Web Tasarım Ekibi 7/24 : 0507 770 07 27

duyarlı resimler
Web Tasarım Merkezi

Sosyal Medyada Etkileşimli Görseller

Sosyal medya platformları sürekli gelişmektedir. Çoğu zaman, sosyal toplulukla etkileşime geçmenin ve yeni takipçiler bulmanın en iyi yolunu bulduğunuzda, birileri bunu daha iyi yapmanın bir yolunu buluyor gibi görünüyor.

Ancak buna, birisi sizi yumrukluyormuş gibi bakmayın — ileriye dönük kendi gönderilerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz değerli bir araç olarak düşünün.

En iyi sosyal medya içerik oluşturucuları, dikkat çekme ve markalarını veya işlerini oluşturma sanatında ustalaştıkları için sizden daha fazla takipçi kazanıyorlar.

Ve birçoğu bunu etkileşimli içerikle yapıyor.

İnsanlar arasındaki etkileşimler, sosyal medyanın neyle ilgili olduğudur. Bu nedenle, etkileşimli içeriğin çevrimiçi etkileşim kurmanın ve markanızı bir sonraki seviyeye taşımanın en iyi yollarından biri haline gelmesi çok mantıklı.

İster etkileşimli Facebook gönderileri oluşturmak ister ilgi çekici Instagram hikayeleri oluşturmak isteyin, bireysel bir sosyal medya gönderisini etkileşimli bir gönderiye dönüştürmenin her türlü yolu vardır.

Sosyal medyada etkileşimli gönderileri nasıl oluşturacağınız (ve neden böyle yapmanız gerektiği) aşağıda açıklanmıştır.


Etkileşimli Sosyal Medya Gönderileri Nedir?
Bazı insanlar, tüm sosyal medya gönderilerinin etkileşimli olduğunu iddia edebilir.

Ne de olsa sosyal medya içeriği başkalarıyla paylaşılmak üzere tasarlanmıştır ve başkaları gönderinizi okuduğunda sizinle (bir nevi) etkileşim kurarlar. Bir sosyal medya platformunda “gökyüzü mavidir” gibi sıradan bir şey paylaşmak bile yorum ve tepki alabilir.

İnsanlar tepki verebildiği ve yanıt verebildiği sürece etkileşimli bir gönderi oluşturdunuz, değil mi?

Tam olarak değil …

Etkileşimli sosyal medya gönderilerinden bahsettiğimizde, okuyucunun ilgisini çekmeyi ve bir eylem veya yanıt vermeyi amaçlayan gönderileri kastediyoruz.

Etkileşimli gönderiler çeşitli şekillerde, boyutlarda ve biçimlerde gelir, ancak hepsinin ortak bir noktası vardır:

Okuyucunun gerçek zamanlı olarak oynatmasını, yanıtlamasını, tıklamasını, tıklamasını veya yanıt vermesini sağlamak amacıyla oluşturulurlar.

Kitlenizden yanıtlar üretecek ve sosyal medya katılımını artıracak en popüler gönderi türlerinden bazıları şunlardır:

Yarışmalar, Çekilişler ve Eşantiyonlar
İnsanlar bedavaya bayılır. Ücretsiz bir hediye kartı verin veya çekiliş biletleri sunun ve insanların kazanmayı umarak tıklayacaklarından, bilgilerini gireceklerinden ve parmaklarını geçeceklerinden emin olabilirsiniz.

Sınavlar ve Anketler
Telefonuna bakarken heyecanla yumruğunu sallayan kadın
Hepimizin çok iyi bildiği gibi, sosyal medya fikirlerinizi paylaştığınız yerdir. Kısa bir sınav veya anket sorusu ne kadar önemsiz görünürse görünsün, insanlar hızlı bir şekilde etkileşimde bulunur ve fikirlerini yanıtlar.

Typeform, blogunuz için sınavlar oluşturmayı kolaylaştıran harika bir araçtır.

Anketler
Bir anket, iklim değişikliği veya ceza adaleti gibi ciddi bir şey hakkında çok sorulu bir liste olabilir veya Gerçek Ev Kadınlarından hangisinin en iyi stile, en iyi saça veya en iyi eve sahip olduğu gibi tamamen saçma bir şey hakkında olabilir. .

Fikir istemek, okuyucuların ilgisini çekmenin kanıtlanmış bir yoludur.

hesap makineleri
Hesap makinesi araçları finansal işletmeler için idealdir. Örneğin, bir bütçe hesaplayıcı veya ipotek hesaplayıcı, insanların her seferinde birkaç dakika etkileşimde bulunduğu ve birden çok kez tekrar ziyaret ettiği paha biçilmez bir araç olabilir.

Ancak hesap makineleri yalnızca finans sektöründekiler için değildir. Bir fitness eğitmeni, beslenme uzmanı veya sağlıklı beslenme şefiyseniz, markanızla alakalı bir BMI hesaplama aracıyla hedef kitlenizin ilgisini çekebilirsiniz.

Çoktan Seçmeli veya Boşluk Doldurma Soruları
Sınavlar gibi, insanlar da çoktan seçmeli soruları ve boşluk doldurma cevaplarını sever.

İster Star Wars, ister beyzbol veya Fransız şiiriyle ilgileniyor olun, birkaç soru hazırlamak, izleyicilerinizin en sevdiğiniz konu hakkındaki bilgilerini test etmenin ve onlara ne kadar akıllı olduklarını gösterme şansı vermenin harika bir yoludur.

Etkileşimli İnfografikler
Paylaşılabilir etkileşimli içerik oluşturmak istiyorsanız, bazı göz alıcı infografikler yayınlamayı düşünün. Okuyucularınızın ek bilgilere erişmek için kullanabileceği bir fareyle üzerine gelme aracı ekleyerek düz, statik bir infografiği etkileşimli bir infografik haline getirebilirsiniz.

Canlı Videolar
Canlı videolar ilgi çekici içerik sağlar. Ne kadar kısa olursa olsun, yalnızca yüksek kaliteli video içeriği yayınladığınızdan emin olun. Düşük kaliteli içerik yayınlamak size ters tepebilir ve hedef kitlenizi uzaklaştırabilir.

Etkileşimli Haritalar
Kullanıcıların ek ayrıntılar için yakınlaştırma, uzaklaştırma, kaydırma ve fareyle üzerine gelmelerine izin veren etkileşimli haritalar, mükemmel bir etkileşim biçimidir. Haritanızda ne kadar fazla bilgi sağlarsanız, hedef kitleniz gönderinizle etkileşime geçmek için o kadar fazla zaman harcayabilir.

İçerik Derecelendirmeleri
Daha önce söyledik ve tekrar söyleyeceğiz - insanlar fikirlerini ifade etmeyi sever. En son gönderinizin veya genel olarak sosyal medya sayfanızın içerik derecelendirmelerini isteyerek izleyicilerinize kendilerini ifade etmeleri için bir şans daha verebilirsiniz.

Bazı nefret edenler ve aleyhte olanlar alma olasılığınız yüksek olduğundan, bunun için kalın bir cilde ihtiyacınız olacak.

Ama bir artısı var:

Genel derecelendirmeleriniz yüksekse, güven ve otorite oluşturmaya yardımcı olmak için bunları Facebook sayfanızda veya işletme web sitenizde kullanıcı tarafından oluşturulan içerik olarak yayınlayabilirsiniz.

Veri Görselleştirmeleri
Sıkıcı pasta grafikler ve çubuk grafikler yayınlamak yerine, veri görselleştirmeleri oluşturmayı düşünün. Veri görselleştirmeleri, göze hitap eden pek çok yararlı bilgi sağlamanın bir yolu olarak renkli ve ilginç grafikleri birleştirir. Veri görselleştirmeleri ayrıca karmaşık içeriğin anlaşılmasını kolaylaştırabilir.

Arttırılmış gerçeklik
Arttırılmış gerçeklik gönderileri, tek başına veya sanal gerçeklikle birlikte, okuyucularınızın cihazları aracılığıyla kendilerini sizin dünyanıza kaptırmalarına olanak tanır.

Artırılmış gerçekliğe zaten aşina olabileceğiniz bir örnek , akıllı telefonunuzu bir Starbucks kupa logosuna doğrulttuğunuzda video animasyonları oluşturan bir uygulama olan Starbuck'ın klasik Cup Magic kampanyasıdır.

Sonuna bir soru ekleyerek veya okuyucunuza ek bilgi sağlayan üzerine gelme ve değiştirme araçları vererek hemen hemen her gönderiyi etkileşimli içeriğe dönüştürebilirsiniz. Gifler ve memler gibi statik görüntüler bile, görüntüyü etkinleştirmek veya canlandırmak için bir düğme eklenerek etkileşimli hale getirilebilir.


Etkileşimli Gönderiler Neden Bu Kadar Önemli?
Etkileşimli gönderiler, sağlam bir içerik pazarlama stratejisinin yalnızca bir parçasıdır . Yalnızca etkileşimi artırmakla kalmaz, aynı zamanda içerik oluşturucu ile kullanıcı arasında iki yönlü bir diyalog kurmanın bir yoludur.

Yorum ve tepki toplayabilen diğer sosyal medya gönderilerinin aksine, etkileşimli gönderiler, takipçileriniz ve onların satın alma alışkanlıkları hakkında bilgi edinmenize yardımcı olabilir.

Örneğin, bir anket veya bilgi yarışması gönderisi, yanıt toplamanın bir yolundan daha fazlasıdır; hedef kitlenizin kim olduğu ve neleri sevdikleri hakkında fikir edinmenin bir yoludur.

İlgi çekici olacak şekilde tasarlandıkları için etkileşimli gönderiler, okuyucuların sayfanızda geçirdikleri süreyi artırabilir. Ayrıca, mevcut kitlenizi içeriğinizi paylaşmaya teşvik ederler, bu da daha fazla takipçi ve müşteri kazanmanıza yardımcı olabilir.

Etkileşimli gönderiler, marka sadakatini artırmanın ve hedef kitlenizde güven oluşturmanın çeşitli yollarından biridir . Güven oluşturmak, daha iyi müşteri ilişkileri kurmanıza, daha fazla ürün ve hizmet satmanıza ve geliri artırmanıza yardımcı olur; bu, tüm işletmelerin büyümek ve başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu üç şeydir.

Sosyal Medyada Etkileşimli Gönderiler Nasıl Oluşturulur?
Rastgele bir düşünceyi veya fotoğrafı tweetlemenin aksine, etkileşimli bir gönderi oluşturmak biraz daha fazla çaba gerektirir.

Etkileşimli gönderilerinizin etkileşim oranlarını artırmasını sağlamak için yapmanız gereken üç temel şey:

Bir Strateji Tasarlayın
Genel içerik pazarlama stratejinizin tüm bileşenleri gibi, etkileşimli gönderilerin de tutarlı bir mesajı olmalı ve hedef kitlenizle alakalı olmalıdır. Etkileşimli gönderi fikirleri bulurken hedef kitlenizde yankı uyandıracak konuları ve biçimleri seçtiğinizden emin olun.

Örneğin, bir moda markasıysanız, olimpik sporlarla ilgili etkileşimli bir infografik hedef kitlenizin ilgisini çekmeyebilir. Ancak yıllar boyunca Olimpiyat üniformaları hakkında bir infografik olabilir.

Doğru İçerik Oluşturucuları Yerine Getirin
Facebook, Instagram veya Twitter'da kısa bir tanıtım yazısı yayınlamak kolaydır. Ancak bir dizi etkileşimli gönderi tasarlamak, yalnızca bir düşünce yazıp yayınla düğmesine basmaktan biraz daha fazla beceri gerektirir.

Sosyal medyaya koymak istediğiniz etkileşimli gönderi türlerini oluşturmak için doğru içerik oluşturuculara sahip olmanız önemlidir. Bu, yazılı metninizi oluşturmak için profesyonel yazarları veya görsel içeriğinizi oluşturmak için grafik tasarımcıları işe almak anlamına gelir. Video göndermek istiyorsanız, film çekme ve düzenleme becerisine sahip birine ihtiyacınız olacak.

Personelinizde bu becerilere sahip biri yoksa, işi sizin yerinize yapması için bir serbest çalışan kiralayın. Bütçeniz buna izin vermiyorsa, kendinizin en iyi şekilde oluşturabileceğiniz gönderi türlerine bağlı kalın.

İlgili: içerik pazarlama hizmetlerimize göz atın !

Sonuçlarınızı Analiz Edin
Ne tür gönderiler oluşturursanız oluşturun, ne kadar başarılı olduğunu (veya olmadığını) öğrenmek için her birinin analizini yapmak önemlidir.

Etkileşimli bir gönderi oluşturup yanıtları aldıktan sonra kendinize şu soruları sorun:

Gönderi etkileşimi artırdı mı?
Posta satışları artırdı mı?
Gönderi daha fazla takipçi oluşturdu mu?
Her gönderiyi analiz etmek için zaman ayırmak, gelecekteki gönderileri doğru yöne yönlendirmenize yardımcı olabilir. Hedef kitlenizin hangi biçime ve hangi tür içeriğe en iyi yanıt verdiğini öğrenmek için farklı etkileşimli gönderi türlerini test etmek ve sonuçları karşılaştırmak da iyi bir fikirdir.

Büyük Etkileşim Sağlayan Bloglar Nasıl Oluşturulur?
Sosyal ağlarınızda ilgi çekici gönderiler yayınlamak, hedef kitlenizle bağlantı kurmanın mükemmel bir yoludur. Ancak var olan tüm içerik türleri arasında blog oluşturma , en önemli ve en etkili olanlardan biri olmaya devam ediyor.

İçerik pazarlama uzmanlarıyla yapılan yakın tarihli bir ankette, içerik pazarlamacılarının %92'si içerik pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak blog yazmayı kullanıyor. Ve bunu işe yaradığı için yapıyorlar.

Kullanabileceğiniz her türlü farklı blog formatı vardır, ancak viral bloglar, özellikle sosyal medyada bu bloglara bağlantılar gönderirseniz, büyük etkileşim sağlayabilir ve sitenize trafik çekebilir.

Paylaşılabilir, Viral Bloglar Oluşturun
Viral bloglar eğitir ve eğlendirir ve hedef kitlenizde yankı uyandıran herhangi bir konu hakkında olabilir. Viral bir blogun amacı, takipçilerinizin onu takipçileriyle paylaşmasıdır, bu nedenle tek bir blog gönderisi, müşterilerde, abonelerde ve takipçilerde üstel bir artış yaratma ve zaten sahip olduklarınızı elde tutmanıza yardımcı olabilir.

Listeler veya "ilk on" gönderi gibi çeşitli biçimlerde viral blog gönderileri oluşturabilirsiniz. İyi yazıldıklarında, alakalı anahtar kelimeler içerdiklerinde ve harika grafiklere sahip olduklarında, tekrar tekrar paylaşılma potansiyeline sahip olurlar.

Hangi konuda yazmayı seçerseniz seçin, dikkat çekici bir başlık oluşturduğunuzdan emin olun. Bu, hedef kitlenizin göreceği ilk şeydir, bu nedenle göze çarptığından ve kitlenizi tıklayıp okumaya ikna ettiğinden emin olun.

Her iyi içerik pazarlama stratejisi, blog yazmayı içerir. Çevrimiçi varlığınızı artırmanın, nişinizde güvenilir bir ses olarak kendinizi kabul ettirmenin, otorite oluşturmanın ve takipçileri ve aboneleri gerçek müşterilere dönüştürmenin en uygun maliyetli yollarından biridir.

İçeriğinizin Paylaşılmasını Kolaylaştırın
Okuyucularınızı paylaşmak için içeriğinizin URL'sini kopyalayıp yapıştırmaya zorlamayın. Bloglarınıza "Tweetlemek için Tıklayın" düğmesi veya yönlendirme kutusu eklemek, içeriğinizi daha kolay ve daha sezgisel bir şekilde paylaşmanızı sağlar.

Sosyal medya pazarlamasında akıllı hashtag'ler bulmaktan daha fazlası var.

Kitle katılımını artırmak istiyorsanız, dikkat çekebilecek etkileşimli gönderiler ve iyi yazılmış, paylaşılabilir bloglar oluşturmaya başlamanın zamanı geldi. Rakipleriniz partiye çoktan geldi ve bu senaryoda modaya uygun olarak geç kalmak diye bir şey yok.

Ads ve Analytics'te Neler Kaldırılacak

Neden umursayalım? Bu, Google Ads'de bu modelleri kullanmaya devam eden herkesi etkileyecektir. Veriye dayalı ilişkilendirme formülü her reklamveren için farklı olduğundan ve görünür olmadığından, son tıklama olmayan her şeyi izlemek çok daha zor olacaktır.

Devamını Oku

AI, SEO yu Etkiler mi

Google'ın sıralama sistemi, yüksek kaliteli içeriği ödüllendirmek için tasarlanmıştır. Arama sıralamalarını manipüle etmek için içerik oluşturmak için otomasyon kullanmak terimleri ihlal ederken, harika içerik oluşturmanıza yardımcı olması için AI kullanmak mümkündür.

Devamını Oku

Akıllıca Çalışmanız İçin Verimlilik

Yoğun bir web tasarım ajansında Proje Yöneticisi olarak, kaliteli işlerin zamanında ve bütçe dahilinde teslim edilmesini sağlamak benim işim. Bunu yaptığımızdan emin olmak için etrafımdaki ekibe güvenmem gerekiyor. İhtiyacım olduğunda teslim edeceklerini bilmem gerekiyor.

Devamını Oku

Amazon için SEO'nuzu Artırmak

Amazon, ticari ortamda muazzam bir varlığa sahiptir. Bir Amazon SEO stratejisine sahip olmak , başarılı olmak isteyen ve ürün listeleme puanlarını iyileştirmek için bir plan tasarlaması gereken satıcılar için idealdir. Rakipler okyanusunda kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlayacak

Devamını Oku

Basit ve Etkili İçerik Oluşturma

Daha önce düzen ve tasarım için açılış sayfası kullanan mevcut web sitelerini yenilemek için bize geldiler. Bu teknik birkaç yıl önce popülerdi, ancak artık kullanıcılarla içerik arasına bir engel koyduğu için bir web sitesini ziyaret eden kullanıcılar için bir engel olarak görülüyor.

Devamını Oku

Başarılı Bir Proje Sunmak

Bir plan oluşturun, paylaşın ve yönetin - onu oluşturmak için zaman ayırın ve başkalarıyla paylaşmadan önce üzerinde biraz oturun. Dahil olan herkes buna uyma konusundaki rolünü anlayana kadar onu daha geniş bir kitleyle paylaşmayın. Planın değişip değişmediğini kilit paydaşlara bildirin

Devamını Oku

Blog Yazmanın Faydaları

Bir işletme blogu, web sitenize trafik çekmenin ideal bir yoludur, çünkü eklediğiniz içerik SEO'yu destekler . Google gibi arama motorları, kullanıcıların arama yapmak istedikleri amaca hizmet eden kaliteli içeriğe olumlu bakar ve bu, 2022'deki 'yardımcı içerik güncellemelerinin' ardından özel bir odak noktası haline geldi.

Devamını Oku

Canlı Sohbet Artıları ve Eksileri

Eski, güncel olmayan web siteleri güncellendikçe ve yeni web siteleri kullanıma sunuldukça, QR kodlarından minimalist tasarımlara (ve aradaki her şeye) kadar bir dizi trendin yeniden ortaya çıkmaya başladığını görüyoruz. Biraz moda endüstrisinde olduğu gibi, bir dizi retro özelliğin ana sahneye geri döndüğünü gördük.

Devamını Oku

Çöpe Atılmayacak Kartvizit Tasarla

Kartvizit, işletmenizle ilgili tüm temel bilgileri içeren küçük, basılı bir karttır. Bu, normalde şirket adınız, iletişim bilgileriniz ve marka logonuz gibi ayrıntıları içerecektir. Bir kartvizit genellikle bir kredi kartı boyutunda olduğundan cüzdanınıza veya el çantanıza rahatlıkla konulabilir.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Geleneksel Pazarlama

Pandemi, sayısız yüz yüze toplantının yerini alarak dijital iletişim ve işbirliği trendini kesinlikle hızlandırdı. Alıcıların masalarından kalkmadan dijital stantlarda gezinmelerine ve çevrimiçi ürün tanıtımlarını görmelerine olanak tanıyan sanal ticaret fuarları bile var, bu da ürün ve hizmetlerin geleneksel pazarlama

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Hatası

Dijital pazarlama, adından da anlaşılacağı gibi, dijital teknoloji kullanılarak ürün veya hizmetlerin pazarlanmasıdır. Dijital pazarlama, e-posta, sosyal medya, arama motorları ve web siteleri gibi dijital kanallar kullanılarak yürütülebilir. Bir dijital kampanya oluşturmadan veya başlatmadan önce dijital pazarlama hakkında bilgi edinmek faydalıdır.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama İle İşinizi Büyütün

Dijital pazarlama, hedef müşterilerinize ulaşmanın en verimli ve etkili yollarından biridir. Arama motorları, sosyal medya ve e-posta gibi dijital kanalları kullanarak, geleneksel pazarlama yöntemlerine göre daha fazla kişiyle daha kısa sürede ve daha düşük maliyetle bağlantı kurabilirsiniz.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Reklam Platformları

Mobil ve masaüstü tartışması söz konusu olduğunda, daha fazla web trafiği içermesine rağmen mobilin aslında masaüstü satın alımlarını desteklediğini bilmek sizi şaşırtabilir. Masaüstü cihazlarda dönüşüm oranları iki kat daha yüksekken, tüketicilermobil cihazlarında göz atınbir karara vardığında.

Devamını Oku

Dijital Pazarlamada Olası Satış Nedir

İnternet sayesinde, bir işletmeyi pazarlamak artık bir gazeteye ilan vermek veya sokakta el ilanları dağıtmak kadar kolay değil. Öne çıkmak ve para kazanmak için güçlü bir müşteri adayı oluşturma stratejisine ihtiyacınız var. Bu makalede, müşteri adayı oluşturmanın ne olduğunu

Devamını Oku

Dijital Pazarlamanın Faydaları

Pazarlama, işletmeler için güçlü bir araçtır. Potansiyel müşterilerinizi hizmetinize abone olmaya veya ürününüzü satın almaya ikna etmek amacıyla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, uzun bir süre pazarlama, pahalı TV reklamları ve reklam panoları için ödeme yapabilecek köklü kuruluşlara ayrılmıştı.

Devamını Oku

Dijital Pazarlamanın Sonu Gelecek mi?

Bazıları ne kadar inkar etmek istese de, sosyal medya ve çevrimiçi varlık herkesin hayatına dokunuyor. İster kişisel ister iş olsun, hayatın her alanında, dünya büyük ölçüde internetin etrafında dönüyor gibi görünüyor. Bu, son yıllarda dijital pazarlamanın, çevrimiçi olarak müşterilere

Devamını Oku

Doğrudan Yanıt Reklamcılığı

Doğrudan yanıt reklamcılığı, hedef kitleden anında yanıt almayı amaçlayan bir reklam türüdür. Doğrudan yanıt reklamcılığının amacı, tüketicileri ücretsiz deneme için kaydolma, rezervasyon yaptırma, form doldurma veya satın alma gibi belirli bir eylemde bulunmaya teşvik etmektir.

Devamını Oku

Durgunlukta Pazarlama

Bir durgunlukta, işletmeler daha akıllıca çalışmak ve hedeflerine öncelik vermek zorundadır. Bir pazarlamacı olarak, pazarlama bütçenizi harcama konusunda stratejik olmalısınız. "Gerçekçi olarak pazarlamaya ne kadar para harcayabilirim?" diye merak edebilirsiniz. veya "sınırlı kaynaklarla en iyi yatırım getirisini nasıl elde edebilirim?

Devamını Oku

En iyi ChatGPT Alternatifleri

Gerçek zamanlı veriler arıyorsanız ve özellikle verilerin geldiği kaynakları ve siteleri görebilmek için bu verilerle ilgili alıntılar istiyorsanız (listicle oluşturmak, içeriğe alıntılar eklemek, AI tarafından oluşturulan bilgileri incelemek gibi şeyler yapmak için), Bing Chat, hem ChatGPT hem de Google Bard için ilginç bir alternatiftir.

Devamını Oku

E-Ticaret Sitesi Açmak

Çevrimiçi olarak herhangi bir şey satabilmenin ilk adımı, kazanacağınız tüm parayı kabul edecek bir banka hesabı oluşturmaktır. Ne yazık ki, herhangi bir eski banka hesabı veya standart bir tüccar hesabı işe yaramaz, internet ödemelerini kabul edebilecek bir tüccar hesabı açmanız gerekir. Çoğu büyük banka, en iyi internet ödeme sağlayıcılarının yanı sıra

Devamını Oku

Etkili Bir Web Sitesi Sanatı

Etkili bir web sitesi için iyi tasarlanmış pek çok özellik vardır, ancak bunlar sektörünüze ve hedef kitlenize göre farklılık gösterebilir, bu nedenle Apple'ın yakın zamanda web sitelerine eklediği o parlak yeni şeye aldanmayın. Bu, sizin için anında sahip olunması gereken bir şey olduğu anlamına gelmez.

Devamını Oku

Facebook İşletme Nasıl Kurulur

Facebook günümüzde önemli bir pazarlama aracıdır, ancak yalnızca bir işletme sayfası oluşturup hedef kitlenizin onunla etkileşim kurmasını beklemekten daha fazlasını yapmanız gerekir. Gündelik bir ortam olmasına ve daha kişisel, gayri resmi bir üslupla en iyisini yapmanıza rağmen, İşletmeler için Facebook

Devamını Oku

Gelecek Yıl ve Bu Yıl Seo

Diğer herkes? Başsız tavuklar gibi ortalıkta mı koşuyorsun? Her üç ayda bir strateji veya yönergeleri kesmek ve değiştirmek? Bu, bugün yeni içerik yayınlamanın "dizine eklenmemiş" durumundan hemen ilk 3'e geçmediği anlamına gelir. Daha yaygın olanı, aşağıdakilerin bazı varyasyonlarıdır. Topikal otoriteden yoksun olmak (yükselen bir dalga tüm tekneleri kaldırır

Devamını Oku

Google Ads Yeniden Pazarlaması

Hiç bir web sitesini ziyaret ettiniz ve birkaç gün sonra tekrar çevrimiçi gezinirken, daha önce baktığınız aynı web sitesi için bir reklam gördünüz mü? Bu yeniden pazarlamadır. Google Ads yeniden pazarlaması, web sitenizi zaten ziyaret etmiş olan ve onları bir dönüşüme yönlendirmek istediğiniz kullanıcıları hedeflemenin harika bir yoludur.

Devamını Oku

Google Analytics 4 yeni özellikleri

Google Analytics, işletmeler ve web sitesi sahipleri tarafından kullanıcı davranışını izlemek ve çevrimiçi etkinlikleri hakkında bilgi toplamak için kullanılan popüler bir web analizi aracıdır. Kısa bir süre önce Google, Google Analytics 4 adlı platformun, selefine göre birkaç önemli iyileştirme sunan yeni bir sürümünü yayınladı.

Devamını Oku

Google Chatbot Derecelendirme

Neden umursayalım? Google şu anda açıkça Bard'a ve diğer AI girişimlerine çok fazla kaynak ayırıyor. Arama, ana ürünü ve baş para kazandırıcı olmaya devam ediyor, bu nedenle Google'ın Bard'a o kadar büyük yatırım yaptığını ve bildirildiğine göre kaliteyi potansiyel olarak etkileyebilecek arama sonuçlarını derecelendirmekten kaynakları çaldığını öğrenmek ilginç.

Devamını Oku

Grafik Tasarım ve Web Tasarım Farkı

Buna rağmen, grafik tasarımın kilit noktaları hala renk teorisine, tipografiye ve mizanpaja odaklanmaktadır - tüm tasarım özellikleri, bir grafik tasarımcının yaratması gereken görüntülere büyük ölçüde katkıda bulunur. Web tasarımlarından farklı olarak, herhangi bir ortamdaki görsellerin anında etkisi ile çok daha fazla ilgilenirler.

Devamını Oku

İçerik Pazarlamanın Önemi

İçerik pazarlaması, müşterilerinize yardımcı olan ve onlara ilham veren benzersiz ve bilgilendirici bir kaynağın oluşturulmasıdır. İçerik sadece kelimelerden ibaret değildir. Harika içerik, yüksek kaliteli video, etkileşimli medya, bilgilendirici infografikler, bloglar ve çok daha fazlasını içeren birçok biçimde olabilir. Yüksek kaliteli içerik, marka hikayenizi anlatmanıza

Devamını Oku

İşletme Twitter Hesabı Oluşturma

Bir iş Twitter hesabı oluşturmanız ve tweet atmaya başlamanız gerektiğini hissedebilirsiniz çünkü bu çoğunluk uzun zamandır dönüyor. Veya belki de yeni bir iş kuruyorsunuz ve bunun güçlü bir sosyal medya varlığıyla başlamanıza yardımcı olacağını biliyorsunuz. Her iki durumda da, evet, işletmenizin veya markanızın Twitter'da olması gerekebilir

Devamını Oku

İşletmeler İçin Blog Nasıl Yazılır

Evet, zaman alıcı olabilir, ancak doğru yapılırsa web sitenize ve işinize çok fazla değer katabilir. Birincisi, SEO puanınız için sayılır (içeriğin yeni içerik olduğu için gösterilme olasılığı daha yüksektir) ve işletmenizi bir endüstri uzmanı olarak markalaştırmanıza yardımcı olur. Hedef kitleniz, bilginize inanır ve güvenirse, size güvenme olasılığı daha yüksektir.

Devamını Oku

İşletmeler için Snapchat

Bazı insanlar yeni teknolojinin tedarikçileridir ve yeni yenilikleri zahmetsizce benimserler ve bazıları bir sonraki yeni şeyi alıp onunla birlikte koşmak için o kadar hızlı değildir. Pek çok kişi için, Snapchat gibi sosyal platformlar özellikle ürkütücü bir olasılık olabilir, ancak bu, topuklarımızı çevirip kaçmamız gerektiği anlamına gelmez. Bloomberg'in verilerine göre

Devamını Oku

İşletmelerin En Büyük Sorunu Nedir

Biz bu işe zaten yaşadığımız türden sorunları çözmek için girmedik. Başka nedenlerle işe girdik; harika bir ürün oluşturmak, harika bir hizmet sunmak, umarım biraz para kazanmak, kariyerlerimiz üzerinde daha fazla özerkliğe sahip olmak vb. Beklenmedik şey, ardından gelecek sorunlardı.

Devamını Oku

İşletmeniz İçin Instagram Kullanımı

Instagram'a göre , sosyal medya platformları markalarla ilişki kurmak için bir numaralı platform ve anket yaptıkları kişilerin %70'i video izlerken reklamları beğeniyor veya önemsemiyor. Bu nedenle, bu kadar çok işletmenin platformu dijital pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak kullanmasına şaşmamak gerek

Devamını Oku

İyi Site Tasarımı Neden Önemli

Çevrimiçi faaliyet gösteren hemen hemen her işletmede, iyi bir web sitesi tasarımı hiç olmadığı kadar önemlidir. Hoş ve kullanımı kolay bir web sitesine sahip olarak, ilk kez alıcılar çekebilir ve elde tutabilir, aynı zamanda müşterilerinizde bir güven ve inanç duygusu oluşturabilirsiniz. Bu son blog gönderisinde, iyi bir web sitesi tasarımının önemini ve ayrıca

Devamını Oku

Kalite Güvencesi Neden Önemlidir

Muhtemel bir müşteriyle çalışma süreci boyunca, Web Danışmanlarımız bir proje ve onun gereksinimleri hakkında netlik kazanmak için çok zaman harcarlar. Özellik listeleri hazırlanır, bütçelere karar verilir ve beklentiler belirlenir. Kalite Güvencesi (QA) sürecimiz, bir projenin ömrü boyunca bunların üçünü de sağlam tutmak için yürürlüktedir.

Devamını Oku

Kartvizitlerin Hala Önemli Olması

Kabul edelim, hepimizin çöp bir hafızası var. Bir ağ oluşturma etkinliğinde veya bir ticaret fuarında insanlarla tanışırken, muhtemelen çalıştıkları kişinin veya şirketin adına değil, eldeki sohbete odaklanıyorsunuzdur. Kartvizitleri değiş tokuş etmeden oradan uzaklaşırsanız muhtemelen isimlerini unutursunuz ve kendinize “yine kiminle konuştum?” diye sorarsınız.

Devamını Oku

Kullanıcı Deneyimi Nedir

Kullanıcı deneyimi (UX), en basit haliyle “ bir kişinin bir ürün, sistem veya hizmetin kullanımından veya beklenen kullanımından kaynaklanan algıları ve tepkileri ”dir. Web geliştiricileri, tasarımcıları ve uzmanları olarak bizim bakış açımızdan, kullanıcı deneyimi, bir kullanıcının bir web sitesini veya uygulamayı kullanırken nasıl hissettiğidir.

Devamını Oku

Google için Faydalı İçerik

Yüksek kaliteli inceleme içeriği nasıl yazılır: Kullanıcılar ve arama motorlarında kazanmak için yapılması gereken 9 şey İnceleme içeriği oluşturmak, bir ürünün özelliklerini listelemek, neden beğendiğiniz/beğenmediğiniz hakkında bir paragraf yazmak ve bir yıldız derecelendirmesi eklemek kadar basit değildir.

Devamını Oku

Marka Hikayesi Anlatımı

Yoga tutkunları için bir ürün serisi olarak başlayan şey, artık aktif olan her şey için küresel bir fenomen haline geldi. Ancak mesajlarını taraftarlarına bağırarak kalpleri kazanmadılar. Müşterilerinin hayatlarındaki yerlerini sağlamlaştıran Lulu yaşam tarzı etrafında bir topluluk oluşturdular.

Devamını Oku

Mobil Web Sitesinin Avantajları

İçeriğinizi bir mobil cihaza sunmanın iki yöntemi vardır; Duyarlı ve Uyarlanabilir. İkisi arasında tek bir temel fark vardır, o da sunucu tarafından cihaza sağlanan içeriktir. Duyarlı ile son kullanıcı, masaüstü sitenizle aynı içeriği görecektir, tek fark, daha mobil uyumlu olacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Uyarlanabilir teknoloji, kullanıcının hangi

Devamını Oku

Başarılı Bir E-Ticaret Pazarlama

Geleneksel pazarlama ile dijital pazarlamanın artık gerçek bir rekabet olmadığına karar vermeden önce, göz önünde bulundurmanız gereken daha fazla gerçek ve rakam var. Publishers Weekly'de 2021'de 825,7 milyon fiziksel kitap satıldığını bildiren bir raporla başlıyoruz . Bu, 2020'de satılan 757,9 milyon kitapla karşılaştırıldığında önemli bir artış

Devamını Oku

Müşteri İlişkilerini Yönetme

Bir Dijital Proje Yöneticisi olarak, iş memnuniyetini sağlamanın ana hedeflerinden biri, müşterilere başarılı, kaliteli, bütçeyi aşmayan ve gerçekçi bir zaman çerçevesi içinde teslim edilen projeler sunmaya yardımcı olmaktır. Durumun böyle olmasını sağlamada kilit faktör, müşterilerle olan ilişkidir; iletişim anahtardır ve müşterilerle sağlıklı, çalışan bir ilişki açısından

Devamını Oku

Ne Koyduysan Onu Alırsın

Potansiyel müşterilerimizin kendi işlerinde uzman olduklarını biliyoruz ve biz de kendi işlerimizde. Bu uzmanlık kombinasyonu, kısa bir RFP'ye dayalı bir teklif üretmek için acele etmek yerine, en iyi çözümü sağladığımızdan emin olmak için müşterilerimizin ihtiyaçlarını gerçekten öğrenmemiz gerektiği sonucuna varmamıza neden oldu.

Devamını Oku

Önce İçerik mi Tasarım mı

Bazı insanlar, herhangi bir tasarım yapılmadan önce tüm içeriğin oluşturulmasını önerir. Bunun bazı avantajları var; içerik sınıflandırması dikkate alınarak uygun bir web sitesi yapısı oluşturulabilir ve sitenin türüne (yani bu bir kopya ağır site mi yoksa resim ağırlıklı bir site mi ) hitap eden bir görsel tasarım oluşturulabilir.

Devamını Oku

Profesyonel Site Neden Önemlidir

Çevrimiçi varlığınız söz konusu olduğunda, 'yeterince iyi' demek yeterli olmayacaktır. Kitlenizin ilgisini çekecek ve markanızın kalitesini uygun bir şekilde yansıtacak, baştan sona titizlikle bir araya getirilmiş bir platforma ihtiyacınız var. Mükemmellik tesadüfen bulunmaz, çok çalışmayla, ne yaptığını tam olarak bilen insanlar tarafından elde edilir

Devamını Oku

Profesyonel Web Tasarımın Önemi

2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre, web kullanıcılarının %94'ü bir web sitesiyle ilgili ilk izlenimlerini tasarıma göre veriyor . Daha da şaşırtıcı olanı, web kullanıcılarının %94'ünün tasarımı bir web sitesini reddetmek veya ona güvenmemek için bir neden olarak kullanmasıdır . Bu rakamlar, web sitenizin şirketinizi profesyonelce tasvir

Devamını Oku

Sayfalar İçin AI Nasıl Kullanılır

Instapage kısa süre önce yayınlandıYapay Zeka İçerik Oluşturucu, sayfa içeriği taslağı oluşturmak için AI modellerini kullanan yeni bir özellik. Bu özellik, tüm Instapage müşterileri için sayfa oluşturucuda mevcuttur. AI Content Generator, ChatGPT, DALL-E 2 ve diğer popüler AI oluşturucuların da temelini oluşturan bir API olan OpenAI'ye dayanmaktadır.

Devamını Oku

SEO İçin Paramı Boşa Mı Harcıyorum

Google'ın hedefleri, görüntülenmesi kolay, alakalı, kaliteli arama sonuçları sağlamaktır. Google bunu, algoritma güncellemelerinde sürekli gelişen çevrimiçi içeriği değerlendirerek yapar. Bu algoritma güncellemeleri, web sitesi sıralamalarını anında etkileyebilir, bu da sizi habersiz yakalayabilir ve değişiklikleri yansıtmak için kendi SEO

Devamını Oku

SEO'lar Yapay Zeka Aramayı Benimsedi

İşte Google'ın yapay zeka geçmişine, son gelişmelerin sektörü nasıl etkilediğine ve SEO'ların değişen zamana ayak uydurmak için neler yapabileceğine bir göz atın. Aramada yapay zekayı benimsemek kaçınılmazdır. Ancak bazı SEO'ların homurdanmasına neden olan sorunlar da ele alınmalıdır. Google'ın uzun yapay zeka geçmişi

Devamını Oku

Seonun Avantajları

Bir arama motorunda üst sıralarda yer alıyorsanız, önemli miktarda gösterim alacağınız ve muhtemelen çok sayıda tıklama alacağınız garantidir. Sonuç? Web sitenize daha fazla trafik (gezinmesi kolay, iyi tasarlanmış bir web siteniz olduğu varsayılarak) ve daha fazla dönüşüm. SEO'nun bu bölümünü çivilemenin anahtarı, bilgilendirici ve alakalı içerik,

Devamını Oku

SEO'nun yatırım getirisi nedir

SparkToro tarafından 2018 yılında yürütülen bir araştırma, Google'ın web sitelerine giden en büyük tek trafik sürücüsü olduğunu ortaya koydu. Google, ortalama bir site için toplam yönlendirme trafiğinin %57,8'ini oluşturur (Facebook'un ortalama siteye yönlendirdiği trafiğin 11 katı). Yani tek bir pazarlama kanalına yatırım yapacaksanız SEO'ya yatırım yapmalısınız

Devamını Oku

Sosyal Medyada Etkileşimli Gönderiler

Kullanıcıların ek ayrıntılar için yakınlaştırma, uzaklaştırma, kaydırma ve fareyle üzerine gelmelerine izin veren etkileşimli haritalar, mükemmel bir etkileşim biçimidir. Haritanızda ne kadar fazla bilgi sağlarsanız, hedef kitleniz gönderinizle etkileşime geçmek için o kadar fazla zaman harcayabilir. İnsanlar fikirlerini ifade etmeyi sever.

Devamını Oku

Süreç Bizim İçin Neden Önemli

Kulağa basit geliyor, ama bundan başka bir şey değil. Uygulama süreci dikkatli düşünmekten daha fazlasına ihtiyaç duyar, neyin doğru olduğunu bilmek için yanlış şeyi yapma konusunda deneyime ihtiyaç duyar ve bu hiç de basit değildir. En iyi sürecin uygulanabilmesi için başarısız olmanız gerektiğini söylemiyorum ama kesinlikle yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Uzaktan Eğitim Nasıl Olmalı

Bazen yeni işe alınan kişiyle yüz yüze olmayabilirsiniz ve ne kadar bitkin veya kafası karışmış göründüklerini göremezsiniz veya bunalmış olup olmadıklarını anlayamazsınız. Ayrıca kendilerine çok fazla bilgi verilip verilmediğini söylemek konusunda henüz rahat hissetmeyebilirler.

Devamını Oku

Varlık SEO'su Kesin kılavuz

YouTube, bilgi dağıtımını büyük ölçüde etkilese de, birçok konu için öğrenme deneyimini düzleştirdi. Platformda en başarılı içerik oluşturucular, kitlelerini eğitirken tarihsel olarak kolay yolu seçmişlerdir. Sonuç olarak, içerik oluşturucular yakın zamana kadar varlıklar üzerinde fazla zaman harcamadılar. Bu nedenle, NLP araştırmacılarından varlıklar hakkında bilgi

Devamını Oku

Web Siteniz Potansiyel Müşteri

Potansiyel müşteriler, bir işletmenin can damarıdır ve bu ihtiyacı beslemek için web sitenizden daha iyi bir yer olabilir: diğer bir deyişle, çevrimiçi mağaza vitrininiz. Bu olası satışlar, nihai satışlarınızın tohumlarını ekecektir: ve bu, hem ürün hem de hizmet tabanlı işletmeler için geçerlidir. Bu nedenle, web sitesi ziyaretçilerini olası satışlara dönüştürme beceriniz

Devamını Oku

Web Sitenize Kişilik Ekle

Video, kişisel görüntü dokunuşunu bir sonraki seviyeye taşımakla kalmaz, aynı zamanda tüketicileriniz de bunu tercih eder. Videoyu tüketmek çok kolay. Bir izleyicinin tek yapması gereken, arkanıza yaslanıp onu özümsemektir (aktif bir unsur içeren okumaya kıyasla). Minimum çaba gereklidir. Ve kabul edelim - en az direniş yolunu seçmek insan doğasıdır

Devamını Oku

Web Sitesi Logosu Tasarlama

Web sitenizin logosu, potansiyel bir müşterinin sitenize tıkladığında gördüğü ilk şeylerden biridir. Bu logonun kalitesi işletmenize ve müşterinin marka hakkında edindiği izlenime yansır. Bu, müşterinin çevrimiçi kalıp kalmayacağını veya tıklama yapıp yapmayacağını belirleyebilir, bu nedenle kaliteli bir logoya sahip olmak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Devamını Oku

Web Sitesi Tasarımının Geleceği

Hiç şüphe yok ki, 21. yüzyıla doğru ilerledikçe, web tasarımı giderek daha önemli hale gelmeye devam edecek. Ancak işletmelerin zihninde gerçekten ön planda olması gereken şey, duyarlı web sitesi tasarımıdır . İnsanların çoğu hayatlarını cep telefonlarında çevrimiçi olarak yaşıyor ve buna rağmen, birçok işletme hala mobil cihazlarda doğru şekilde yeniden

Devamını Oku

Web Tasarımı ve Web Geliştirme

Web tasarımı ve geliştirme, genellikle birbirinin yerine kullanılan iki terimdir, ancak bunlar farklı becerilere ve uzmanlıklara sahip farklı alanlardır. Burada, benzerlikleri ve her iki mesleğin birbiriyle nasıl ilişkili olduğu da dahil olmak üzere web tasarımı ve web geliştirme arasındaki farkları keşfedeceğiz

Devamını Oku

Yapay Zekada Microsoft'un Vizyonu

Bing'in Chat'e reklam eklemesi ( reklamlar zaten oradaydı ) ile ilgili hikaye dışı hikayede kaybolan, Microsoft'un içerik oluşturuculara yeni Bing'in amacının "yayıncılara daha fazla trafik ve gelir sağlamak" olduğu konusunda güvence vermeye çalışan bir blog gönderisiydi.

Devamını Oku

YouTube SEO İpucunuz

Yeni başlayanlar için ilk YouTube SEO ipucumuz, kanal adınızda nişinizle ilgili YouTube SEO anahtar kelimelerini kullanmaktır. Ancak her video için anahtar kelime optimizasyonuna odaklanılmalıdır ve bu planlama gerektirir. YouTube SEO anahtar kelimeleriniz, videonuzun konusuyla uyumlu olmalıdır, böylece doğru izleyiciler aradıklarında onu bulabilirler.

Devamını Oku

E-Ticaret Firma İçin Neden Önemli

Bugün herkes internette herhangi bir yerden daha fazla zaman geçiriyor. Başlangıçlardan iyi büyümüş şirketlere kadar herkes, ürünlerinin veya hizmetlerinin çevrimiçi olarak satılabildiği bir e-ticaret web sitesinden yararlanabilir. E-ticaret olmadan, internet dünyası artık neredeyse imkansız. E-ticaret, hiçbir şekilde yavaşlamayan, hızla büyüyen bir tüketici tabanı oluşturuyor.

Devamını Oku

Tescil Domain Web Tasarım Reklam Ajansı Olarak Her Bilgi, Makale ve Video Kullanımızınıza Açıktır, Çekinmeyiniz :)

7/24 0507 770 07 27