden pazarlaması, web sitenizi zaten ziyaret etmiş olan ve onları bir dönüşüme yönlendirmek istediğiniz kullanıcıları hedeflemenin harika bir yoludur.

Devamını Oku

Google Analytics 4 yeni özellikleri

Google Analytics, işletmeler ve web sitesi sahipleri tarafından kullanıcı davranışını izlemek ve çevrimiçi etkinlikleri hakkında bilgi toplamak için kullanılan popüler bir web analizi aracıdır. Kısa bir süre önce Google, Google Analytics 4 adlı platformun, selefine göre birkaç önemli iyileştirme sunan yeni bir sürümünü yayınladı.

Devamını Oku

Google Chatbot Derecelendirme

Neden umursayalım? Google şu anda açıkça Bard'a ve diğer AI girişimlerine çok fazla kaynak ayırıyor. Arama, ana ürünü ve baş para kazandırıcı olmaya devam ediyor, bu nedenle Google'ın Bard'a o kadar büyük yatırım yaptığını ve bildirildiğine göre kaliteyi potansiyel olarak etkileyebilecek arama sonuçlarını derecelendirmekten kaynakları çaldığını öğrenmek ilginç.

Devamını Oku

Grafik Tasarım ve Web Tasarım Farkı

Buna rağmen, grafik tasarımın kilit noktaları hala renk teorisine, tipografiye ve mizanpaja odaklanmaktadır - tüm tasarım özellikleri, bir grafik tasarımcının yaratması gereken görüntülere büyük ölçüde katkıda bulunur. Web tasarımlarından farklı olarak, herhangi bir ortamdaki görsellerin anında etkisi ile çok daha fazla ilgilenirler.

Devamını Oku

İçerik Pazarlamanın Önemi

İçerik pazarlaması, müşterilerinize yardımcı olan ve onlara ilham veren benzersiz ve bilgilendirici bir kaynağın oluşturulmasıdır. İçerik sadece kelimelerden ibaret değildir. Harika içerik, yüksek kaliteli video, etkileşimli medya, bilgilendirici infografikler, bloglar ve çok daha fazlasını içeren birçok biçimde olabilir. Yüksek kaliteli içerik, marka hikayenizi anlatmanıza

Devamını Oku

İşletme Twitter Hesabı Oluşturma

Bir iş Twitter hesabı oluşturmanız ve tweet atmaya başlamanız gerektiğini hissedebilirsiniz çünkü bu çoğunluk uzun zamandır dönüyor. Veya belki de yeni bir iş kuruyorsunuz ve bunun güçlü bir sosyal medya varlığıyla başlamanıza yardımcı olacağını biliyorsunuz. Her iki durumda da, evet, işletmenizin veya markanızın Twitter'da olması gerekebilir

Devamını Oku

İşletmeler İçin Blog Nasıl Yazılır

Evet, zaman alıcı olabilir, ancak doğru yapılırsa web sitenize ve işinize çok fazla değer katabilir. Birincisi, SEO puanınız için sayılır (içeriğin yeni içerik olduğu için gösterilme olasılığı daha yüksektir) ve işletmenizi bir endüstri uzmanı olarak markalaştırmanıza yardımcı olur. Hedef kitleniz, bilginize inanır ve güvenirse, size güvenme olasılığı daha yüksektir.

Devamını Oku

İşletmeler için Snapchat

Bazı insanlar yeni teknolojinin tedarikçileridir ve yeni yenilikleri zahmetsizce benimserler ve bazıları bir sonraki yeni şeyi alıp onunla birlikte koşmak için o kadar hızlı değildir. Pek çok kişi için, Snapchat gibi sosyal platformlar özellikle ürkütücü bir olasılık olabilir, ancak bu, topuklarımızı çevirip kaçmamız gerektiği anlamına gelmez. Bloomberg'in verilerine göre

Devamını Oku

İşletmelerin En Büyük Sorunu Nedir

Biz bu işe zaten yaşadığımız türden sorunları çözmek için girmedik. Başka nedenlerle işe girdik; harika bir ürün oluşturmak, harika bir hizmet sunmak, umarım biraz para kazanmak, kariyerlerimiz üzerinde daha fazla özerkliğe sahip olmak vb. Beklenmedik şey, ardından gelecek sorunlardı.

Devamını Oku

İşletmeniz İçin Instagram Kullanımı

Instagram'a göre , sosyal medya platformları markalarla ilişki kurmak için bir numaralı platform ve anket yaptıkları kişilerin %70'i video izlerken reklamları beğeniyor veya önemsemiyor. Bu nedenle, bu kadar çok işletmenin platformu dijital pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak kullanmasına şaşmamak gerek

Devamını Oku

İyi Site Tasarımı Neden Önemli

Çevrimiçi faaliyet gösteren hemen hemen her işletmede, iyi bir web sitesi tasarımı hiç olmadığı kadar önemlidir. Hoş ve kullanımı kolay bir web sitesine sahip olarak, ilk kez alıcılar çekebilir ve elde tutabilir, aynı zamanda müşterilerinizde bir güven ve inanç duygusu oluşturabilirsiniz. Bu son blog gönderisinde, iyi bir web sitesi tasarımının önemini ve ayrıca

Devamını Oku

Kalite Güvencesi Neden Önemlidir

Muhtemel bir müşteriyle çalışma süreci boyunca, Web Danışmanlarımız bir proje ve onun gereksinimleri hakkında netlik kazanmak için çok zaman harcarlar. Özellik listeleri hazırlanır, bütçelere karar verilir ve beklentiler belirlenir. Kalite Güvencesi (QA) sürecimiz, bir projenin ömrü boyunca bunların üçünü de sağlam tutmak için yürürlüktedir.

Devamını Oku

Kartvizitlerin Hala Önemli Olması

Kabul edelim, hepimizin çöp bir hafızası var. Bir ağ oluşturma etkinliğinde veya bir ticaret fuarında insanlarla tanışırken, muhtemelen çalıştıkları kişinin veya şirketin adına değil, eldeki sohbete odaklanıyorsunuzdur. Kartvizitleri değiş tokuş etmeden oradan uzaklaşırsanız muhtemelen isimlerini unutursunuz ve kendinize “yine kiminle konuştum?” diye sorarsınız.

Devamını Oku

Kullanıcı Deneyimi Nedir

Kullanıcı deneyimi (UX), en basit haliyle “ bir kişinin bir ürün, sistem veya hizmetin kullanımından veya beklenen kullanımından kaynaklanan algıları ve tepkileri ”dir. Web geliştiricileri, tasarımcıları ve uzmanları olarak bizim bakış açımızdan, kullanıcı deneyimi, bir kullanıcının bir web sitesini veya uygulamayı kullanırken nasıl hissettiğidir.

Devamını Oku

Google için Faydalı İçerik

Yüksek kaliteli inceleme içeriği nasıl yazılır: Kullanıcılar ve arama motorlarında kazanmak için yapılması gereken 9 şey İnceleme içeriği oluşturmak, bir ürünün özelliklerini listelemek, neden beğendiğiniz/beğenmediğiniz hakkında bir paragraf yazmak ve bir yıldız derecelendirmesi eklemek kadar basit değildir.

Devamını Oku

Marka Hikayesi Anlatımı

Yoga tutkunları için bir ürün serisi olarak başlayan şey, artık aktif olan her şey için küresel bir fenomen haline geldi. Ancak mesajlarını taraftarlarına bağırarak kalpleri kazanmadılar. Müşterilerinin hayatlarındaki yerlerini sağlamlaştıran Lulu yaşam tarzı etrafında bir topluluk oluşturdular.

Devamını Oku

Mobil Web Sitesinin Avantajları

İçeriğinizi bir mobil cihaza sunmanın iki yöntemi vardır; Duyarlı ve Uyarlanabilir. İkisi arasında tek bir temel fark vardır, o da sunucu tarafından cihaza sağlanan içeriktir. Duyarlı ile son kullanıcı, masaüstü sitenizle aynı içeriği görecektir, tek fark, daha mobil uyumlu olacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Uyarlanabilir teknoloji, kullanıcının hangi

Devamını Oku

Başarılı Bir E-Ticaret Pazarlama

Geleneksel pazarlama ile dijital pazarlamanın artık gerçek bir rekabet olmadığına karar vermeden önce, göz önünde bulundurmanız gereken daha fazla gerçek ve rakam var. Publishers Weekly'de 2021'de 825,7 milyon fiziksel kitap satıldığını bildiren bir raporla başlıyoruz . Bu, 2020'de satılan 757,9 milyon kitapla karşılaştırıldığında önemli bir artış

Devamını Oku

Müşteri İlişkilerini Yönetme

Bir Dijital Proje Yöneticisi olarak, iş memnuniyetini sağlamanın ana hedeflerinden biri, müşterilere başarılı, kaliteli, bütçeyi aşmayan ve gerçekçi bir zaman çerçevesi içinde teslim edilen projeler sunmaya yardımcı olmaktır. Durumun böyle olmasını sağlamada kilit faktör, müşterilerle olan ilişkidir; iletişim anahtardır ve müşterilerle sağlıklı, çalışan bir ilişki açısından

Devamını Oku

Ne Koyduysan Onu Alırsın

Potansiyel müşterilerimizin kendi işlerinde uzman olduklarını biliyoruz ve biz de kendi işlerimizde. Bu uzmanlık kombinasyonu, kısa bir RFP'ye dayalı bir teklif üretmek için acele etmek yerine, en iyi çözümü sağladığımızdan emin olmak için müşterilerimizin ihtiyaçlarını gerçekten öğrenmemiz gerektiği sonucuna varmamıza neden oldu.

Devamını Oku

Önce İçerik mi Tasarım mı

Bazı insanlar, herhangi bir tasarım yapılmadan önce tüm içeriğin oluşturulmasını önerir. Bunun bazı avantajları var; içerik sınıflandırması dikkate alınarak uygun bir web sitesi yapısı oluşturulabilir ve sitenin türüne (yani bu bir kopya ağır site mi yoksa resim ağırlıklı bir site mi ) hitap eden bir görsel tasarım oluşturulabilir.

Devamını Oku

Profesyonel Site Neden Önemlidir

Çevrimiçi varlığınız söz konusu olduğunda, 'yeterince iyi' demek yeterli olmayacaktır. Kitlenizin ilgisini çekecek ve markanızın kalitesini uygun bir şekilde yansıtacak, baştan sona titizlikle bir araya getirilmiş bir platforma ihtiyacınız var. Mükemmellik tesadüfen bulunmaz, çok çalışmayla, ne yaptığını tam olarak bilen insanlar tarafından elde edilir

Devamını Oku

Profesyonel Web Tasarımın Önemi

2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre, web kullanıcılarının %94'ü bir web sitesiyle ilgili ilk izlenimlerini tasarıma göre veriyor . Daha da şaşırtıcı olanı, web kullanıcılarının %94'ünün tasarımı bir web sitesini reddetmek veya ona güvenmemek için bir neden olarak kullanmasıdır . Bu rakamlar, web sitenizin şirketinizi profesyonelce tasvir

Devamını Oku

Sayfalar İçin AI Nasıl Kullanılır

Instapage kısa süre önce yayınlandıYapay Zeka İçerik Oluşturucu, sayfa içeriği taslağı oluşturmak için AI modellerini kullanan yeni bir özellik. Bu özellik, tüm Instapage müşterileri için sayfa oluşturucuda mevcuttur. AI Content Generator, ChatGPT, DALL-E 2 ve diğer popüler AI oluşturucuların da temelini oluşturan bir API olan OpenAI'ye dayanmaktadır.

Devamını Oku

SEO İçin Paramı Boşa Mı Harcıyorum

Google'ın hedefleri, görüntülenmesi kolay, alakalı, kaliteli arama sonuçları sağlamaktır. Google bunu, algoritma güncellemelerinde sürekli gelişen çevrimiçi içeriği değerlendirerek yapar. Bu algoritma güncellemeleri, web sitesi sıralamalarını anında etkileyebilir, bu da sizi habersiz yakalayabilir ve değişiklikleri yansıtmak için kendi SEO

Devamını Oku

SEO'lar Yapay Zeka Aramayı Benimsedi

İşte Google'ın yapay zeka geçmişine, son gelişmelerin sektörü nasıl etkilediğine ve SEO'ların değişen zamana ayak uydurmak için neler yapabileceğine bir göz atın. Aramada yapay zekayı benimsemek kaçınılmazdır. Ancak bazı SEO'ların homurdanmasına neden olan sorunlar da ele alınmalıdır. Google'ın uzun yapay zeka geçmişi

Devamını Oku

Seonun Avantajları

Bir arama motorunda üst sıralarda yer alıyorsanız, önemli miktarda gösterim alacağınız ve muhtemelen çok sayıda tıklama alacağınız garantidir. Sonuç? Web sitenize daha fazla trafik (gezinmesi kolay, iyi tasarlanmış bir web siteniz olduğu varsayılarak) ve daha fazla dönüşüm. SEO'nun bu bölümünü çivilemenin anahtarı, bilgilendirici ve alakalı içerik,

Devamını Oku

SEO'nun yatırım getirisi nedir

SparkToro tarafından 2018 yılında yürütülen bir araştırma, Google'ın web sitelerine giden en büyük tek trafik sürücüsü olduğunu ortaya koydu. Google, ortalama bir site için toplam yönlendirme trafiğinin %57,8'ini oluşturur (Facebook'un ortalama siteye yönlendirdiği trafiğin 11 katı). Yani tek bir pazarlama kanalına yatırım yapacaksanız SEO'ya yatırım yapmalısınız

Devamını Oku

Sosyal Medyada Etkileşimli Gönderiler

Kullanıcıların ek ayrıntılar için yakınlaştırma, uzaklaştırma, kaydırma ve fareyle üzerine gelmelerine izin veren etkileşimli haritalar, mükemmel bir etkileşim biçimidir. Haritanızda ne kadar fazla bilgi sağlarsanız, hedef kitleniz gönderinizle etkileşime geçmek için o kadar fazla zaman harcayabilir. İnsanlar fikirlerini ifade etmeyi sever.

Devamını Oku

Süreç Bizim İçin Neden Önemli

Kulağa basit geliyor, ama bundan başka bir şey değil. Uygulama süreci dikkatli düşünmekten daha fazlasına ihtiyaç duyar, neyin doğru olduğunu bilmek için yanlış şeyi yapma konusunda deneyime ihtiyaç duyar ve bu hiç de basit değildir. En iyi sürecin uygulanabilmesi için başarısız olmanız gerektiğini söylemiyorum ama kesinlikle yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Uzaktan Eğitim Nasıl Olmalı

Bazen yeni işe alınan kişiyle yüz yüze olmayabilirsiniz ve ne kadar bitkin veya kafası karışmış göründüklerini göremezsiniz veya bunalmış olup olmadıklarını anlayamazsınız. Ayrıca kendilerine çok fazla bilgi verilip verilmediğini söylemek konusunda henüz rahat hissetmeyebilirler.

Devamını Oku

Varlık SEO'su Kesin kılavuz

YouTube, bilgi dağıtımını büyük ölçüde etkilese de, birçok konu için öğrenme deneyimini düzleştirdi. Platformda en başarılı içerik oluşturucular, kitlelerini eğitirken tarihsel olarak kolay yolu seçmişlerdir. Sonuç olarak, içerik oluşturucular yakın zamana kadar varlıklar üzerinde fazla zaman harcamadılar. Bu nedenle, NLP araştırmacılarından varlıklar hakkında bilgi

Devamını Oku

Web Siteniz Potansiyel Müşteri

Potansiyel müşteriler, bir işletmenin can damarıdır ve bu ihtiyacı beslemek için web sitenizden daha iyi bir yer olabilir: diğer bir deyişle, çevrimiçi mağaza vitrininiz. Bu olası satışlar, nihai satışlarınızın tohumlarını ekecektir: ve bu, hem ürün hem de hizmet tabanlı işletmeler için geçerlidir. Bu nedenle, web sitesi ziyaretçilerini olası satışlara dönüştürme beceriniz

Devamını Oku

Web Sitenize Kişilik Ekle

Video, kişisel görüntü dokunuşunu bir sonraki seviyeye taşımakla kalmaz, aynı zamanda tüketicileriniz de bunu tercih eder. Videoyu tüketmek çok kolay. Bir izleyicinin tek yapması gereken, arkanıza yaslanıp onu özümsemektir (aktif bir unsur içeren okumaya kıyasla). Minimum çaba gereklidir. Ve kabul edelim - en az direniş yolunu seçmek insan doğasıdır

Devamını Oku

Web Sitesi Logosu Tasarlama

Web sitenizin logosu, potansiyel bir müşterinin sitenize tıkladığında gördüğü ilk şeylerden biridir. Bu logonun kalitesi işletmenize ve müşterinin marka hakkında edindiği izlenime yansır. Bu, müşterinin çevrimiçi kalıp kalmayacağını veya tıklama yapıp yapmayacağını belirleyebilir, bu nedenle kaliteli bir logoya sahip olmak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Devamını Oku

Web Sitesi Tasarımının Geleceği

Hiç şüphe yok ki, 21. yüzyıla doğru ilerledikçe, web tasarımı giderek daha önemli hale gelmeye devam edecek. Ancak işletmelerin zihninde gerçekten ön planda olması gereken şey, duyarlı web sitesi tasarımıdır . İnsanların çoğu hayatlarını cep telefonlarında çevrimiçi olarak yaşıyor ve buna rağmen, birçok işletme hala mobil cihazlarda doğru şekilde yeniden

Devamını Oku

Web Tasarımı ve Web Geliştirme

Web tasarımı ve geliştirme, genellikle birbirinin yerine kullanılan iki terimdir, ancak bunlar farklı becerilere ve uzmanlıklara sahip farklı alanlardır. Burada, benzerlikleri ve her iki mesleğin birbiriyle nasıl ilişkili olduğu da dahil olmak üzere web tasarımı ve web geliştirme arasındaki farkları keşfedeceğiz

Devamını Oku

Yapay Zekada Microsoft'un Vizyonu

Bing'in Chat'e reklam eklemesi ( reklamlar zaten oradaydı ) ile ilgili hikaye dışı hikayede kaybolan, Microsoft'un içerik oluşturuculara yeni Bing'in amacının "yayıncılara daha fazla trafik ve gelir sağlamak" olduğu konusunda güvence vermeye çalışan bir blog gönderisiydi.

Devamını Oku

YouTube SEO İpucunuz

Yeni başlayanlar için ilk YouTube SEO ipucumuz, kanal adınızda nişinizle ilgili YouTube SEO anahtar kelimelerini kullanmaktır. Ancak her video için anahtar kelime optimizasyonuna odaklanılmalıdır ve bu planlama gerektirir. YouTube SEO anahtar kelimeleriniz, videonuzun konusuyla uyumlu olmalıdır, böylece doğru izleyiciler aradıklarında onu bulabilirler.

Devamını Oku

E-Ticaret Firma İçin Neden Önemli

Bugün herkes internette herhangi bir yerden daha fazla zaman geçiriyor. Başlangıçlardan iyi büyümüş şirketlere kadar herkes, ürünlerinin veya hizmetlerinin çevrimiçi olarak satılabildiği bir e-ticaret web sitesinden yararlanabilir. E-ticaret olmadan, internet dünyası artık neredeyse imkansız. E-ticaret, hiçbir şekilde yavaşlamayan, hızla büyüyen bir tüketici tabanı oluşturuyor.

Devamını Oku

Tescil Domain Web Tasarım Reklam Ajansı Olarak Her Bilgi, Makale ve Video Kullanımızınıza Açıktır, Çekinmeyiniz :)

7/24 0507 770 07 27