Web Tasarım Ekibi 7/24 : 0507 770 07 27

duyarlı resimler
Web Tasarım Merkezi

İşletmeler için Snapchat uygulamaları

Bazı insanlar yeni teknolojinin tedarikçileridir ve yeni yenilikleri zahmetsizce benimserler ve bazıları bir sonraki yeni şeyi alıp onunla birlikte koşmak için o kadar hızlı değildir. Pek çok kişi için, Snapchat gibi sosyal platformlar özellikle ürkütücü bir olasılık olabilir, ancak bu, topuklarımızı çevirip kaçmamız gerektiği anlamına gelmez. Bloomberg'in verilerine göre, platformda her gün 150 milyondan fazla kullanıcı aktif durumda ve bunun 10 milyondan fazlası İngiltere'de Twitter'ın devasa rakamlarını bile geride bırakıyor ve çığ gibi büyümeye devam ediyor. Günde 10 milyardan fazla videoBu yılın Şubat ayına göre 2 milyar artışla Snapchat'te görüntüleniyor. Değer arttıkça, potansiyel gösterimlerin hacmi Snapchat'i en uygun reklam platformlarından biri haline getiriyor. Ancak işletmenizin, markanızın veya ürününüzün daha yükseğe, daha ileriye, daha hızlı, daha fazlasına ulaşmasına yardımcı olmak için en korkutucu sosyal medya platformlarından birini nasıl kullanırsınız?

Ne zaman
Snapchat, 2011 yılında Stanford Üniversitesi öğrencileri Evan Spiegel, Reggie Brown ve Bobby Murphy tarafından, onlara musallat olacak kanıtlar olmadan başkalarına resimli mesajlar göndermenin bir yolu olarak geliştirildi. Başlangıçta 'Pictaboo' olarak adlandırılan uygulama, 2011 Yazı boyunca sürekli olarak geliştirildi ve aynı yılın sonlarında piyasaya sürüldü ve Ağustos ayı sonunda mütevazı bir 127 kullanıcıya ulaştı. Brown ile hisse bölünmeleri ve her bir üyenin adının Teknoloji patentlerinde görünme sırası konusunda çıkan bir anlaşmazlığın ardından Spiegel & Murphy, genç CMO ile yollarını ayırmaya karar verdi ve onu tüm e-postalardan ve arka uç sistemlerinden uzak tuttu. Ayrılmalarından kısa bir süre sonra, Pictaboo'nun adı Snapchat olarak değiştirildi ve kelime internette bir orman yangını gibi yayılmaya başladı ve ertesi yıl Nisan ayına kadar 100.000 kullanıcıya ulaştı. 4.25 milyon dolarlık bir şirket değerlemesi ve 485 dolarlık bir değerlemeden sonra, Lightspeed Venture Partners'tan 000 dolarlık yatırım yapan Spiegel, paranın hesabına ulaştığına dair bir bildirim aldıktan sonra mezuniyete haftalar kala sınıfı terk etti. Birkaç yıl sonra, Reggie Brown ile çirkin bir dava, hem Facebook hem de Google'dan sayısız milyar dolarlık satın alma teklifleri ve filtreler, hikayeler, anılar ve daha fazlasını içeren bir dizi teknolojik gelişmeden sonra Snapchat, uzun süredir devam eden sosyal medya devleri arasındaki yerini sağlam bir şekilde aldı. , ve büyümeye devam ediyor.

Ne
Snapchat'in giriş ve çıkışları, her şeyin karşısında oldukça basittir. Fotoğrafları, videoları veya mesajları doğrudan arkadaşlarınıza gönderin veya Snapchat hikayeniz aracılığıyla, akışınızı takip eden tüm kullanıcılara içerik yayınlayın. Ancak temel fark şu: Snapchat fotoğrafları ve videoları maksimum 10 saniye ile sınırlıdır. Size gönderilen enstantaneleri yalnızca bir kez yeniden oynatmayı seçebilirsiniz; bu, gönderene mesajının yeniden oynatılması veya ekran görüntüsü alınması durumunda da bildirimde bulunur ve bir kez gittiğinde gitmiştir. Kullanıcılar, Snapchat hikayelerinde, Facebook veya Twitter zaman çizelgelerine benzer şekilde içerik yayınlayabilir, ancak bu içerik, etherde kaybolana kadar yalnızca 24 saat boyunca görünür. Temmuz 2016 itibariyle, bir kullanıcı içeriğinden özellikle memnunsa, onu yalnızca özel olarak görülebilen Anılar klasörüne kaydetmeyi seçebilir. aynı zamanda onlara bu içeriği diğer sosyal medya platformlarına da gönderme gücü verir. Snapchat'in karmaşıklığı, özellikle Facebook ve Twitter ile karşılaştırıldığında oldukça göz korkutucu olabilir, ancak aynı zamanda cazibesinin bir parçasıdır ve işinizin gelişmesine yardımcı olmak için platformu kullanmanın birçok yolu vardır.

Neden
Hedef pazarınızın önemi küçümsenemez, ancak özellikle 18 ve 24 yaşları arasındaki herhangi birini hedeflemeye çalışıyorsanız, bundan daha iyi bir yol yoktur. İstatistikler, Y kuşağının Snapchat'in kullanıcı tabanının %70'ini oluşturduğunu gösteriyor, ancak bu rakam sürekli değişiyor, demografi 35+ pazarına kadar uzanıyor, yani artık sadece çocuklar için değil. Platformda günde 25-30 dakika harcayan kullanıcılarla , reklamverenlerin hedef pazarlarına mükemmel şekilde uyan kitlelerin önüne çıkma şansını kaçırdıklarını görmek açık . Platformda şu anda mevcut olan çok sayıda reklam seçeneği ile Snapchat, çevredeki en önemli ve duyarlı reklam alanlarından biri olabilir.



Nasıl
Snapchat'in birincil kullanıcı arayüzü oldukça açıklayıcıdır, ancak yüzeyde herkes için oldukça göz korkutucu ve özellikle pazarlama açısından Snapchat'te uzmanlaşmak zor olacak. İşletmenizi Snapchat aracılığıyla diğer Sosyal Medya platformlarına göre sergilemenin avantajı, kendinizi çok tuhaf veya aptal olarak sunma korkusu olmadan, işinizi bir insan ışığında temsil ederek, istediğiniz kadar cana yakın, erişilebilir ve günlük konuşma dili olabilmenizdir.

önce
Belirleyici bir planla başlamak mantıklıdır, ancak bunun çok düzenli olması gerektiğini düşünmeyin, sadece önümüzdeki aylarda sektörde neler olup bittiğini hissedin. Size ilgi çekici sahne arkası içeriği oluşturma fırsatı sağlayabilecek herhangi bir etkinliğiniz, lansmanınız ve hatta yaklaşan ofis doğum gününüz var mı? Bunları, kuruluşunuzu benzersiz kılan kültürü, ürünleri, insanları ve müşterileri sergilerken iş mesajınızı tanıtmak için bir fırsat olarak kullanın. Snapchat hikayenizi bir anlatı olarak kullanmayı düşünün, beklenti oluşturmak için gün boyunca belirli bilgiler, ürün lansmanları veya etkinliklerle alay edin ve müşterilerinizin Snapchat hikayenizi düzenli olarak kontrol ettiğinden emin olun.

Kitlenizin ilgisini çekmek teoride basit olabilir ama pratikte zor olabilir. Yararlı bulabileceğiniz bir günlük yapı şunlardan oluşur:

Her güne hedef kitlenizi kontrol ederek başlayın. "Merhaba" deyin ve takipçilerinizle hemen etkileşime geçin.
Gün boyunca samimi, perde arkası bakışları paylaşın.
Kullanıcıların ilgisini çekmek için kısa, dalgalı fotoğraflar kullanın. Daha uzun mesajları bir dizi enstantane ile iletin.
Her şeyi olumlu, esprili ve canlandırıcı tutun.
Her günü olumlu bir notla bitirin, takipçilerinize iyi geceler dileyin ve yarın bizi nelerin beklediğini öğrenin.
Tabii ki, bu liste kapsamlı değil. Devam eden Snapchat içeriği için daha fazla fikir şunları içerir:

Soru-Cevap Oturumları.
Çalışan, Müşteri veya Influencer Devralmaları.
Kamera Arkası Videoları.
Yarışmalar ve Çöpçü Avları.
Yeni ürünlerin veya projelerin Gizli Önizlemeleri.
Nasıl Yapılır videoları.
Hedef kitlenizi artırmak, Facebook veya Twitter gibi platformlarda olduğu gibi takip için takip stratejisinin işe yarama ihtimalinin çok daha düşük olması nedeniyle, Snapchat'te eşit derecede zorlu başka bir zorluktur. Snapchat'inizi kurduktan sonra, bunun hakkında bağırın. Platformu benimsediğinizi bildiren bir e-posta bülteni gönderin ve müşterileri başka hiçbir yerde bulamayacakları kaliteli içerik için takip etmeye teşvik edin. Neden Snapchat'i kullandığınızı ve insanların burada ne tür şeyler bulmayı bekleyebileceğini açıklayan bir blog yazın. Diğer kullanıcılar tarafından Snapchat aracılığıyla taranabilen, QR koduna benzer benzersiz bir kod olan Snapcode'unuzla birlikte diğer sosyal medya kanallarında yayınlayın, böylece sizi ve Snapchat kullanıcı adınızı otomatik olarak ekleyebilirler (kullanıcı adınızı seçerken dikkatli olun) , geri dönüp bunu herhangi bir noktada değiştiremeyeceğiniz için).

Snapchat'i bir işletme olarak kullanmanın en acı verici yanlarından biri, mevcut metriklerin inanılmaz derecede sınırlı olmasıdır, ancak mevcut tüm metrikler, aşağıdaki işlemle uygulama içinde bulunabilir:

Buradan, işletmeniz için geçerli olan temel metrikleri belirlemeye ve bunları düzenli olarak güncellenen bir e-tabloda izlemeye değer. Birincil sorun, bunu her yakalamadan sonraki 24 saat içinde yapmanız gerektiğidir, aksi takdirde tüm verileri kaybedersiniz ve performansını hiçbir şekilde ölçemezsiniz. Günlük performansınızın kapsamlı bir raporunu almak için aşağıdaki öğelerin kaydını tutmanız önerilir:

Hikaye Başlığı
Snap Sayısı
Hikayenin Uzunluğu
İlk Snap'teki Görüntülemeler
Son Snap'teki Görüntülemeler
Tutma Oranı
Etkileşim (Snap'ınızın ekran görüntüsünü alan veya doğrudan mesaj gönderen kişi sayısı)
Devam eden herhangi bir pazarlama stratejisinde olduğu gibi, kilit kitlelerinizde neyin işe yarayıp neyin yaramadığı pek çok şey deneme yanılma olabilir. En çok etkileşimi, en çok görüntülemeyi ve en yüksek elde tutmayı sağlayan snap'leri anlayarak, etkili içeriği kopyalayabilecek ve sayınızı artırabilecek araçlara sahip olursunuz.

Sonra
İşletmenizin popülaritesi arttığında, kullanılabilecek başka birçok reklam seçeneği vardır. Sponsorlu Coğrafi Filtreler, şirketlerin ve etkinliklerin, kasabalar/şehirler ve hatta büyük ölçekli etkinlikler ve kongreler gibi farklı coğrafi konumlardaki kullanıcıların kullanımına sunulan kendi konum filtrelerini oluşturmasına olanak tanır.

Sponsorlu filtreler, markanızı bir ücret karşılığında insanların önüne çıkarmanın başka bir yoludur. Birçok Snapchat kullanıcısı, marka bilinirliğini artırmak için eğlenceli ve teknolojik olarak heyecan verici bir yol sağlayan, yüzler üzerinde gerçek zamanlı olarak işlenen Snapchat filtrelerini kullanmak için özel olarak platforma geliyor.

Snapchat Lensleri

Coğrafi filtreler veya sponsorlu filtreler/lensler, kuruluşlara yaklaşık 1-120 milyon görüntülemeyle 100.000 ila 700.000 ABD Doları arasında bir maliyete neden olabilir ve Snapchat kullanıcıları bir seferde ortalama 20 saniye boyunca sponsorlu filtrelerle oynar.

Snapchat'teki Keşfet platformu, Snapchat kullanıcılarına markalı içerik sağlamak için sağlanan özel bir kanaldır ve bedelini ödemeye istekli her şirket tarafından erişilebilir. Düzenli haber kaynaklarından bloglara, televizyon ağlarına ve spor kanallarına kadar herkes, görüntülemelerini günde 500.000 ila 1 milyon arasına çıkarabilmelerini sağlamak için içeriklerini Discover ağında barındırabilir. Discover hosting ortalama olarak 50.000$ ile 100.000$ arasında bir maliyete sahip olabilir.

Bir cepte Snapchat

Canlı hikayeler aynı zamanda markaları, etkinlikleri veya projeleri ile ilgili tüm içeriği tek bir yerde toplamak isteyen şirketler için başarılı bir reklam platformu sunar. Canlı Hikayeler, dünyanın her yerindeki etkinliklerde ve konumlarda 24 saat boyunca görünen anlık derlemelerdir ve kullanıcıların ilgili içerikler arasında geçiş yapmalarına ve devam eden bir hikayenin konumundaysa katkıda bulunmalarına olanak tanır. Canlı hikayeler, günde yaklaşık 250.000 ABD dolarına mal oluyor ve yaklaşık 10-20 milyon görüntüleniyor.

Bu reklam maliyetlerinin herkesin harcı olmadığı açıktır, ancak fahiş fiyatlandırılsa ve çoğu işletme tarafından ulaşılamaz olsa da, potansiyel getiriler sürekli olarak maliyetlere ağır basmaktadır.

Demek oradasın. Snapchat kapsamlı bir sosyal medya çözümü olmasa da ve herkes için olmasa da (biz dahil, ancak bu alanı izleyin), kim olduğunuzu, işinizin ne anlama geldiğini göstermeniz ve müşterilerinizle etkileşime geçmeniz için karmaşık bir platform sağlar. müşterilere en yeni, en eğlenceli ve en yenilikçi yollardan biriyle. Hesabınızı başlatın ve nasıl ilerlediğinizi bize bildirin! Mutlu yakalama!

Ads ve Analytics'te Neler Kaldırılacak

Neden umursayalım? Bu, Google Ads'de bu modelleri kullanmaya devam eden herkesi etkileyecektir. Veriye dayalı ilişkilendirme formülü her reklamveren için farklı olduğundan ve görünür olmadığından, son tıklama olmayan her şeyi izlemek çok daha zor olacaktır.

Devamını Oku

AI, SEO yu Etkiler mi

Google'ın sıralama sistemi, yüksek kaliteli içeriği ödüllendirmek için tasarlanmıştır. Arama sıralamalarını manipüle etmek için içerik oluşturmak için otomasyon kullanmak terimleri ihlal ederken, harika içerik oluşturmanıza yardımcı olması için AI kullanmak mümkündür.

Devamını Oku

Akıllıca Çalışmanız İçin Verimlilik

Yoğun bir web tasarım ajansında Proje Yöneticisi olarak, kaliteli işlerin zamanında ve bütçe dahilinde teslim edilmesini sağlamak benim işim. Bunu yaptığımızdan emin olmak için etrafımdaki ekibe güvenmem gerekiyor. İhtiyacım olduğunda teslim edeceklerini bilmem gerekiyor.

Devamını Oku

Amazon için SEO'nuzu Artırmak

Amazon, ticari ortamda muazzam bir varlığa sahiptir. Bir Amazon SEO stratejisine sahip olmak , başarılı olmak isteyen ve ürün listeleme puanlarını iyileştirmek için bir plan tasarlaması gereken satıcılar için idealdir. Rakipler okyanusunda kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlayacak

Devamını Oku

Basit ve Etkili İçerik Oluşturma

Daha önce düzen ve tasarım için açılış sayfası kullanan mevcut web sitelerini yenilemek için bize geldiler. Bu teknik birkaç yıl önce popülerdi, ancak artık kullanıcılarla içerik arasına bir engel koyduğu için bir web sitesini ziyaret eden kullanıcılar için bir engel olarak görülüyor.

Devamını Oku

Başarılı Bir Proje Sunmak

Bir plan oluşturun, paylaşın ve yönetin - onu oluşturmak için zaman ayırın ve başkalarıyla paylaşmadan önce üzerinde biraz oturun. Dahil olan herkes buna uyma konusundaki rolünü anlayana kadar onu daha geniş bir kitleyle paylaşmayın. Planın değişip değişmediğini kilit paydaşlara bildirin

Devamını Oku

Blog Yazmanın Faydaları

Bir işletme blogu, web sitenize trafik çekmenin ideal bir yoludur, çünkü eklediğiniz içerik SEO'yu destekler . Google gibi arama motorları, kullanıcıların arama yapmak istedikleri amaca hizmet eden kaliteli içeriğe olumlu bakar ve bu, 2022'deki 'yardımcı içerik güncellemelerinin' ardından özel bir odak noktası haline geldi.

Devamını Oku

Canlı Sohbet Artıları ve Eksileri

Eski, güncel olmayan web siteleri güncellendikçe ve yeni web siteleri kullanıma sunuldukça, QR kodlarından minimalist tasarımlara (ve aradaki her şeye) kadar bir dizi trendin yeniden ortaya çıkmaya başladığını görüyoruz. Biraz moda endüstrisinde olduğu gibi, bir dizi retro özelliğin ana sahneye geri döndüğünü gördük.

Devamını Oku

Çöpe Atılmayacak Kartvizit Tasarla

Kartvizit, işletmenizle ilgili tüm temel bilgileri içeren küçük, basılı bir karttır. Bu, normalde şirket adınız, iletişim bilgileriniz ve marka logonuz gibi ayrıntıları içerecektir. Bir kartvizit genellikle bir kredi kartı boyutunda olduğundan cüzdanınıza veya el çantanıza rahatlıkla konulabilir.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Geleneksel Pazarlama

Pandemi, sayısız yüz yüze toplantının yerini alarak dijital iletişim ve işbirliği trendini kesinlikle hızlandırdı. Alıcıların masalarından kalkmadan dijital stantlarda gezinmelerine ve çevrimiçi ürün tanıtımlarını görmelerine olanak tanıyan sanal ticaret fuarları bile var, bu da ürün ve hizmetlerin geleneksel pazarlama

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Hatası

Dijital pazarlama, adından da anlaşılacağı gibi, dijital teknoloji kullanılarak ürün veya hizmetlerin pazarlanmasıdır. Dijital pazarlama, e-posta, sosyal medya, arama motorları ve web siteleri gibi dijital kanallar kullanılarak yürütülebilir. Bir dijital kampanya oluşturmadan veya başlatmadan önce dijital pazarlama hakkında bilgi edinmek faydalıdır.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama İle İşinizi Büyütün

Dijital pazarlama, hedef müşterilerinize ulaşmanın en verimli ve etkili yollarından biridir. Arama motorları, sosyal medya ve e-posta gibi dijital kanalları kullanarak, geleneksel pazarlama yöntemlerine göre daha fazla kişiyle daha kısa sürede ve daha düşük maliyetle bağlantı kurabilirsiniz.

Devamını Oku

Dijital Pazarlama Reklam Platformları

Mobil ve masaüstü tartışması söz konusu olduğunda, daha fazla web trafiği içermesine rağmen mobilin aslında masaüstü satın alımlarını desteklediğini bilmek sizi şaşırtabilir. Masaüstü cihazlarda dönüşüm oranları iki kat daha yüksekken, tüketicilermobil cihazlarında göz atınbir karara vardığında.

Devamını Oku

Dijital Pazarlamada Olası Satış Nedir

İnternet sayesinde, bir işletmeyi pazarlamak artık bir gazeteye ilan vermek veya sokakta el ilanları dağıtmak kadar kolay değil. Öne çıkmak ve para kazanmak için güçlü bir müşteri adayı oluşturma stratejisine ihtiyacınız var. Bu makalede, müşteri adayı oluşturmanın ne olduğunu

Devamını Oku

Dijital Pazarlamanın Faydaları

Pazarlama, işletmeler için güçlü bir araçtır. Potansiyel müşterilerinizi hizmetinize abone olmaya veya ürününüzü satın almaya ikna etmek amacıyla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, uzun bir süre pazarlama, pahalı TV reklamları ve reklam panoları için ödeme yapabilecek köklü kuruluşlara ayrılmıştı.

Devamını Oku

Dijital Pazarlamanın Sonu Gelecek mi?

Bazıları ne kadar inkar etmek istese de, sosyal medya ve çevrimiçi varlık herkesin hayatına dokunuyor. İster kişisel ister iş olsun, hayatın her alanında, dünya büyük ölçüde internetin etrafında dönüyor gibi görünüyor. Bu, son yıllarda dijital pazarlamanın, çevrimiçi olarak müşterilere

Devamını Oku

Doğrudan Yanıt Reklamcılığı

Doğrudan yanıt reklamcılığı, hedef kitleden anında yanıt almayı amaçlayan bir reklam türüdür. Doğrudan yanıt reklamcılığının amacı, tüketicileri ücretsiz deneme için kaydolma, rezervasyon yaptırma, form doldurma veya satın alma gibi belirli bir eylemde bulunmaya teşvik etmektir.

Devamını Oku

Durgunlukta Pazarlama

Bir durgunlukta, işletmeler daha akıllıca çalışmak ve hedeflerine öncelik vermek zorundadır. Bir pazarlamacı olarak, pazarlama bütçenizi harcama konusunda stratejik olmalısınız. "Gerçekçi olarak pazarlamaya ne kadar para harcayabilirim?" diye merak edebilirsiniz. veya "sınırlı kaynaklarla en iyi yatırım getirisini nasıl elde edebilirim?

Devamını Oku

En iyi ChatGPT Alternatifleri

Gerçek zamanlı veriler arıyorsanız ve özellikle verilerin geldiği kaynakları ve siteleri görebilmek için bu verilerle ilgili alıntılar istiyorsanız (listicle oluşturmak, içeriğe alıntılar eklemek, AI tarafından oluşturulan bilgileri incelemek gibi şeyler yapmak için), Bing Chat, hem ChatGPT hem de Google Bard için ilginç bir alternatiftir.

Devamını Oku

E-Ticaret Sitesi Açmak

Çevrimiçi olarak herhangi bir şey satabilmenin ilk adımı, kazanacağınız tüm parayı kabul edecek bir banka hesabı oluşturmaktır. Ne yazık ki, herhangi bir eski banka hesabı veya standart bir tüccar hesabı işe yaramaz, internet ödemelerini kabul edebilecek bir tüccar hesabı açmanız gerekir. Çoğu büyük banka, en iyi internet ödeme sağlayıcılarının yanı sıra

Devamını Oku

Etkili Bir Web Sitesi Sanatı

Etkili bir web sitesi için iyi tasarlanmış pek çok özellik vardır, ancak bunlar sektörünüze ve hedef kitlenize göre farklılık gösterebilir, bu nedenle Apple'ın yakın zamanda web sitelerine eklediği o parlak yeni şeye aldanmayın. Bu, sizin için anında sahip olunması gereken bir şey olduğu anlamına gelmez.

Devamını Oku

Facebook İşletme Nasıl Kurulur

Facebook günümüzde önemli bir pazarlama aracıdır, ancak yalnızca bir işletme sayfası oluşturup hedef kitlenizin onunla etkileşim kurmasını beklemekten daha fazlasını yapmanız gerekir. Gündelik bir ortam olmasına ve daha kişisel, gayri resmi bir üslupla en iyisini yapmanıza rağmen, İşletmeler için Facebook

Devamını Oku

Gelecek Yıl ve Bu Yıl Seo

Diğer herkes? Başsız tavuklar gibi ortalıkta mı koşuyorsun? Her üç ayda bir strateji veya yönergeleri kesmek ve değiştirmek? Bu, bugün yeni içerik yayınlamanın "dizine eklenmemiş" durumundan hemen ilk 3'e geçmediği anlamına gelir. Daha yaygın olanı, aşağıdakilerin bazı varyasyonlarıdır. Topikal otoriteden yoksun olmak (yükselen bir dalga tüm tekneleri kaldırır

Devamını Oku

Google Ads Yeniden Pazarlaması

Hiç bir web sitesini ziyaret ettiniz ve birkaç gün sonra tekrar çevrimiçi gezinirken, daha önce baktığınız aynı web sitesi için bir reklam gördünüz mü? Bu yeniden pazarlamadır. Google Ads yeniden pazarlaması, web sitenizi zaten ziyaret etmiş olan ve onları bir dönüşüme yönlendirmek istediğiniz kullanıcıları hedeflemenin harika bir yoludur.

Devamını Oku

Google Analytics 4 yeni özellikleri

Google Analytics, işletmeler ve web sitesi sahipleri tarafından kullanıcı davranışını izlemek ve çevrimiçi etkinlikleri hakkında bilgi toplamak için kullanılan popüler bir web analizi aracıdır. Kısa bir süre önce Google, Google Analytics 4 adlı platformun, selefine göre birkaç önemli iyileştirme sunan yeni bir sürümünü yayınladı.

Devamını Oku

Google Chatbot Derecelendirme

Neden umursayalım? Google şu anda açıkça Bard'a ve diğer AI girişimlerine çok fazla kaynak ayırıyor. Arama, ana ürünü ve baş para kazandırıcı olmaya devam ediyor, bu nedenle Google'ın Bard'a o kadar büyük yatırım yaptığını ve bildirildiğine göre kaliteyi potansiyel olarak etkileyebilecek arama sonuçlarını derecelendirmekten kaynakları çaldığını öğrenmek ilginç.

Devamını Oku

Grafik Tasarım ve Web Tasarım Farkı

Buna rağmen, grafik tasarımın kilit noktaları hala renk teorisine, tipografiye ve mizanpaja odaklanmaktadır - tüm tasarım özellikleri, bir grafik tasarımcının yaratması gereken görüntülere büyük ölçüde katkıda bulunur. Web tasarımlarından farklı olarak, herhangi bir ortamdaki görsellerin anında etkisi ile çok daha fazla ilgilenirler.

Devamını Oku

İçerik Pazarlamanın Önemi

İçerik pazarlaması, müşterilerinize yardımcı olan ve onlara ilham veren benzersiz ve bilgilendirici bir kaynağın oluşturulmasıdır. İçerik sadece kelimelerden ibaret değildir. Harika içerik, yüksek kaliteli video, etkileşimli medya, bilgilendirici infografikler, bloglar ve çok daha fazlasını içeren birçok biçimde olabilir. Yüksek kaliteli içerik, marka hikayenizi anlatmanıza

Devamını Oku

İşletme Twitter Hesabı Oluşturma

Bir iş Twitter hesabı oluşturmanız ve tweet atmaya başlamanız gerektiğini hissedebilirsiniz çünkü bu çoğunluk uzun zamandır dönüyor. Veya belki de yeni bir iş kuruyorsunuz ve bunun güçlü bir sosyal medya varlığıyla başlamanıza yardımcı olacağını biliyorsunuz. Her iki durumda da, evet, işletmenizin veya markanızın Twitter'da olması gerekebilir

Devamını Oku

İşletmeler İçin Blog Nasıl Yazılır

Evet, zaman alıcı olabilir, ancak doğru yapılırsa web sitenize ve işinize çok fazla değer katabilir. Birincisi, SEO puanınız için sayılır (içeriğin yeni içerik olduğu için gösterilme olasılığı daha yüksektir) ve işletmenizi bir endüstri uzmanı olarak markalaştırmanıza yardımcı olur. Hedef kitleniz, bilginize inanır ve güvenirse, size güvenme olasılığı daha yüksektir.

Devamını Oku

İşletmeler için Snapchat

Bazı insanlar yeni teknolojinin tedarikçileridir ve yeni yenilikleri zahmetsizce benimserler ve bazıları bir sonraki yeni şeyi alıp onunla birlikte koşmak için o kadar hızlı değildir. Pek çok kişi için, Snapchat gibi sosyal platformlar özellikle ürkütücü bir olasılık olabilir, ancak bu, topuklarımızı çevirip kaçmamız gerektiği anlamına gelmez. Bloomberg'in verilerine göre

Devamını Oku

İşletmelerin En Büyük Sorunu Nedir

Biz bu işe zaten yaşadığımız türden sorunları çözmek için girmedik. Başka nedenlerle işe girdik; harika bir ürün oluşturmak, harika bir hizmet sunmak, umarım biraz para kazanmak, kariyerlerimiz üzerinde daha fazla özerkliğe sahip olmak vb. Beklenmedik şey, ardından gelecek sorunlardı.

Devamını Oku

İşletmeniz İçin Instagram Kullanımı

Instagram'a göre , sosyal medya platformları markalarla ilişki kurmak için bir numaralı platform ve anket yaptıkları kişilerin %70'i video izlerken reklamları beğeniyor veya önemsemiyor. Bu nedenle, bu kadar çok işletmenin platformu dijital pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak kullanmasına şaşmamak gerek

Devamını Oku

İyi Site Tasarımı Neden Önemli

Çevrimiçi faaliyet gösteren hemen hemen her işletmede, iyi bir web sitesi tasarımı hiç olmadığı kadar önemlidir. Hoş ve kullanımı kolay bir web sitesine sahip olarak, ilk kez alıcılar çekebilir ve elde tutabilir, aynı zamanda müşterilerinizde bir güven ve inanç duygusu oluşturabilirsiniz. Bu son blog gönderisinde, iyi bir web sitesi tasarımının önemini ve ayrıca

Devamını Oku

Kalite Güvencesi Neden Önemlidir

Muhtemel bir müşteriyle çalışma süreci boyunca, Web Danışmanlarımız bir proje ve onun gereksinimleri hakkında netlik kazanmak için çok zaman harcarlar. Özellik listeleri hazırlanır, bütçelere karar verilir ve beklentiler belirlenir. Kalite Güvencesi (QA) sürecimiz, bir projenin ömrü boyunca bunların üçünü de sağlam tutmak için yürürlüktedir.

Devamını Oku

Kartvizitlerin Hala Önemli Olması

Kabul edelim, hepimizin çöp bir hafızası var. Bir ağ oluşturma etkinliğinde veya bir ticaret fuarında insanlarla tanışırken, muhtemelen çalıştıkları kişinin veya şirketin adına değil, eldeki sohbete odaklanıyorsunuzdur. Kartvizitleri değiş tokuş etmeden oradan uzaklaşırsanız muhtemelen isimlerini unutursunuz ve kendinize “yine kiminle konuştum?” diye sorarsınız.

Devamını Oku

Kullanıcı Deneyimi Nedir

Kullanıcı deneyimi (UX), en basit haliyle “ bir kişinin bir ürün, sistem veya hizmetin kullanımından veya beklenen kullanımından kaynaklanan algıları ve tepkileri ”dir. Web geliştiricileri, tasarımcıları ve uzmanları olarak bizim bakış açımızdan, kullanıcı deneyimi, bir kullanıcının bir web sitesini veya uygulamayı kullanırken nasıl hissettiğidir.

Devamını Oku

Google için Faydalı İçerik

Yüksek kaliteli inceleme içeriği nasıl yazılır: Kullanıcılar ve arama motorlarında kazanmak için yapılması gereken 9 şey İnceleme içeriği oluşturmak, bir ürünün özelliklerini listelemek, neden beğendiğiniz/beğenmediğiniz hakkında bir paragraf yazmak ve bir yıldız derecelendirmesi eklemek kadar basit değildir.

Devamını Oku

Marka Hikayesi Anlatımı

Yoga tutkunları için bir ürün serisi olarak başlayan şey, artık aktif olan her şey için küresel bir fenomen haline geldi. Ancak mesajlarını taraftarlarına bağırarak kalpleri kazanmadılar. Müşterilerinin hayatlarındaki yerlerini sağlamlaştıran Lulu yaşam tarzı etrafında bir topluluk oluşturdular.

Devamını Oku

Mobil Web Sitesinin Avantajları

İçeriğinizi bir mobil cihaza sunmanın iki yöntemi vardır; Duyarlı ve Uyarlanabilir. İkisi arasında tek bir temel fark vardır, o da sunucu tarafından cihaza sağlanan içeriktir. Duyarlı ile son kullanıcı, masaüstü sitenizle aynı içeriği görecektir, tek fark, daha mobil uyumlu olacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Uyarlanabilir teknoloji, kullanıcının hangi

Devamını Oku

Başarılı Bir E-Ticaret Pazarlama

Geleneksel pazarlama ile dijital pazarlamanın artık gerçek bir rekabet olmadığına karar vermeden önce, göz önünde bulundurmanız gereken daha fazla gerçek ve rakam var. Publishers Weekly'de 2021'de 825,7 milyon fiziksel kitap satıldığını bildiren bir raporla başlıyoruz . Bu, 2020'de satılan 757,9 milyon kitapla karşılaştırıldığında önemli bir artış

Devamını Oku

Müşteri İlişkilerini Yönetme

Bir Dijital Proje Yöneticisi olarak, iş memnuniyetini sağlamanın ana hedeflerinden biri, müşterilere başarılı, kaliteli, bütçeyi aşmayan ve gerçekçi bir zaman çerçevesi içinde teslim edilen projeler sunmaya yardımcı olmaktır. Durumun böyle olmasını sağlamada kilit faktör, müşterilerle olan ilişkidir; iletişim anahtardır ve müşterilerle sağlıklı, çalışan bir ilişki açısından

Devamını Oku

Ne Koyduysan Onu Alırsın

Potansiyel müşterilerimizin kendi işlerinde uzman olduklarını biliyoruz ve biz de kendi işlerimizde. Bu uzmanlık kombinasyonu, kısa bir RFP'ye dayalı bir teklif üretmek için acele etmek yerine, en iyi çözümü sağladığımızdan emin olmak için müşterilerimizin ihtiyaçlarını gerçekten öğrenmemiz gerektiği sonucuna varmamıza neden oldu.

Devamını Oku

Önce İçerik mi Tasarım mı

Bazı insanlar, herhangi bir tasarım yapılmadan önce tüm içeriğin oluşturulmasını önerir. Bunun bazı avantajları var; içerik sınıflandırması dikkate alınarak uygun bir web sitesi yapısı oluşturulabilir ve sitenin türüne (yani bu bir kopya ağır site mi yoksa resim ağırlıklı bir site mi ) hitap eden bir görsel tasarım oluşturulabilir.

Devamını Oku

Profesyonel Site Neden Önemlidir

Çevrimiçi varlığınız söz konusu olduğunda, 'yeterince iyi' demek yeterli olmayacaktır. Kitlenizin ilgisini çekecek ve markanızın kalitesini uygun bir şekilde yansıtacak, baştan sona titizlikle bir araya getirilmiş bir platforma ihtiyacınız var. Mükemmellik tesadüfen bulunmaz, çok çalışmayla, ne yaptığını tam olarak bilen insanlar tarafından elde edilir

Devamını Oku

Profesyonel Web Tasarımın Önemi

2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre, web kullanıcılarının %94'ü bir web sitesiyle ilgili ilk izlenimlerini tasarıma göre veriyor . Daha da şaşırtıcı olanı, web kullanıcılarının %94'ünün tasarımı bir web sitesini reddetmek veya ona güvenmemek için bir neden olarak kullanmasıdır . Bu rakamlar, web sitenizin şirketinizi profesyonelce tasvir

Devamını Oku

Sayfalar İçin AI Nasıl Kullanılır

Instapage kısa süre önce yayınlandıYapay Zeka İçerik Oluşturucu, sayfa içeriği taslağı oluşturmak için AI modellerini kullanan yeni bir özellik. Bu özellik, tüm Instapage müşterileri için sayfa oluşturucuda mevcuttur. AI Content Generator, ChatGPT, DALL-E 2 ve diğer popüler AI oluşturucuların da temelini oluşturan bir API olan OpenAI'ye dayanmaktadır.

Devamını Oku

SEO İçin Paramı Boşa Mı Harcıyorum

Google'ın hedefleri, görüntülenmesi kolay, alakalı, kaliteli arama sonuçları sağlamaktır. Google bunu, algoritma güncellemelerinde sürekli gelişen çevrimiçi içeriği değerlendirerek yapar. Bu algoritma güncellemeleri, web sitesi sıralamalarını anında etkileyebilir, bu da sizi habersiz yakalayabilir ve değişiklikleri yansıtmak için kendi SEO

Devamını Oku

SEO'lar Yapay Zeka Aramayı Benimsedi

İşte Google'ın yapay zeka geçmişine, son gelişmelerin sektörü nasıl etkilediğine ve SEO'ların değişen zamana ayak uydurmak için neler yapabileceğine bir göz atın. Aramada yapay zekayı benimsemek kaçınılmazdır. Ancak bazı SEO'ların homurdanmasına neden olan sorunlar da ele alınmalıdır. Google'ın uzun yapay zeka geçmişi

Devamını Oku

Seonun Avantajları

Bir arama motorunda üst sıralarda yer alıyorsanız, önemli miktarda gösterim alacağınız ve muhtemelen çok sayıda tıklama alacağınız garantidir. Sonuç? Web sitenize daha fazla trafik (gezinmesi kolay, iyi tasarlanmış bir web siteniz olduğu varsayılarak) ve daha fazla dönüşüm. SEO'nun bu bölümünü çivilemenin anahtarı, bilgilendirici ve alakalı içerik,

Devamını Oku

SEO'nun yatırım getirisi nedir

SparkToro tarafından 2018 yılında yürütülen bir araştırma, Google'ın web sitelerine giden en büyük tek trafik sürücüsü olduğunu ortaya koydu. Google, ortalama bir site için toplam yönlendirme trafiğinin %57,8'ini oluşturur (Facebook'un ortalama siteye yönlendirdiği trafiğin 11 katı). Yani tek bir pazarlama kanalına yatırım yapacaksanız SEO'ya yatırım yapmalısınız

Devamını Oku

Sosyal Medyada Etkileşimli Gönderiler

Kullanıcıların ek ayrıntılar için yakınlaştırma, uzaklaştırma, kaydırma ve fareyle üzerine gelmelerine izin veren etkileşimli haritalar, mükemmel bir etkileşim biçimidir. Haritanızda ne kadar fazla bilgi sağlarsanız, hedef kitleniz gönderinizle etkileşime geçmek için o kadar fazla zaman harcayabilir. İnsanlar fikirlerini ifade etmeyi sever.

Devamını Oku

Süreç Bizim İçin Neden Önemli

Kulağa basit geliyor, ama bundan başka bir şey değil. Uygulama süreci dikkatli düşünmekten daha fazlasına ihtiyaç duyar, neyin doğru olduğunu bilmek için yanlış şeyi yapma konusunda deneyime ihtiyaç duyar ve bu hiç de basit değildir. En iyi sürecin uygulanabilmesi için başarısız olmanız gerektiğini söylemiyorum ama kesinlikle yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Uzaktan Eğitim Nasıl Olmalı

Bazen yeni işe alınan kişiyle yüz yüze olmayabilirsiniz ve ne kadar bitkin veya kafası karışmış göründüklerini göremezsiniz veya bunalmış olup olmadıklarını anlayamazsınız. Ayrıca kendilerine çok fazla bilgi verilip verilmediğini söylemek konusunda henüz rahat hissetmeyebilirler.

Devamını Oku

Varlık SEO'su Kesin kılavuz

YouTube, bilgi dağıtımını büyük ölçüde etkilese de, birçok konu için öğrenme deneyimini düzleştirdi. Platformda en başarılı içerik oluşturucular, kitlelerini eğitirken tarihsel olarak kolay yolu seçmişlerdir. Sonuç olarak, içerik oluşturucular yakın zamana kadar varlıklar üzerinde fazla zaman harcamadılar. Bu nedenle, NLP araştırmacılarından varlıklar hakkında bilgi

Devamını Oku

Web Siteniz Potansiyel Müşteri

Potansiyel müşteriler, bir işletmenin can damarıdır ve bu ihtiyacı beslemek için web sitenizden daha iyi bir yer olabilir: diğer bir deyişle, çevrimiçi mağaza vitrininiz. Bu olası satışlar, nihai satışlarınızın tohumlarını ekecektir: ve bu, hem ürün hem de hizmet tabanlı işletmeler için geçerlidir. Bu nedenle, web sitesi ziyaretçilerini olası satışlara dönüştürme beceriniz

Devamını Oku

Web Sitenize Kişilik Ekle

Video, kişisel görüntü dokunuşunu bir sonraki seviyeye taşımakla kalmaz, aynı zamanda tüketicileriniz de bunu tercih eder. Videoyu tüketmek çok kolay. Bir izleyicinin tek yapması gereken, arkanıza yaslanıp onu özümsemektir (aktif bir unsur içeren okumaya kıyasla). Minimum çaba gereklidir. Ve kabul edelim - en az direniş yolunu seçmek insan doğasıdır

Devamını Oku

Web Sitesi Logosu Tasarlama

Web sitenizin logosu, potansiyel bir müşterinin sitenize tıkladığında gördüğü ilk şeylerden biridir. Bu logonun kalitesi işletmenize ve müşterinin marka hakkında edindiği izlenime yansır. Bu, müşterinin çevrimiçi kalıp kalmayacağını veya tıklama yapıp yapmayacağını belirleyebilir, bu nedenle kaliteli bir logoya sahip olmak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Devamını Oku

Web Sitesi Tasarımının Geleceği

Hiç şüphe yok ki, 21. yüzyıla doğru ilerledikçe, web tasarımı giderek daha önemli hale gelmeye devam edecek. Ancak işletmelerin zihninde gerçekten ön planda olması gereken şey, duyarlı web sitesi tasarımıdır . İnsanların çoğu hayatlarını cep telefonlarında çevrimiçi olarak yaşıyor ve buna rağmen, birçok işletme hala mobil cihazlarda doğru şekilde yeniden

Devamını Oku

Web Tasarımı ve Web Geliştirme

Web tasarımı ve geliştirme, genellikle birbirinin yerine kullanılan iki terimdir, ancak bunlar farklı becerilere ve uzmanlıklara sahip farklı alanlardır. Burada, benzerlikleri ve her iki mesleğin birbiriyle nasıl ilişkili olduğu da dahil olmak üzere web tasarımı ve web geliştirme arasındaki farkları keşfedeceğiz

Devamını Oku

Yapay Zekada Microsoft'un Vizyonu

Bing'in Chat'e reklam eklemesi ( reklamlar zaten oradaydı ) ile ilgili hikaye dışı hikayede kaybolan, Microsoft'un içerik oluşturuculara yeni Bing'in amacının "yayıncılara daha fazla trafik ve gelir sağlamak" olduğu konusunda güvence vermeye çalışan bir blog gönderisiydi.

Devamını Oku

YouTube SEO İpucunuz

Yeni başlayanlar için ilk YouTube SEO ipucumuz, kanal adınızda nişinizle ilgili YouTube SEO anahtar kelimelerini kullanmaktır. Ancak her video için anahtar kelime optimizasyonuna odaklanılmalıdır ve bu planlama gerektirir. YouTube SEO anahtar kelimeleriniz, videonuzun konusuyla uyumlu olmalıdır, böylece doğru izleyiciler aradıklarında onu bulabilirler.

Devamını Oku

E-Ticaret Firma İçin Neden Önemli

Bugün herkes internette herhangi bir yerden daha fazla zaman geçiriyor. Başlangıçlardan iyi büyümüş şirketlere kadar herkes, ürünlerinin veya hizmetlerinin çevrimiçi olarak satılabildiği bir e-ticaret web sitesinden yararlanabilir. E-ticaret olmadan, internet dünyası artık neredeyse imkansız. E-ticaret, hiçbir şekilde yavaşlamayan, hızla büyüyen bir tüketici tabanı oluşturuyor.

Devamını Oku

Tescil Domain Web Tasarım Reklam Ajansı Olarak Her Bilgi, Makale ve Video Kullanımızınıza Açıktır, Çekinmeyiniz :)

7/24 0507 770 07 27