Web Tasarım Ekibi 7/24 : 0507 770 07 27

duyarlı resimler
Web Tasarım Merkezi

Uzaktan Eğitim Nasıl Olmalı?

Uzaktan eğitimimi çocuk oyuncağı haline getiren ve sağlamayan araç ve yöntemlerin bir dökümünü burada bulabilirsiniz.

4 Aralık'ta (Babamın doğum günüydü... hatırlaması kolay bir tarih) gelen kutumu bir "Tebrikler!" e-posta Bir pandemi sırasında aylarca iş aradıktan sonra, sonunda o an gerçekleşti.

Arkadaşlarıma ve aileme, zevk aldığım bir şeyi yapmak için bana bir pozisyon teklif edildiğini söylemek beni çok mutlu etti.

Sonra bana çarptı. Uzak bir şirkette çalışmak üzereydim. 700 metrekarelik bir apartman dairesinde yaşıyorum, hangi halte masa koyayım ki?! Zihinsel olarak uzaktan çalışmayı üstlenebilir miyim? İşe alım süreci nasıl görünürdü? Uzak bir ekip mi yoksa gelecekteki iş arkadaşlarım merkez ofise yakın mı?

Birinci Gün Öncesi
İşe alıştırmanın yeni çalışanın ilk gününden önce başlayıp başlamadığını hiç merak ettiniz mi?

Cevap Evet.

İşe alınan kişinin uzaktan çalışırken başarılı olması için ihtiyaç duyacağı araçları veya donanımı düşünün. Şirket telefonuna ihtiyaçları olacak mı? Masaüstü mü? Yazıcı?

Çalışanın bir kabinde olsaydı alacağı her türlü temel şeyi sağlayın.

İlk günden önce bana bir dizüstü bilgisayar ve biraz ürün gönderildi (ürün, çalışmaya başlamam için beni daha da heyecanlandırdı).

Bilgisayar, iş hayatını kendi hayatımdan ayırmamı çok daha kolaylaştırdı.

Bir dizüstü veya masaüstü bilgisayar gönderiyorsanız, BT ekibinin kiralamanın başarılı olması için ihtiyaç duyacağı araçları ve bibloları ayarlamasını öneririm. Veya gerekli araçların nasıl kurulacağına dair videolar oluşturup gönderebilirsiniz.

Uzaktan Eğitimi Kolaylaştıran Araçlar:
1. Sohbet Uygulaması
Ekibiniz birbiriyle nasıl iletişim kuruyor?

Uzak bir şirket olarak, tüm ekip üyelerinin konuşmaya erişebileceği bir platforma sahip olmak çok önemlidir. Slack, çeşitli uygulamalarla bağlantı kurarak ekibinizle içerik paylaşmayı kolaylaştırır.

2. Parolalar
LastPass, şifre paylaşmanın getirdiği pek çok korku olmadan web sitelerine erişim sağlamak için mükemmel bir araçtır. 3000 mil uzaktaki insanlarla aynı pastayı paylaşmak gibi.

Bir e-öğrenme sistemi kullanıyorsanız, eğitim kursları için önceden ayarlanmış parolalarınız olsun.

3. Gerekli Web Sitesi Girişleri
Ahrefs ve Moz Araç Çubuğu, herhangi bir Pazarlama/SEO şirketi için ANAHTAR olan iki uzantıdır. Aylık raporları derlerken bana çok zaman kazandırdılar.

Ekibinizin düzenli olarak kullandığı ve yardımcı olacak web siteleri varsa, bunları ekip üyenizle paylaşın.

4. Bir Sekme Uzantısı
Birinci gün, bu uzantı hayatımı kurtardı. Aynı anda 100 sekme açmanın hastasıyım. Bu araç, sekmelerinizi, tüm sekmeleri düzenleyebileceğiniz, silebileceğiniz veya yeniden açabileceğiniz gruplar halinde tutacaktır.

5. Giphy
Son için en iyisi. İlk ayımı kolaylaştıran pek çok şeyden biri de Giphys'i kullanmak! Onboarding, yeni işe alınan kişi için stresli olabilir ve çok ciddi görünebilir. Bir Gif paylaşarak güzel bir kahkahayla ortamı yumuşatın.

GIPHY aracılığıyla

İlk hafta
Yeni bir işin ilk haftasında hem atlama tahtasından atlamayı hem de sığ uca doğru yürümeyi duydum ve ilk elden kurbanı oldum. Bunlar, çalışanın bir şirketi nasıl gördüğünü belirleyebilecek (ve bu iyi olmayacak) çok farklı iki uç noktadır.

Peki, iyi bir orta yolu nasıl bulacağımı merak ediyor olabilirsiniz.

Yeni işe aldığınız kişi için işe yarayacak bir uzaktan eğitim programı geliştirirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır:

1. İlk haftayı planlayın
Google araçlarınızı kullanın ve yeni işe alınan kişinin takviminde bir haftalık program ayarlayın. İlk kez oturum açtıklarında çok gibi görünebilir, ancak ne bekleyeceklerini bilecekler ve molaları olduğunu görecekler (#2).

Takvimi kullanmak istemiyorsanız, bir belge oluşturabilir ve bunu ilk günden önce dahil edebilirsiniz. Tavsiyem ilk yarım saat ile bir saat arasında gönderilen herhangi bir alet veya ekipmanın keşfedilmesidir.

İkinci saat, haftanın ve alışma sürecinin nasıl görüneceğine dair bire bir genel bakış olabilir. Patronumla bir saat konuştuktan sonra ne kadar rahatladığımı size anlatamam.

2. Kendi kendine düşünmeye ve kendi kendine öğrenme molalarına izin verin
Bazen yeni işe alınan kişiyle yüz yüze olmayabilirsiniz ve ne kadar bitkin veya kafası karışmış göründüklerini göremezsiniz veya bunalmış olup olmadıklarını anlayamazsınız. Ayrıca kendilerine çok fazla bilgi verilip verilmediğini söylemek konusunda henüz rahat hissetmeyebilirler.

Çalışanı her öğrenme faaliyetinden sonra 15-30 dakikalık bir mola vermeye teşvik etmenizi tavsiye ederim, böylece kalkıp etrafta dolaşabilir, notlara bakabilir veya bir şeyler atıştırabilirler. Devam etmeye hazır hissederlerse size haber vereceklerdir.

3. Bir web seminerine ekleyin
Yeni çalışanın etkileşime girmeden izleyebilmesi için bazı web seminerleri ekleyebilirsiniz. Bu, onlara bire bir etkileşimli eğitimden küçük bir mola verecektir.

Belki onlara şirketinizle ilgili ilginç bir şey gönderirsiniz, ancak doğrudan üzerinde çalışacakları bir şey olmayabilir. Şirket hakkında bilgi edinmelerine izin verecek, ancak işe alımdan bir mola gibi görünecek.

4. Haftalık girişler
Bu, ilk haftanın ötesine geçer, ancak check-in yapmak ve çalışan katılımını sağlamak için bir gün ve saat planladığınızdan emin olun. Kimsenin bunalmış olmadığını ve yeni işe alınan kişinin gittiği hızda kendini rahat hissettiğini doğrulayın.

Patronum ve ben haftalık 30 dakikalık açık konuşmalar yapıyoruz. Bu, kişisel yaşamdan işteki iniş çıkışlara veya sahip olabileceğim sorulara kadar değişir. Bu daha az yapılandırılmış formatı daha rahat buldum ve soru sormakta kendimi daha rahat hissediyorum.

5. Öğle yemeği (veya kahvaltı) almayı teklif edin
Ne kadar uzak bir şirket olduğunuzu göstermek ister misiniz?! Inter, hepimiz uzaktan çalıştığımız ve takım yemeği yiyemeyeceğimiz için ilk günkü öğle yemeğimi geri ödeyeceklerini söyledi. Bu beni ilk günümde ekstra özel hissettirdi ve önemsediklerini gösteriyor. Yemek sunmak, uzun bir yol kat edebilecek küçük bir şeydir.

Makul Bir Hız Tutun
Özetlemek gerekirse, ilk gün her şifreyi ve aracı atmak istemezsiniz. Bunu ilk bir veya iki hafta boyunca yayın. Meşgul olmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi seven biri olarak, önüme pek çok bilgi atıldı. Bununla birlikte, hızın çok hızlı olması veya bir konuyu yeniden ele almamız gerekip gerekmediği konusunda her zaman güvence aldım.

Yüzme havuzu benzetmesinde, el ele tutuşup havuzun kenarından derinlere atlamak istemek olarak düşünün. Birinci haftada başarılı olmak için ihtiyaç duyacakları bilgileri sağlarken ve araçları sağlarken rehberlik ve esnekliğe izin verin.

Beyin Uzaktan Eğitimi Nasıl Yönetiyor?
Neden yukarıdaki yöntemi takip etmelisiniz?

İlk katılımdan bir adım geriye gidelim ve psikolojiye geri dönelim. İnsan beyni bir defada ancak bu kadar bilgiyi özümseyebilir.

Bilişsel Yük Teorisine göre, çalışan belleğimiz aynı anda yalnızca beş ila dokuz bilgi öğesini tutabilir . Bir dahaki sefere bir çalışana yeni bir konuyu veya bir grup insanı tanıtırken bunu düşünün.

Bilgi, işleyen bellekte işlendikten sonra, uzun süreli belleğe farklı “şemalar” halinde aktarılır. Bu şemalar birden çok kez tekrarlanırsa, bir "otomasyon" olarak depolanırlar.

Eğitimimi yaparken bana bir görevi nasıl yapacağım gösterildi ve sonra iş arkadaşımın bana gösterdiğini sunardım. Önce öğrenip sonra yaparak, çalışan bellek öğelerini daha hızlı uzun süreli belleğe dönüştürdüm çünkü onları hemen tekrarlıyordum.

Uzaktan eğitim programınızı planlarken bilişsel yükü göz önünde bulundurun.

İşte bunun neleri sevebileceğine dair bir fikir:

Ekip Üyelerini Kademeli Olarak Tanıtın

Yeni bir uzak çalışanın sanal olarak bir takıma girmesi ve kimseyi tanımaması sinir bozucu. Buradaki cevap gerçekten ekibin ne kadar büyük olduğuna bağlı. Inter'in küçük bir tam zamanlı ekibi var, bu yüzden hepsiyle ilk gün bunalmış hissetmeden tanıştım. Ardından, ertesi hafta serbest çalışan ekibimizden bazılarıyla tanıştım.

Uzak bir şirkette yeni işe alınan biri olarak, ilk gün 20'den fazla kişiyle tanışmak istemem. Kimsenin adını hatırlamazdım ve bu çok korkutucu olurdu.

Daha büyük bir şirketseniz, önce yalnızca yeni işe alınan kişinin doğrudan birlikte çalışacağı çalışanları tanıtmanızı öneririm. Haftanın ilerleyen saatlerinde diğer ekip üyeleriyle bire bir planlamayı takip edin .

Uzaktan Eğitim Zaman Çizelgesinde Boşluk Bırakın
Şirketiniz uzaksa, iki aylık bir katılım süreci olması iyi bir fikir olacaktır.

Yeni işe alınan kişinin kavramları ne kadar hızlı kaptığına bağlı olarak bu iki ay altı haftaya dönüşebilir. Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, yeni çalışanınızı erken bir tükenmişliğe kadar fazla çalıştırmak istemezsiniz.

İki ay, her şeyi taze tutmak ve işe aldığınız kişinin sürekli olarak öğrenmesini sağlamak istediğiniz için ertelemenizi tavsiye ettiğim en uzun süredir. İşe alınan kişinin sıkıldığı ve işi bitirmediği bir yere sürüklemek istemezsiniz.

Şirketim, Hesap Koordinatörü pozisyonum için bazı çevrimiçi eğitim gereksinimleri derledi. İlk ayımın sonunda, bire bir planlama ve Gelişmiş Analitikleri tamamlayarak daha fazla fırsatı değerlendirecek bilgi ve beceriye sahip oldum . Ayrıca, devralacağım görevlerin üzerinden geçmek için çeşitli ekip üyeleriyle bire bir sanal eğitim oturumları yaptım.

Dili de bırak. Hangi moda kelimelerden kaçınacağınızı öğrenin .

Uzaktan Çalışan Eğitimi Nasıl Yapılandırılır?
İşte bir döküm:

1. Konuları Güne Göre Bölün
Yeni işe alınan kişiye birden fazla konu veya konuyu tanıtmak üzereyseniz, bunları farklı günlere ayırmanızı öneririm. Bu, tüm gün aynı konu üzerinde kalarak herhangi bir kafa karışıklığına yardımcı olacaktır.

Örneğin, kurumsal bir eğitim oturumu için bir sabah ayırın - İK ile tanışmak ve işi bir bütün olarak tanımak gibi görevler. Ardından, öğleden sonrayı yukarıda belirtilenler gibi e-Öğrenim kurslarından yararlanmalarına izin vererek geçirin (Hubspot'ta mükemmel araçlar vardır).

Bu aynı zamanda Bilişsel Yük Teorisine kadar gider.

2. Mantıklı Bir Sıra İzleyin
Öğrettiğiniz sıraya dikkat edin. Soğanı teker teker soyun, yoksa ağlatırsınız.

3. Sahneyi Ayarlayın
Bir araç paylaşın, nasıl çalıştığını açıklayın, ardından işletmenizle nasıl bütünleştiğini açıklayın. C ile başlayıp A'ya geri dönerseniz, bu bilgi beyinlerinde kalmayacaktır.

Şirketinizde herhangi bir yazılımı kullanırken, onu nasıl kullandığınızın özel sürecine derinlemesine dalmadan önce genel kullanımını açıkladığınızdan emin olun.

Bu muhtemelen uzaktan öğrenme sürecimde değiştireceğim tek şeydi. Rolümü nasıl etkilediğine dair ayrıntılı bilgi edinmeden önce kullandığımız platforma maruz kalmamıştım. Bu incelemeyi yaptığımda, platformun jargonu ile kafam çok karıştı çünkü kimse onu açıklamamıştı.

4. Önce Birincil Sorumlulukları Gözden Geçirin
İşin birincil sorumluluğuna odaklanmak için ikinci gün bire bir sanal eğitim günü yapın. Benim için bu, proje yönetimi görevlerine ve Inter'in kullandığı araç ve kaynakların gözden geçirilmesine odaklanmaktı.

Bu eğitim stratejisi, çalışanın her seferinde işin veya şirketin bir bölümüne odaklanmasına yardımcı olacaktır.

Çalışanın rolünün birden çok sorumluluğu varsa, bunları kategorilere ayırın. Uzaktan eğitim oturumları akışı mantıklıysa ve bağlantı kuruyorsa, çalışan yangın hortumundan su içiyormuş gibi hissetmeyecektir.

İlgili: Intergrowth'ta Çalışmak Ne Demektir?

Sanal Canlı Eğitim Anahtardır
sanal eğitim
Sanal derken, kişiyi Zoom, Slack veya Uber konferansında fiziksel olarak konuşmak veya görmekten bahsediyorum. Bunun aşikar olduğunu düşünebilirsiniz ancak makaleler veya çeşitli eğitim materyalleri gönderilerek bu durum gözden kaçabilir.

İşte sanal oturumların dijital öğrenme kadar önemli olmasının dört nedeni:

1. Akıl Sağlığı
Yeni işe aldığınız kişi, uzaktan çalışmayla tüm gün kimseyle konuşmamak için kaydoldu. Zoom veya Slack aracılığıyla bire bir eğitim oturumları yaparak , yeni çalışanınızla etkileşim kurar ve uzak bir işe geçişi kolaylaştırırsınız.

Uzaktan çalışırken bu çalışan katılımına ihtiyaçları olacak. Çalışanlarınızı destekleyin ve yüksek stresli anları arayın. Bir an için zihinlerini işten ve hayattan uzaklaştırmak için herhangi bir şey hakkında 10 dakika konuşmak üzere bir Zoom görüşmesi oluşturun.

2. Birbirinizi Tanıyın!
Bu saatler süren incelemeler, birbirini tanımak için daha fazla zaman sağlar. Bazı buz kırıcılarla başlayın! Bir sandviçi atıştırabileceğiniz ve hafta sonunun nasıl geçtiği hakkında konuşabileceğiniz bir ofis öğle yemeği alanı yok.

3. Gerçek Zamanlı Sorular Sorun
Çalışana okuması için bir paket verdiyseniz, yerinde açıklama almak ve soru sormak daha zor olacaktır. Bu, eğitim sürecini daha da geciktirebilir.

4. Bilgileri Aldıklarını Onaylayın
Yeni işe alınan birine okuması için bir kitap veya makale verirseniz, onu okuduklarını nasıl anlarsınız? Uzak bir iş gücü için denetim yoktur . Böylece, yeni çalışanla görüntülü görüşme yaparsanız, öğrenme deneyimlerinden ne çıkaracağını bilirsiniz.

Ya Sanal Eğitim Yapamazsanız?
Yeni çalışanınızın sanal eğitime erişimi yoksa veya kamerayı kapalı tutmayı tercih ediyorsa, adım adım geçiş yaparken yine de yüzünüzü gösterin .
Bağlantı hızları bir sorunsa, bir aramaya atlayın veya her iki kamerayı da kapatın ve sesten sese kalmaya devam edin.
Şüpheye düştüğünüzde, ulaşın. Nasıl hissettiklerini görmek için bir anket gönderin.
İpucu: Yeni işe aldığınız kişiyi dahili bir arkadaşla ayarlayın. Patronla veya amirle konuşmaktan çekinebilirler. Her şeyle gidebilecekleri bir arkadaşa sahip olmak, alışmayı kolaylaştıracaktır.

Özet ve Uzaktan Eğitim Kontrol Listesi:
İşte bu yazıda ele aldıklarımızın bir dökümü. Kendi uzaktan eğitim programınızı oluştururken bir kontrol listesi olarak kullanın.

Neler İyi Çalıştı:
Ekiple ilk gün hemen tanışmaya bayıldım. Evet, biraz göz korkutucuydu ama ilk gün yüzleri görmek ve herkesin ne yaptığını bilmek güzeldi.
İlk hafta benim için planlandı. Bir şeylerin olmasını beklemiyordum. Tam bir takvim haftası boyunca yapılacak aramalar ve yapılacak şeyler içeren bir planları vardı.
Yapmaktan sonra öğrenmekten zevk alıyorum, bu yüzden bu süreç benim için çok iyi çalıştı - ancak, bir seferde çok fazla bilgi alamayan diğerleri için bunun bir meydan okuma olduğunu görebiliyorum.
Sekiz haftalık katılım süreci — bu, işleri daha az bunaltıcı hale getirdi. Hâlâ çok fazla bilgi vardı, ancak iyi bir şekilde bir araya getirildi, böylece belirli haftalarda tekrarlı pratik yapabildim.
Haftalık check-in'ler — bu harikaydı çünkü uzak bir şirkette çalışmak zihinsel olarak zor olabilir. Bu asla olmaz çünkü her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için haftalık ekip toplantıları ve patronla bire bir görüşme yapılır.
DÜŞÜN! Tezgâhta izlenecek videolar harikaydı çünkü onlara her zaman geri dönebilirim. Notlarımı okuyorsam ve süreçteki bir adım hakkında kafam karışırsa, geri dönüp tezgah videolarını izleyebilirdim. Bu ilk ayda harikaydı.
Bir arkadaşa sahip olmak. Çok basit bir şey çok rahatlatıcı hissettirdi. Patronla konuşmak ya da onlara sorular sormak bazen gözünüzü korkutabilir. Ama konuşmanın aramızda kalacağını bile bile dostuma gidebilmek, senin her zaman sıcak olacağını bilerek sımsıkı sarılmak gibi.
Ne İşe Yaramadı:
E-postamda 50'den fazla e-postaya giriş yaptım. Bunlar çoğunlukla takvim davetleriydi ama çok korkutucuydu.
Alternatif olarak: "Google Takvim konuklarına davet e-postaları göndermek ister misiniz?" sorulduğunda "hayır"ı tıklayın. ve yeni işe alınan kişiye, önümüzdeki haftanın nasıl görüneceğini görmek için takvime göz atabileceklerini bildiren hızlı bir e-posta gönderin.
Olmasını İstediklerim:
Sağlanan dizüstü bilgisayarda zaten araçlar/yazılım indirildi (bir BT ekibi olsaydı bu daha kolay olurdu).
Tavsiye ettiklerim:
Müstakbel çalışanınıza teklif mektubunu gönderdikten sonra, çalışanın ilk gününde başarılı olması için ihtiyaç duyacağı araçları ve donanımı düşünün. Her şeyin onlara zamanında ulaştığını doğrulamak için o ilk gün başlayana kadar onları takip edin.
Yerleştirme görevlerinin bir listesini derlerken veya takvimlerine eklerken konuları ayırın. Proje Yönetim Sisteminden söz edip sonra Finans Sistemine geçmeyin. Mantıklı olmaz ve yeni çalışan ikisini karıştırabilir. Bunun yerine, birini Pazartesi, diğerini Salı günü gözden geçirin.

İlk hafta, çalışanın bilgileri sindirmesi için birçok küçük molaya (15 dakika gibi) izin vermelidir. Çünkü artık bildiğimiz gibi, çalışan bellek aynı anda yalnızca beş ila dokuz parça bilgi tutabilir.
Eğitim aşamasında mümkün olduğunca görüntülü görüşme yaptığınızdan emin olun. İşe alınan kişinin ruh sağlığı için çok önemlidir ve gerçek zamanlı olarak soru sorabilirler. Anlayabilmeleri için bir görevi farklı bir şekilde gözden geçirmenize ihtiyaçları olabilir.
En sevdiğim işe alıştırma deneyimim, amirimle haftalık olarak check-in yapmak için aramalar yapmamızdır. Bu, işle ilgili konulardan kişisel hayatlarımız hakkında konuşmaya kadar uzanır. İhtiyacım olan tüm soruları sormama ve işten biraz uzaklaşıp bir iş arkadaşımla görüşmeme izin veriyor.
Daha fazla işe alım yapacak mısınız? Üst Düzey İçerik Yazarı Tutma Kılavuzumuza göz atın .

Çözüm
Uzaktan eğitim konusunda bir çalışan bakış açısına sahip olmanın, kendi gelişiminizde size yardımcı olacağını umuyoruz.

İster resmi bir öğrenme yönetim sistemi kullanın, ister sadece birkaç eğitim materyali kullanın, en azından birkaç eğitim unsuru için “kendi hızınızda öğrenin” uygulamasını benimsemek akılda tutma şansınızı artıracaktır. Uzaktan çalışma gelecek, bu nedenle uzaktan eğitim başarısı için şimdi bir plan yapın.

Ads ve Analytics'te Neler Kaldırılacak

Neden umursayalım? Bu, Google Ads'de bu modelleri kullanmaya devam eden herkesi etkileyecektir. Veriye dayalı ilişkilendirme formülü her reklamveren için farklı olduğundan ve görünür olmadığından, son tıklama olmayan her şeyi izlemek çok daha zor olacaktır.

Devamını Oku

AI, SEO yu Etkiler mi

Google'ın sıralama sistemi, yüksek kaliteli içeriği ödüllendirmek için tasarlanmıştır. Arama sıralamalarını manipüle etmek için içerik oluşturmak için otomasyon kullanmak terimleri ihlal ederken, harika içerik oluşturmanıza yardımcı olması için AI kullanmak mümkündür.

Devamını Oku

Akıllıca Çalışmanız İçin Verimlilik

Yoğun bir web tasarım ajansında Proje Yöneticisi olarak, kaliteli işlerin zamanında ve bütçe dahilinde teslim edilmesini sağlamak benim işim. Bunu yaptığımızdan emin olmak için etrafımdaki ekibe güvenmem gerekiyor. İhtiyacım olduğunda teslim edeceklerini bilmem gerekiyor.

Devamını Oku

Amazon için SEO'nuzu Artırmak

Amazon, ticari ortamda muazzam bir varlığa sahiptir. Bir Amazon SEO stratejisine sahip olmak , başarılı olmak isteyen ve ürün listeleme puanlarını iyileştirmek için bir plan tasarlaması gereken satıcılar için idealdir. Rakipler okyanusunda kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlayacak

Devamını Oku

Basit ve Etkili İçerik Oluşturma

Daha önce düzen ve tasarım için açılış sayfası kullanan mevcut web sitelerini yenilemek için bize geldiler. Bu teknik birkaç yıl önce popülerdi, ancak artık kullanıcılarla içerik arasına bir engel koyduğu için bir web sitesini ziyaret eden kullanıcılar için bir engel olarak görülüyor.

Devamını Oku

Başarılı Bir Proje Sunmak

Bir plan oluşturun, paylaşın ve yönetin - onu oluşturmak için zaman ayırın ve başkalarıyla paylaşmadan önce üzerinde biraz oturun. Dahil olan herkes buna uyma konusundaki rolünü anlayana kadar onu daha geniş bir kitleyle paylaşmayın. Planın değişip değişmediğini kilit paydaşlara bildirin

Devamını Oku

Blog Yazmanın Faydaları

Bir işletme blogu, web sitenize trafik çekmenin ideal bir yoludur, çünkü eklediğiniz içerik SEO'yu destekler . Google gibi arama motorları, kullanıcıların arama yapmak istedikleri amaca hizmet eden kaliteli içeriğe olumlu bakar ve bu, 2022'deki 'yardımcı içerik güncellemelerinin' ardından özel bir odak noktası haline geldi.

Devamını Oku

Canlı Sohbet Artıları ve Eksileri

Eski, güncel olmayan web siteleri güncellendikçe ve yeni web siteleri kullanıma sunuldukça, QR kodlarından minimalist tasarımlara (ve aradaki her şeye) kadar bir dizi trendin yeniden ortaya çıkmaya başladığını görüyoruz. Biraz moda endüstrisinde olduğu gibi, bir dizi retro özelliğin ana sahneye geri döndüğünü gördük.

Devamını Oku

Çöpe Atılmayacak Kartvizit Tasarla

Kartvizit, işletmenizle ilgili tüm temel bilgileri içeren küçük, basılı bir karttır. Bu, normalde şirket adınız, iletişim bilgileriniz ve marka logonuz gibi ayrıntıları içerecektir. Bir kartvizit genellikle bir kredi kartı boyutunda olduğundan cüzdanınıza veya el çantanıza rahatlıkla konulabilir.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Geleneksel Pazarlama

Pandemi, sayısız yüz yüze toplantının yerini alarak dijital iletişim ve işbirliği trendini kesinlikle hızlandırdı. Alıcıların masalarından kalkmadan dijital stantlarda gezinmelerine ve çevrimiçi ürün tanıtımlarını görmelerine olanak tanıyan sanal ticaret fuarları bile var, bu da ürün ve hizmetlerin geleneksel pazarlama

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Hatası

Dijital pazarlama, adından da anlaşılacağı gibi, dijital teknoloji kullanılarak ürün veya hizmetlerin pazarlanmasıdır. Dijital pazarlama, e-posta, sosyal medya, arama motorları ve web siteleri gibi dijital kanallar kullanılarak yürütülebilir. Bir dijital kampanya oluşturmadan veya başlatmadan önce dijital pazarlama hakkında bilgi edinmek faydalıdır.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama İle İşinizi Büyütün

Dijital pazarlama, hedef müşterilerinize ulaşmanın en verimli ve etkili yollarından biridir. Arama motorları, sosyal medya ve e-posta gibi dijital kanalları kullanarak, geleneksel pazarlama yöntemlerine göre daha fazla kişiyle daha kısa sürede ve daha düşük maliyetle bağlantı kurabilirsiniz.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Reklam Platformları

Mobil ve masaüstü tartışması söz konusu olduğunda, daha fazla web trafiği içermesine rağmen mobilin aslında masaüstü satın alımlarını desteklediğini bilmek sizi şaşırtabilir. Masaüstü cihazlarda dönüşüm oranları iki kat daha yüksekken, tüketicilermobil cihazlarında göz atınbir karara vardığında.

Devamını Oku

Dijital Pazarlamada Olası Satış Nedir

İnternet sayesinde, bir işletmeyi pazarlamak artık bir gazeteye ilan vermek veya sokakta el ilanları dağıtmak kadar kolay değil. Öne çıkmak ve para kazanmak için güçlü bir müşteri adayı oluşturma stratejisine ihtiyacınız var. Bu makalede, müşteri adayı oluşturmanın ne olduğunu

Devamını Oku

Dijital Pazarlamanın Faydaları

Pazarlama, işletmeler için güçlü bir araçtır. Potansiyel müşterilerinizi hizmetinize abone olmaya veya ürününüzü satın almaya ikna etmek amacıyla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, uzun bir süre pazarlama, pahalı TV reklamları ve reklam panoları için ödeme yapabilecek köklü kuruluşlara ayrılmıştı.

Devamını Oku

Dijital Pazarlamanın Sonu Gelecek mi?

Bazıları ne kadar inkar etmek istese de, sosyal medya ve çevrimiçi varlık herkesin hayatına dokunuyor. İster kişisel ister iş olsun, hayatın her alanında, dünya büyük ölçüde internetin etrafında dönüyor gibi görünüyor. Bu, son yıllarda dijital pazarlamanın, çevrimiçi olarak müşterilere

Devamını Oku

Doğrudan Yanıt Reklamcılığı

Doğrudan yanıt reklamcılığı, hedef kitleden anında yanıt almayı amaçlayan bir reklam türüdür. Doğrudan yanıt reklamcılığının amacı, tüketicileri ücretsiz deneme için kaydolma, rezervasyon yaptırma, form doldurma veya satın alma gibi belirli bir eylemde bulunmaya teşvik etmektir.

Devamını Oku

Durgunlukta Pazarlama

Bir durgunlukta, işletmeler daha akıllıca çalışmak ve hedeflerine öncelik vermek zorundadır. Bir pazarlamacı olarak, pazarlama bütçenizi harcama konusunda stratejik olmalısınız. "Gerçekçi olarak pazarlamaya ne kadar para harcayabilirim?" diye merak edebilirsiniz. veya "sınırlı kaynaklarla en iyi yatırım getirisini nasıl elde edebilirim?

Devamını Oku

En iyi ChatGPT Alternatifleri

Gerçek zamanlı veriler arıyorsanız ve özellikle verilerin geldiği kaynakları ve siteleri görebilmek için bu verilerle ilgili alıntılar istiyorsanız (listicle oluşturmak, içeriğe alıntılar eklemek, AI tarafından oluşturulan bilgileri incelemek gibi şeyler yapmak için), Bing Chat, hem ChatGPT hem de Google Bard için ilginç bir alternatiftir.

Devamını Oku

E-Ticaret Sitesi Açmak

Çevrimiçi olarak herhangi bir şey satabilmenin ilk adımı, kazanacağınız tüm parayı kabul edecek bir banka hesabı oluşturmaktır. Ne yazık ki, herhangi bir eski banka hesabı veya standart bir tüccar hesabı işe yaramaz, internet ödemelerini kabul edebilecek bir tüccar hesabı açmanız gerekir. Çoğu büyük banka, en iyi internet ödeme sağlayıcılarının yanı sıra

Devamını Oku

Etkili Bir Web Sitesi Sanatı

Etkili bir web sitesi için iyi tasarlanmış pek çok özellik vardır, ancak bunlar sektörünüze ve hedef kitlenize göre farklılık gösterebilir, bu nedenle Apple'ın yakın zamanda web sitelerine eklediği o parlak yeni şeye aldanmayın. Bu, sizin için anında sahip olunması gereken bir şey olduğu anlamına gelmez.

Devamını Oku

Facebook İşletme Nasıl Kurulur

Facebook günümüzde önemli bir pazarlama aracıdır, ancak yalnızca bir işletme sayfası oluşturup hedef kitlenizin onunla etkileşim kurmasını beklemekten daha fazlasını yapmanız gerekir. Gündelik bir ortam olmasına ve daha kişisel, gayri resmi bir üslupla en iyisini yapmanıza rağmen, İşletmeler için Facebook

Devamını Oku

Gelecek Yıl ve Bu Yıl Seo

Diğer herkes? Başsız tavuklar gibi ortalıkta mı koşuyorsun? Her üç ayda bir strateji veya yönergeleri kesmek ve değiştirmek? Bu, bugün yeni içerik yayınlamanın "dizine eklenmemiş" durumundan hemen ilk 3'e geçmediği anlamına gelir. Daha yaygın olanı, aşağıdakilerin bazı varyasyonlarıdır. Topikal otoriteden yoksun olmak (yükselen bir dalga tüm tekneleri kaldırır

Devamını Oku

Google Ads Yeniden Pazarlaması

Hiç bir web sitesini ziyaret ettiniz ve birkaç gün sonra tekrar çevrimiçi gezinirken, daha önce baktığınız aynı web sitesi için bir reklam gördünüz mü? Bu yeniden pazarlamadır. Google Ads yeniden pazarlaması, web sitenizi zaten ziyaret etmiş olan ve onları bir dönüşüme yönlendirmek istediğiniz kullanıcıları hedeflemenin harika bir yoludur.

Devamını Oku

Google Analytics 4 yeni özellikleri

Google Analytics, işletmeler ve web sitesi sahipleri tarafından kullanıcı davranışını izlemek ve çevrimiçi etkinlikleri hakkında bilgi toplamak için kullanılan popüler bir web analizi aracıdır. Kısa bir süre önce Google, Google Analytics 4 adlı platformun, selefine göre birkaç önemli iyileştirme sunan yeni bir sürümünü yayınladı.

Devamını Oku

Google Chatbot Derecelendirme

Neden umursayalım? Google şu anda açıkça Bard'a ve diğer AI girişimlerine çok fazla kaynak ayırıyor. Arama, ana ürünü ve baş para kazandırıcı olmaya devam ediyor, bu nedenle Google'ın Bard'a o kadar büyük yatırım yaptığını ve bildirildiğine göre kaliteyi potansiyel olarak etkileyebilecek arama sonuçlarını derecelendirmekten kaynakları çaldığını öğrenmek ilginç.

Devamını Oku

Grafik Tasarım ve Web Tasarım Farkı

Buna rağmen, grafik tasarımın kilit noktaları hala renk teorisine, tipografiye ve mizanpaja odaklanmaktadır - tüm tasarım özellikleri, bir grafik tasarımcının yaratması gereken görüntülere büyük ölçüde katkıda bulunur. Web tasarımlarından farklı olarak, herhangi bir ortamdaki görsellerin anında etkisi ile çok daha fazla ilgilenirler.

Devamını Oku

İçerik Pazarlamanın Önemi

İçerik pazarlaması, müşterilerinize yardımcı olan ve onlara ilham veren benzersiz ve bilgilendirici bir kaynağın oluşturulmasıdır. İçerik sadece kelimelerden ibaret değildir. Harika içerik, yüksek kaliteli video, etkileşimli medya, bilgilendirici infografikler, bloglar ve çok daha fazlasını içeren birçok biçimde olabilir. Yüksek kaliteli içerik, marka hikayenizi anlatmanıza

Devamını Oku

İşletme Twitter Hesabı Oluşturma

Bir iş Twitter hesabı oluşturmanız ve tweet atmaya başlamanız gerektiğini hissedebilirsiniz çünkü bu çoğunluk uzun zamandır dönüyor. Veya belki de yeni bir iş kuruyorsunuz ve bunun güçlü bir sosyal medya varlığıyla başlamanıza yardımcı olacağını biliyorsunuz. Her iki durumda da, evet, işletmenizin veya markanızın Twitter'da olması gerekebilir

Devamını Oku

İşletmeler İçin Blog Nasıl Yazılır

Evet, zaman alıcı olabilir, ancak doğru yapılırsa web sitenize ve işinize çok fazla değer katabilir. Birincisi, SEO puanınız için sayılır (içeriğin yeni içerik olduğu için gösterilme olasılığı daha yüksektir) ve işletmenizi bir endüstri uzmanı olarak markalaştırmanıza yardımcı olur. Hedef kitleniz, bilginize inanır ve güvenirse, size güvenme olasılığı daha yüksektir.

Devamını Oku

İşletmeler için Snapchat

Bazı insanlar yeni teknolojinin tedarikçileridir ve yeni yenilikleri zahmetsizce benimserler ve bazıları bir sonraki yeni şeyi alıp onunla birlikte koşmak için o kadar hızlı değildir. Pek çok kişi için, Snapchat gibi sosyal platformlar özellikle ürkütücü bir olasılık olabilir, ancak bu, topuklarımızı çevirip kaçmamız gerektiği anlamına gelmez. Bloomberg'in verilerine göre

Devamını Oku

İşletmelerin En Büyük Sorunu Nedir

Biz bu işe zaten yaşadığımız türden sorunları çözmek için girmedik. Başka nedenlerle işe girdik; harika bir ürün oluşturmak, harika bir hizmet sunmak, umarım biraz para kazanmak, kariyerlerimiz üzerinde daha fazla özerkliğe sahip olmak vb. Beklenmedik şey, ardından gelecek sorunlardı.

Devamını Oku

İşletmeniz İçin Instagram Kullanımı

Instagram'a göre , sosyal medya platformları markalarla ilişki kurmak için bir numaralı platform ve anket yaptıkları kişilerin %70'i video izlerken reklamları beğeniyor veya önemsemiyor. Bu nedenle, bu kadar çok işletmenin platformu dijital pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak kullanmasına şaşmamak gerek

Devamını Oku

İyi Site Tasarımı Neden Önemli

Çevrimiçi faaliyet gösteren hemen hemen her işletmede, iyi bir web sitesi tasarımı hiç olmadığı kadar önemlidir. Hoş ve kullanımı kolay bir web sitesine sahip olarak, ilk kez alıcılar çekebilir ve elde tutabilir, aynı zamanda müşterilerinizde bir güven ve inanç duygusu oluşturabilirsiniz. Bu son blog gönderisinde, iyi bir web sitesi tasarımının önemini ve ayrıca

Devamını Oku

Kalite Güvencesi Neden Önemlidir

Muhtemel bir müşteriyle çalışma süreci boyunca, Web Danışmanlarımız bir proje ve onun gereksinimleri hakkında netlik kazanmak için çok zaman harcarlar. Özellik listeleri hazırlanır, bütçelere karar verilir ve beklentiler belirlenir. Kalite Güvencesi (QA) sürecimiz, bir projenin ömrü boyunca bunların üçünü de sağlam tutmak için yürürlüktedir.

Devamını Oku

Kartvizitlerin Hala Önemli Olması

Kabul edelim, hepimizin çöp bir hafızası var. Bir ağ oluşturma etkinliğinde veya bir ticaret fuarında insanlarla tanışırken, muhtemelen çalıştıkları kişinin veya şirketin adına değil, eldeki sohbete odaklanıyorsunuzdur. Kartvizitleri değiş tokuş etmeden oradan uzaklaşırsanız muhtemelen isimlerini unutursunuz ve kendinize “yine kiminle konuştum?” diye sorarsınız.

Devamını Oku

Kullanıcı Deneyimi Nedir

Kullanıcı deneyimi (UX), en basit haliyle “ bir kişinin bir ürün, sistem veya hizmetin kullanımından veya beklenen kullanımından kaynaklanan algıları ve tepkileri ”dir. Web geliştiricileri, tasarımcıları ve uzmanları olarak bizim bakış açımızdan, kullanıcı deneyimi, bir kullanıcının bir web sitesini veya uygulamayı kullanırken nasıl hissettiğidir.

Devamını Oku

Google için Faydalı İçerik

Yüksek kaliteli inceleme içeriği nasıl yazılır: Kullanıcılar ve arama motorlarında kazanmak için yapılması gereken 9 şey İnceleme içeriği oluşturmak, bir ürünün özelliklerini listelemek, neden beğendiğiniz/beğenmediğiniz hakkında bir paragraf yazmak ve bir yıldız derecelendirmesi eklemek kadar basit değildir.

Devamını Oku

Marka Hikayesi Anlatımı

Yoga tutkunları için bir ürün serisi olarak başlayan şey, artık aktif olan her şey için küresel bir fenomen haline geldi. Ancak mesajlarını taraftarlarına bağırarak kalpleri kazanmadılar. Müşterilerinin hayatlarındaki yerlerini sağlamlaştıran Lulu yaşam tarzı etrafında bir topluluk oluşturdular.

Devamını Oku

Mobil Web Sitesinin Avantajları

İçeriğinizi bir mobil cihaza sunmanın iki yöntemi vardır; Duyarlı ve Uyarlanabilir. İkisi arasında tek bir temel fark vardır, o da sunucu tarafından cihaza sağlanan içeriktir. Duyarlı ile son kullanıcı, masaüstü sitenizle aynı içeriği görecektir, tek fark, daha mobil uyumlu olacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Uyarlanabilir teknoloji, kullanıcının hangi

Devamını Oku

Başarılı Bir E-Ticaret Pazarlama

Geleneksel pazarlama ile dijital pazarlamanın artık gerçek bir rekabet olmadığına karar vermeden önce, göz önünde bulundurmanız gereken daha fazla gerçek ve rakam var. Publishers Weekly'de 2021'de 825,7 milyon fiziksel kitap satıldığını bildiren bir raporla başlıyoruz . Bu, 2020'de satılan 757,9 milyon kitapla karşılaştırıldığında önemli bir artış

Devamını Oku

Müşteri İlişkilerini Yönetme

Bir Dijital Proje Yöneticisi olarak, iş memnuniyetini sağlamanın ana hedeflerinden biri, müşterilere başarılı, kaliteli, bütçeyi aşmayan ve gerçekçi bir zaman çerçevesi içinde teslim edilen projeler sunmaya yardımcı olmaktır. Durumun böyle olmasını sağlamada kilit faktör, müşterilerle olan ilişkidir; iletişim anahtardır ve müşterilerle sağlıklı, çalışan bir ilişki açısından

Devamını Oku

Ne Koyduysan Onu Alırsın

Potansiyel müşterilerimizin kendi işlerinde uzman olduklarını biliyoruz ve biz de kendi işlerimizde. Bu uzmanlık kombinasyonu, kısa bir RFP'ye dayalı bir teklif üretmek için acele etmek yerine, en iyi çözümü sağladığımızdan emin olmak için müşterilerimizin ihtiyaçlarını gerçekten öğrenmemiz gerektiği sonucuna varmamıza neden oldu.

Devamını Oku

Önce İçerik mi Tasarım mı

Bazı insanlar, herhangi bir tasarım yapılmadan önce tüm içeriğin oluşturulmasını önerir. Bunun bazı avantajları var; içerik sınıflandırması dikkate alınarak uygun bir web sitesi yapısı oluşturulabilir ve sitenin türüne (yani bu bir kopya ağır site mi yoksa resim ağırlıklı bir site mi ) hitap eden bir görsel tasarım oluşturulabilir.

Devamını Oku

Profesyonel Site Neden Önemlidir

Çevrimiçi varlığınız söz konusu olduğunda, 'yeterince iyi' demek yeterli olmayacaktır. Kitlenizin ilgisini çekecek ve markanızın kalitesini uygun bir şekilde yansıtacak, baştan sona titizlikle bir araya getirilmiş bir platforma ihtiyacınız var. Mükemmellik tesadüfen bulunmaz, çok çalışmayla, ne yaptığını tam olarak bilen insanlar tarafından elde edilir

Devamını Oku

Profesyonel Web Tasarımın Önemi

2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre, web kullanıcılarının %94'ü bir web sitesiyle ilgili ilk izlenimlerini tasarıma göre veriyor . Daha da şaşırtıcı olanı, web kullanıcılarının %94'ünün tasarımı bir web sitesini reddetmek veya ona güvenmemek için bir neden olarak kullanmasıdır . Bu rakamlar, web sitenizin şirketinizi profesyonelce tasvir

Devamını Oku

Sayfalar İçin AI Nasıl Kullanılır

Instapage kısa süre önce yayınlandıYapay Zeka İçerik Oluşturucu, sayfa içeriği taslağı oluşturmak için AI modellerini kullanan yeni bir özellik. Bu özellik, tüm Instapage müşterileri için sayfa oluşturucuda mevcuttur. AI Content Generator, ChatGPT, DALL-E 2 ve diğer popüler AI oluşturucuların da temelini oluşturan bir API olan OpenAI'ye dayanmaktadır.

Devamını Oku

SEO İçin Paramı Boşa Mı Harcıyorum

Google'ın hedefleri, görüntülenmesi kolay, alakalı, kaliteli arama sonuçları sağlamaktır. Google bunu, algoritma güncellemelerinde sürekli gelişen çevrimiçi içeriği değerlendirerek yapar. Bu algoritma güncellemeleri, web sitesi sıralamalarını anında etkileyebilir, bu da sizi habersiz yakalayabilir ve değişiklikleri yansıtmak için kendi SEO

Devamını Oku

SEO'lar Yapay Zeka Aramayı Benimsedi

İşte Google'ın yapay zeka geçmişine, son gelişmelerin sektörü nasıl etkilediğine ve SEO'ların değişen zamana ayak uydurmak için neler yapabileceğine bir göz atın. Aramada yapay zekayı benimsemek kaçınılmazdır. Ancak bazı SEO'ların homurdanmasına neden olan sorunlar da ele alınmalıdır. Google'ın uzun yapay zeka geçmişi

Devamını Oku

Seonun Avantajları

Bir arama motorunda üst sıralarda yer alıyorsanız, önemli miktarda gösterim alacağınız ve muhtemelen çok sayıda tıklama alacağınız garantidir. Sonuç? Web sitenize daha fazla trafik (gezinmesi kolay, iyi tasarlanmış bir web siteniz olduğu varsayılarak) ve daha fazla dönüşüm. SEO'nun bu bölümünü çivilemenin anahtarı, bilgilendirici ve alakalı içerik,

Devamını Oku

SEO'nun yatırım getirisi nedir

SparkToro tarafından 2018 yılında yürütülen bir araştırma, Google'ın web sitelerine giden en büyük tek trafik sürücüsü olduğunu ortaya koydu. Google, ortalama bir site için toplam yönlendirme trafiğinin %57,8'ini oluşturur (Facebook'un ortalama siteye yönlendirdiği trafiğin 11 katı). Yani tek bir pazarlama kanalına yatırım yapacaksanız SEO'ya yatırım yapmalısınız

Devamını Oku

Sosyal Medyada Etkileşimli Gönderiler

Kullanıcıların ek ayrıntılar için yakınlaştırma, uzaklaştırma, kaydırma ve fareyle üzerine gelmelerine izin veren etkileşimli haritalar, mükemmel bir etkileşim biçimidir. Haritanızda ne kadar fazla bilgi sağlarsanız, hedef kitleniz gönderinizle etkileşime geçmek için o kadar fazla zaman harcayabilir. İnsanlar fikirlerini ifade etmeyi sever.

Devamını Oku

Süreç Bizim İçin Neden Önemli

Kulağa basit geliyor, ama bundan başka bir şey değil. Uygulama süreci dikkatli düşünmekten daha fazlasına ihtiyaç duyar, neyin doğru olduğunu bilmek için yanlış şeyi yapma konusunda deneyime ihtiyaç duyar ve bu hiç de basit değildir. En iyi sürecin uygulanabilmesi için başarısız olmanız gerektiğini söylemiyorum ama kesinlikle yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Uzaktan Eğitim Nasıl Olmalı

Bazen yeni işe alınan kişiyle yüz yüze olmayabilirsiniz ve ne kadar bitkin veya kafası karışmış göründüklerini göremezsiniz veya bunalmış olup olmadıklarını anlayamazsınız. Ayrıca kendilerine çok fazla bilgi verilip verilmediğini söylemek konusunda henüz rahat hissetmeyebilirler.

Devamını Oku

Varlık SEO'su Kesin kılavuz

YouTube, bilgi dağıtımını büyük ölçüde etkilese de, birçok konu için öğrenme deneyimini düzleştirdi. Platformda en başarılı içerik oluşturucular, kitlelerini eğitirken tarihsel olarak kolay yolu seçmişlerdir. Sonuç olarak, içerik oluşturucular yakın zamana kadar varlıklar üzerinde fazla zaman harcamadılar. Bu nedenle, NLP araştırmacılarından varlıklar hakkında bilgi

Devamını Oku

Web Siteniz Potansiyel Müşteri

Potansiyel müşteriler, bir işletmenin can damarıdır ve bu ihtiyacı beslemek için web sitenizden daha iyi bir yer olabilir: diğer bir deyişle, çevrimiçi mağaza vitrininiz. Bu olası satışlar, nihai satışlarınızın tohumlarını ekecektir: ve bu, hem ürün hem de hizmet tabanlı işletmeler için geçerlidir. Bu nedenle, web sitesi ziyaretçilerini olası satışlara dönüştürme beceriniz

Devamını Oku

Web Sitenize Kişilik Ekle

Video, kişisel görüntü dokunuşunu bir sonraki seviyeye taşımakla kalmaz, aynı zamanda tüketicileriniz de bunu tercih eder. Videoyu tüketmek çok kolay. Bir izleyicinin tek yapması gereken, arkanıza yaslanıp onu özümsemektir (aktif bir unsur içeren okumaya kıyasla). Minimum çaba gereklidir. Ve kabul edelim - en az direniş yolunu seçmek insan doğasıdır

Devamını Oku

Web Sitesi Logosu Tasarlama

Web sitenizin logosu, potansiyel bir müşterinin sitenize tıkladığında gördüğü ilk şeylerden biridir. Bu logonun kalitesi işletmenize ve müşterinin marka hakkında edindiği izlenime yansır. Bu, müşterinin çevrimiçi kalıp kalmayacağını veya tıklama yapıp yapmayacağını belirleyebilir, bu nedenle kaliteli bir logoya sahip olmak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Devamını Oku

Web Sitesi Tasarımının Geleceği

Hiç şüphe yok ki, 21. yüzyıla doğru ilerledikçe, web tasarımı giderek daha önemli hale gelmeye devam edecek. Ancak işletmelerin zihninde gerçekten ön planda olması gereken şey, duyarlı web sitesi tasarımıdır . İnsanların çoğu hayatlarını cep telefonlarında çevrimiçi olarak yaşıyor ve buna rağmen, birçok işletme hala mobil cihazlarda doğru şekilde yeniden

Devamını Oku

Web Tasarımı ve Web Geliştirme

Web tasarımı ve geliştirme, genellikle birbirinin yerine kullanılan iki terimdir, ancak bunlar farklı becerilere ve uzmanlıklara sahip farklı alanlardır. Burada, benzerlikleri ve her iki mesleğin birbiriyle nasıl ilişkili olduğu da dahil olmak üzere web tasarımı ve web geliştirme arasındaki farkları keşfedeceğiz

Devamını Oku

Yapay Zekada Microsoft'un Vizyonu

Bing'in Chat'e reklam eklemesi ( reklamlar zaten oradaydı ) ile ilgili hikaye dışı hikayede kaybolan, Microsoft'un içerik oluşturuculara yeni Bing'in amacının "yayıncılara daha fazla trafik ve gelir sağlamak" olduğu konusunda güvence vermeye çalışan bir blog gönderisiydi.

Devamını Oku

YouTube SEO İpucunuz

Yeni başlayanlar için ilk YouTube SEO ipucumuz, kanal adınızda nişinizle ilgili YouTube SEO anahtar kelimelerini kullanmaktır. Ancak her video için anahtar kelime optimizasyonuna odaklanılmalıdır ve bu planlama gerektirir. YouTube SEO anahtar kelimeleriniz, videonuzun konusuyla uyumlu olmalıdır, böylece doğru izleyiciler aradıklarında onu bulabilirler.

Devamını Oku

E-Ticaret Firma İçin Neden Önemli

Bugün herkes internette herhangi bir yerden daha fazla zaman geçiriyor. Başlangıçlardan iyi büyümüş şirketlere kadar herkes, ürünlerinin veya hizmetlerinin çevrimiçi olarak satılabildiği bir e-ticaret web sitesinden yararlanabilir. E-ticaret olmadan, internet dünyası artık neredeyse imkansız. E-ticaret, hiçbir şekilde yavaşlamayan, hızla büyüyen bir tüketici tabanı oluşturuyor.

Devamını Oku

Tescil Domain Web Tasarım Reklam Ajansı Olarak Her Bilgi, Makale ve Video Kullanımızınıza Açıktır, Çekinmeyiniz :)

7/24 0507 770 07 27